Кажунський діалект французької мови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bienvenue en Louisiane (Ласкаво просимо до Луїзіани)
Щит при в'їзді до штату Луїзіана
Поширення французької мови в Луїзіані. Округи штату позначені кольором відповідно до відсотку населення, що розмовляє вдома французькою чи на кажунському діалекті: 4-10% 10-15% 15-20% 20-30%

Кажунський діалект французької мови (англ. Cajun French), який іноді називають луїзіанським регіональним варіантом французької мови[1] — це варіант французької мови, поширений в Луїзіані, переважно на півдні і південному заході цього штату. Існує нарівні з луїзіанською франко-креольською мовою, що використовується місцевим афроамериканським населенням.

Кажунська французька походить майже виключно від акадійського діалекту французької, яким розмовляли у французькій колонії Акадія (яка знаходилась на території сучасних приморських провінцій Канади і в Мені) на час вигнання акадійців в середині XVIII сторіччя; втім, значну частину культурного словника засвоєно з іспанської, німецької, португальської і гаїтянської.[2] Саме означення «кажунський» («cajun») є англізацією «акадійський» («Acadien», або скорочено — «Cadien»).

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Language Labels (French in Louisiana) [Архівовано 23 грудня 2007 у Wayback Machine.], Tulane University.
  2. Nadeau, Jean-Benoît, and Julie Barlow. The Story of French. New York: St. Martin's Griffin, 2006

Посилання[ред. | ред. код]