Жінка зверху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жінка зверху
Картина Едуарда-Анрі Авріля із зображенням позиції «Жінка зверху»
Чоловік і жінка, що займаються сексом в позиції «Класична наїзниця»

«Жі́нка зве́рху» (поза вершниці) — позиція в сексі, коли партнер знаходиться під партнеркою, яка є провідною в процесі коїтусу й проводить всі дії самостійно. Чоловік, у свою чергу, допомагає їй тримати рівновагу, підтримує її і проводить відповідні маніпуляції, посилюючи сексуальні відчуття.

Різновиди[ред. | ред. код]

Позиція має велике різноманіття варіантів. Жінка може бути направлена як обличчям, так і спиною до партнера. Вона може обпиратися на його ноги, напівзігнуті в колінах. Жінка може лягти тулубом на чоловіка, або лягти спиною на витягнуті ноги чоловіка. Партнерка може стояти на колінах, сидіти навприсядки, може опирати одночасно і ногами об землю, і руками об землю чи ноги партнера.

Переваги позиції[ред. | ред. код]

Головна перевага цього виду статевого акту полягає в тому, що сім'явипорскування відбувається набагато пізніше. Ця поза була висічена ще на каменях єгипетських гробниць, які зображували наложниць і перших дворян держави.

Перевага позиції і в тому, що вона ідеальна під час вагітності, тому що відсутній тиск на живіт жінки, і їй легко контролювати глибину та швидкість проникнення. Позиція корисна, якщо чоловік одужує після серйозної хвороби чи операції або якщо жінка нещодавно народила.[1]

Недоліки позиції[ред. | ред. код]

  • Позиція є складною для жінок, піхва яких розташована близько до анусу.
  • Позиція вимагає достатнього фізичного розвитку жінки, в іншому випадку може призводити до втоми.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Nilamadhab Kar, Gopal Chandra Kar (2005). Comprehensive Textbook of Sexual Medicine. Брати Джейпі. ст. 108–109. ISBN 8180614050.

Джерела[ред. | ред. код]