Замок Віклоу-Таун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Замок Віклоу-таун (англ. Wicklow-town Castle, ірл. Caisleán na Cill Mhantáin) — Кашлен на Кілл Вантань — Замок Беззубої Церкви — один із замків Ірландії, фортеця, що була колись у місті Віклоу, графство Віклоу.

Історія замку Віклоу-таун[ред. | ред. код]

Поселення на місці фортеці Віклоу існувало ще в часи бронзової доби — археологічні розкопки показали сліди поселення, що датується 900 р. до н. е. Птолемей писав, що в цьому районі жило кельтське плем'я Кавці або Канці. Ця область на карті Птолемея називалась Менапіа, карта датується 130 р. до н. е.

У 795 році на ці землі почали нападати вікінги — вони нещадно грабували монастирі, селища, захоплювали рабів. У середині ІХ століття вони тут створили свою базу, зміцнили її фортечними мурами — гавань була дуже зручна. Назва Віклоу походить саме від вікінгів. Ранні назви Віклоу такі: Вікінгло (Wykinglo), Вігінгелоу (Wygingelow), Вікінглове (Wykinglowe) — Місто Вікінгів, Лука Вікінгів.

Після англо-норманського завоювання Ірландії місто і замок Віклоу отримав у володіння Моріс ФітцДжеральд, він почав розбудову замку Віклоу та побудував низку інших замків, зокрема Чорний замок. Фортечні мури будувались безпосередньо в гавані та на узбережжі. Але місцеві ірландські клани намагались повернути собі свої давні землі і нападали на замок Віклоу-таун. Ірландські клани О'Бірн, О'Тул, Кавана захопили замок і місто Віклоу під час повстання за незалежність Ірландії 1641 року. До міста вирушили англійські війська з каральною експедицією. Ірландські клани залишили місто і замок, але це не завадило англійському війську, яке очолював сер Чарльз Кут влаштувати акцію помсти — велика кількість городян були жорстоко вбиті без будь-якого пояснення. Велика кількість людей були спалені разом зі своїми будинками. Це описано в книзі того часу, що отримала назву «Меланхолія Лейн».

Фортеця в місті Віклоу не збереглася. З пам'яток старовини фортеці Віклоу збереглася тюрма та місце страти, де були страчені лідери повстання за незалежність Ірландії 1798 року, зокрема лідер повстанців Біллі Бірн.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Liam Price, The Place-Names of the Barony of Newcastle, p. 171.
  • Donall Mac Giolla Easpaig, L'influence scandinave sur la toponymie irlandaise in L'héritage maritime des Vikings en Europe en l'ouest, Colloque international de la Hague, Presses universitaire de Caen 2002. p. 467 et 468. Translation Jacques Tranier.
  • Scandinavian Place-Names in Ireland in Proceedings of the Seventh Viking Congress (Dublin 1973), B. Alquist and D. Greene Editions, Dublin, Royal Irish Academy 1976. p. 130.

Див. також[ред. | ред. код]