Канівська четвірка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Канівська четвірка» — політична коаліція чотирьох опозиційних кандидатів на Президентських перегонах восени 1999  року в противагу чинному президенту країни Леоніду Кучмі.

Історія[ред. | ред. код]

Напередодні президентських виборів, 24 серпня, у День незалежності, на Черкащині, у Каневі чотири опозиційні політики оголосили про створення першої в історії незалежної України політичної коаліції — «Канівської четвірки». До її складу увійшли депутати, які мали політичний досвід і були опозиційно налаштовані до влади: Голова Верховної Ради України Олександр Ткаченко, колишній Голова Верховної Ради України Олександр Мороз, колишній Прем'єр-міністр України Євген Марчук та мер Черкас Володимир Олійник.

Згідно з домовленостями учасників, вони мали висунути від «четвірки» одного кандидата. Проте вже після того, як єдиним кандидатом було оголошено Євгена Марчука, Олександр Мороз публічно відмовився від домовленостей і на Президентські вибори пішов самостійно. Напередодні виборів Олександр Ткаченко зняв свою кандидатуру на користь лідера Компартії України Петра Симоненка, а 27 жовтня Володимир Олійник зняв свою кандидатуру на користь Євгена Марчука.

В підсумку на виборах Президента України восени 1999 року жоден з учасників четвірки не зміг вийти в другий тур. Мороз став третім, Марчук — п'ятим, а президентом вдруге став Леонід Кучма.

Учасники[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]