Жінка зверху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жінка зверху
Картина Едуарда-Анрі Авріля із зображенням позиції «Жінка зверху»

Поза вершниці, чи поза вершника (поза наїзниці, наїзника, поза амазонки, поза ковбоя, жінка зверху) — позиція в сексі, коли партнер знаходиться під партнером, який є провідним в процесі коїтусу й здійснює всі дії самостійно. Партнер знизу, своєю чергою, допомагає тримати партнеру зверху рівновагу, підтримувати й проводити відповідні маніпуляції, посилюючи сексуальні відчуття.

Різновиди[ред. | ред. код]

Поза вершника в одностатевих партнерах

Позиція має велике різноманіття варіантів. Однаково притаманна як різностатевим, так і одностатевим парам. Партнер зверху може бути направлений як обличчям, так і спиною до партнера знизу. Може обпиратися на його ноги, напівзігнуті в колінах. Може лягти тулубом на партнера знизу, або лягти спиною на витягнуті ноги нижнього партнера. Партнер зверху може стояти на колінах, сидіти навприсядки, може опирати одночасно і ногами об землю, і руками об землю чи ноги партнера знизу.

Переваги позиції[ред. | ред. код]

Головна перевага цього виду статевого акту полягає в тому, що сім'явипорскування відбувається набагато пізніше. Ця поза була висічена ще на каменях єгипетських гробниць, які зображували наложниць і перших аристократів держави.

Перевага позиції криється і в тому, що вона ідеальна під час вагітності, позаяк відсутній тиск на живіт жінки, і їй легко контролювати глибину та швидкість проникнення. Позиція корисна, якщо чоловік одужує після серйозної хвороби чи операції або якщо жінка нещодавно народила[1].

Недоліки позиції[ред. | ред. код]

  • Позиція є складною для жінок, піхва яких розташована близько до анусу.
  • Позиція вимагає достатнього фізичного розвитку жінки, в інакшому випадку може спричинити втому.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Nilamadhab Kar, Gopal Chandra Kar (2005). Comprehensive Textbook of Sexual Medicine. Брати Джейпі. ст. 108–109. ISBN 8180614050.

Джерела[ред. | ред. код]