Йоганн Янсоніус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа України, Йоганн Янсоніус, 1647—1657 рр.

Йоганн Янсоніус (Ян Янсон, нід. Johannes Janssonius; *1588, Арнем — † 11 червня 1664, Амстердам) — нідерландський картограф, який жив і працював в Амстердамі в XVII столітті.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в Арнемі, де його батько (Ян Янзон Елдер) працював видавцем і продавцем книг. 1612 року одружився з дочкою картографа і видавця Йодокуса Хондіуса, після чого розпочав друкарську справу в Амстердамі. 1616 випустив мапи Франції та Італії. З 1623 Янсоніус став власником книгарень у багатьох містах Європи.

Конкурував з Яном Віллемом Блау (1596—1673). У 1638 р. вийшов тритомний атлас, повністю присвячений Італії. Йоганн Янсоніус ще видав два атласу європейських країн і міст. Після смерті Йоганна Янсоніуса видавництво карт продовжили його сини.[1].

Карти України[ред.ред. код]

Між 1648-1657 рр. Ян Янсон видає карту «Typus Generalis VKRAINÆ sive PALATINATUM PODOLIÆ, KIOVIENSIS et Braczlawiensis terras nova delineatione exhibens». Карта створена на основі карт Г. Боплана. Масштаб 1:1 600 000. Видавництво Амстердам. На мапі територія південних частин Київського, Чернігівського воєводств, східна частина Брацлавського воєводства та Дике Поле (Південна Україна з виходом до Чорного моря) обведена голубим кольором. Це, мабуть та територія яка в період складання карти належала до держави Богдана Хмельницького (Гетьманщина).[2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Байцар АндрійНазва «Україна» на картах голландського картографа Йоганна Янсоніуса (середина XVII ст.) http://baitsar.blogspot.com/2017/08/xvii.html?spref=fb
  2. Байцар АндрійНазва «Україна» на картах голландського картографа Йоганна Янсоніуса (середина XVII ст.) http://baitsar.blogspot.com/2017/08/xvii.html?spref=fb

Джерела[ред.ред. код]