Золотий колір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Золотий (золотавий)
— Кольорові координати —
HEX #FFD700
RGB¹ (r, g, b) (255, 215, 0)
CMYK² (c, m, y, k) (0, 16, 100, 0)
HSV (h, s, v) (51°, 100%, 100%)
¹: Нормалізовано до [0–255]
²: Нормалізовано до [0–100]
Золотий металік
— Кольорові координати —
HEX #D4AF37
RGB¹ (r, g, b) (212, 175, 55)
CMYK² (c, m, y, k) (0, 16, 100, 0)
HSV (h, s, v) (46°, 74%, 83%)
¹: Нормалізовано до [0–255]
²: Нормалізовано до [0–100]

Золоти́й колір — колір, який за назвою покликаний передати забарвлення дорогоцінного металу золота, однак по суті є жовто-помаранчевим, перехідним між цими кольорами умовного спектру.

Самородне золото

Водночас, хоча існуючі кольорові системи не мають можливості передачі притаманного металу блиску, вони здатні визначити колір, чий відтінок є максимально наближеним до забарвлення золота. Формальною назвою цього кольору є золотий металік. Інші назви — золотавий, золотистий, золочений.

Використання у культурі

[ред. | ред. код]

Через свій безпосередній зв'язок із золотом, яке є одним з найдавніших символів благородства та розкошів, золотавий колір здавна широко використовується в образотворчому мистецтві, геральдиці та вексилології.

Золотавий колір був і лишається ключовим кольором в традиції візантійського мистецтва.

Золотий лев є популярним елементом у геральдиці, що використовувався та/або використовується у гербах Великої Британії, Норвегії, Грузії, Королівства Русі, бельгійської провінції Валлонський Брабант або Князівства Брабант тощо. Золотий лев також представлений в усіх основних проектах Великого герба України.

У вексилології золотавий колір використовується, зокрема на сучасних прапорах Німеччини, Боснії і Герцеговини, Іспанії тощо.

Використовується у різних варіаціях для візуального позначення імен переможців спортивних змагань, нагородою яким традиційно є золота медаль.

Прикметник золотий також нерідко застосовується для дещо інших відтінків жовтого, зокрема, є поетичним визначенням білявого волосся, використовується у рекламних матеріалах для підкреслення преміальності того або іншого продукту, насамперед пива.