Калінінградський час

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Калінінградський час (рос. Калининградское время, USZ1) — умовна назва для часового поясу, що відповідає UTC+2. Сезонні зміни часу тут відсутні.

Калінінградський час збігається зі Східноєвропейським часом та відрізняється на +2 години від UTC (UTC+2) і на -1 годину від московського часу (MSK-1).

Території використання[ред.ред. код]

Історія[ред.ред. код]

З моменту входження до складу СРСР 1945 і до 1989 року Калінінградська область використовувала Московський час. Калінінградський час виокремився з московського 26 березня 1989 року[1]. Це відбулось шляхом одночасної зміни часового поясу і введення літнього часу, що означало відсутність переведення стрілок годинника. Відтак, калінінградський час став відповідати UTC+2 (у період дії літнього часу UTC+3).

У 1991 році 31 березня майже повсюди в СРСР було скасовано декретний час. "Скасовували" його й там, де це вже було зроблено. На Калінінградщині повторилася процедура дворічної давнини і відтоді калінінградський час став відповідати UTC+1 (у період дії літнього часу UTC+2). Але це тривало недовго і вже 3 листопада 1991 область було повернуто на UTC+2[2].

З 1992 по 2010 рік, як і по всій Росії, у зоні дії калінінградського часу використовувався літній час - з останньої неділі березня до останньої неділі вересня (жовтня з 1996 року).

У 2011 - 2014 роках Калінінградський час, як і раніше відрізняючись від московського на -1 годину (MSK-1), відрізнявся від UTC на +3 години, без сезонних змін часу. У європейській системі часових поясів він позначається Further-eastern European Time (FET)

з 26 жовтня 2014 року калінінградський час знову став відповідати UTC+2.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]