Земне ядро: Кидок у пекло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Земне ядро: Кидок у пекло
The Core
ЖанрНаукова фантастика
фільм-катастрофа
РежисерДжон Еміел
ПродюсерДевід Фостер
Купер Лейн
Шон Бейлі
СценаристКупер Лейн
Джон Роджерс
У головних
ролях
Аарон Екгарт, Гіларі Свонк, Стенлі Туччі, Делрой Ліндо, Ді-Джей Кволлс, Річард Дженкінс, Чеки Каріо, Брюс Ґрінвуд, Елфрі Вудард, Ейлін Педде, Крістофер Шайер, Гленн Маршаверd, Рекга Шармаd, Рей Галлеттіd, Алек Медлокd, Кріс Гемфрісd, Алонсо Оярзунd, Алехандро Абелланd, Памела Мартінd, Дженніфер Спенсd, Шон Грінd, Фред Евануїкd, Джеффрі Голдd, Метт Вінстонd, Ванна Бонтаd, Том Шолтеd і Террі О'Квінн[1]
ОператорДжон Ліндлі
КомпозиторКрістофер Янг
КінокомпаніяDavid Foster Productions
Дистриб'юторParamount Pictures
Тривалість135 хв.
Моваанглійська
Країна США[2]
 Велика Британія
Рік2003
Дата виходу28 березня 2003
Кошторис$85 млн
Касові збори$74,1 млн
IMDbID 0298814


«Земне ядро: Кидок у пекло» (англ. The Core) — американський науково-фантастичний фільм-катастрофа 2003 року режисера Джона Еміеля. Головні ролі зіграли Аарон Екгарт, Гіларі Свенк, Делрой Ліндо, Стенлі Туччі, Чеки Каріо, Брюс Грінвуд та Альфре Вудард. Сюжет оповідає про місію команди науковців і астронавтів, завдання якої — здійснити низку ядерних вибухів, щоб відновити обертання земного ядра, яке зупинилось. Якщо вони не встигнуть, магнітне поле Землі зникне і планета згорить під сонячною радіацією. Для виконання місії споряджається експериментальний підземний корабель «Вергілій», однак глибини планети таять чимало небезпек.

Фільм вийшов у прокат 28 березня 2003 року, дистриб'ютором стала компанія Paramount Pictures. Він отримав змішані відгуки критиків і став касовою бомбою, заробивши 74 мільйони доларів у всьому світі при виробничому бюджеті 85 мільйонів.

Сюжет

[ред. | ред. код]

У Бостоні з незрозумілої причини одночасно гине 32 людини. Побоюючись, що це дія невідомої зброї, військові США звертаються за допомогою до професора Чиказького університету Джошуа Кійза, фахівця з геомагнетизму, і його друга, французького вченого-зброяра Сержа Левека. Кійз здогадується, що всіх загиблих об'єднувала наявність кардіостимулятора, але вважає, що жоден пристрій не може здійснити такий обширний вплив. Згодом у Лондоні птахи втрачають орієнтацію в просторі, таранячись у транспорт і будівлі. Потім з курсу збивається при посадці космічний шаттл. Кійз і Левек виявляють, що подібні випадки вже відбувалися кількома місяцями раніше. Вчені з'ясовують, що причина в цих подій може бути тільки одна — зовнішнє ядро ​​Землі зупинилося, і магнітне поле планети, що захищає від сонячної радіації, поступово зникає.

Кійз звертається за порадою до вченого Конрада Зімського. Спочатку той не зважає на його дослідження. Джошуа наполягає аби Конрад розглянув дивні випадки останніх місяців. Коли в нижніх широтах Землі спостерігається полярне сяйво, військові та Конрад дослухаються до Джошуа. Той показує, що через три місяці сонячна радіація виведе з ладу електроніку на Землі, а за рік випалить біосферу.

Зімскі пропонує рішення — його давній знайомий Едвард Бразелтон багато років працює над апаратом, здатним рухатися в товщі каміння. Едвард демонструє вченим ультразвукову установку для руйнування каменів, і матеріал, який може захистити апарат від високої температури й тиску. НАСА видає Едварду 50 мільярдів доларів, щоб той встиг побудувати підземний корабель за 3 місяці. Потім апарат доставить до ядра планети атомний заряд.

До команди вчених приєднуються астронавти Боб Айверсон і Ребекка Чайлз, разом вони називають себе «теранавтами». ФБР затримує хакера на прізвисько Щур, та наймає його аби контролювати Інтернет і не допустити поширення інформації про наближення катастрофи. Поки триває будівництво підземного корабля, на Рим обрушується гроза, блискавки руйнують місто.

Через 3 місяці будівництво корабля під назвою «Вергілій» завершується. З екіпажем із шести теранавтів він занурюється під воду й досягає Маріанської западини, де кора планети найтонша. «Вергілій» занурюється в мантію Землі та прямує до ядра, проте на глибині 700 миль корабель потрапляє в заповнену величезними кристалами порожнину. Команді доводиться вийти назовні, щоб зруйнувати кристали, котрі заклинили лазери. План вдається, та в тунель слідом за кораблем затікає магма. Внаслідок цього спершу пошкоджується шланг різака, а потім Джошуа втрачає свій запас кисню та непритомніє. В Айверсона влучає уламок кристала, теранавт падає в магму та гине. Його місце першого пілота займає Ребекка.

«Вергілій» рухається далі й натикається на гігантські алмази, що розрізають останній відсік корабля — той, де міститься атомний заряд. Серж рятує звідти всі необхідні пристрої Джошуа, та гине під тиском магми. Ребекка покладає вину на себе та свариться з Джошуа, поради якого не дослухалася. Однак, вони вирішують продовжити місію та з'ясовують, що діаметр ядра планети більший, ніж передбачалося. Тому «Вергілій» досягне мети раніше, водночас потужності заряду не вистачить аби підштовхнути ядро.

Зімскі зв'язується з військовими на поверхні та згадує про сейсмічну зброю під назвою D.E.S.T.I.N.I. (Deep Earth Seismic Trigger INItiative). Від них він довідується, що ядро ​​планети зупинилося через випробування цієї зброї. Зімскі вважає, що D.E.S.T.I.N.I. може розкрутити ядро, хоча Джошуа впевнений, що це тільки зробить гірше.

Невдовзі над Сан-Франциско виникає озонова діра, крізь яку проникає сонячна радіація, спалюючи місто. Військові готують запуск D.E.S.T.I.N.I. Зімскі пропонує натомість розділити атомний заряд на п'ять частин, кожну з яких помістити в окремий відсік «Вергілія» та підірвати їх у кількох місцях, аби вибухи взаємно підсилили один одного. Джошуа просить Щура знайти розташування D.E.S.T.I.N.I. та саботувати її роботу. Для розділення відсіків доведеться вийти назовні, де температура 5000 ℃. Оскільки теранавт, який це зробить, неминуче загине, екіпаж тягне жереб. Едвард підлаштовує вибір так, щоб коротка паличка дісталася йому, розділяє відсіки та гине.

Джошуа та Зімскі встановлюють окремі заряди у відсіки та повертаються в головний. Ребекка лишає їх у потрібних місцях, але при установці передостаннього заряду Джошуа й Зімскі розуміють, що останній заряд заслабкий. «Вергілій» зазнає поштовху, атомний заряд привалює Зімскі, і йому доводиться залишитися в відсіку. Він радить Джошуа скористатися реактором «Вергілія» для посилення заряду. Джошуа з Ребеккою лишаються в головному відсіку, де розбирають реактор. Виконуюче це, Джошуа обпікає руки.

Заряди вибухають, внаслідок чого в своєму модулі гине Зімскі. Ядро планети розкручується, але «Вергілій» лишається без енергії для руху в товщі Землі. Джошуа з Ребеккою придумують отримати енергію від різниці температур назовні та всередині корабля. Вибух останнього заряду виштовхує «Вергілія» в мантію. Корабель виходить на дно океану біля Гавайських островів, але не може плисти без енергії. Щур здогадується, що поява «Вергілія» привернула увагу китів, завдяки чому водолазам вдається витягти на поверхню Джошуа та Ребекку.

Минає тиждень, Щур оприлюднює інформацію про місію «Вергілія», але видаляє згадки про те, чим була D.E.S.T.I.N.I.

У ролях

[ред. | ред. код]
Актор Роль
Аарон Екгарт Джошуа Кійз доктор Джошуа Кійз
Гіларі Свонк Ребекка Чайлз майор Ребекка Чайлз
Стенлі Туччі Конрад Зімскі доктор Конрад Зімскі
Делрой Ліндо Едвард Бразелтон доктор Едвард Бразелтон
Чеки Каріо Серж Левек доктор Серж Левек
Річард Дженкінс Томас Перселл генерал-лейтенант Томас Перселл
Елфрі Вудард Тальма Стіклі командир польотів Тальма Стіклі
Ді-Джей Кволлс Теодор Фінч (Щур) хакер Теодор Фінч (Щур)
Брюс Грінвуд Роберт Айверсон коммандор Роберт Айверсон
Фред Евануїк Дженкінс бортінженер Дженкінс

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]