Карибський ібіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карибський ібіс

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Пеліканоподібні (Pelecaniformes)
Родина: Ібісові (Threskiornithidae)
Підродина: Ібісні (Threskiornithinae)
Рід: Карибський ібіс (Eudocimus)
(Linnaeus, 1758)
Мапа поширення представників: блакитний — ареал білого ібіса, помаранчевий — ареал червоного ібіса, коричневий — обидва види.
Мапа поширення представників: блакитний — ареал білого ібіса, помаранчевий — ареал червоного ібіса, коричневий — обидва види.
Види
Посилання
Вікісховище: Eudocimus
Віківиди: Eudocimus
EOL: 45509049
ITIS: 174929
NCBI: 335482
Fossilworks: 39565

Кари́бський і́біс[1] (Eudocimus) — рід пеліканоподібних птахів родини ібісових (Threskiornithidae).

Поширення

[ред. | ред. код]

Рід поширений у теплих регіонах Америки від півдня США через Центральну Америку, Вест-Індію до Південної Америки. Ці птахи мешкають у заболочених районах, часто біля узбережжя.

Птахи завдовжки 56–61 см, розмах крил — 85–95 см. У них довгий вигнутий дзьоб, рожеві ноги та безволосі червоні обличчя. Оперення повністю білого кольору в ібіса білого або повністю червоне в ібіса червоного, за винятком чорних кінчиків крил, які добре видно в польоті.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Карибські ібіси харчуються, просіюючи воду своїми довгими, вигнутими вниз дзьобами. Їхній раціон складається з риби, жаб, ракоподібних та комах. Вони будують гнізда з гілочок на деревах або кущах біля води. У кладці 2—5 яєць. Ці ібіси моногамні й колоніальні, часто гніздяться в змішаних колоніях з іншими навколоводними птахами.

Зображення Наукова назва Українська назва Поширення
Eudocimus albus Ібіс білий Атлантичне узбережжя, від Кароліни на південь до Флориди і звідси на захід уздовж узбережжя Мексиканської затоки, через Кариби до півночі Південної Америки та вздовж узбережжя Тихого океану від Мексики до Перу
Eudocimus ruber Ібіс червоний Атлантичне узбережжя Південної Америки від південного сходу Бразилії до Колумбії, а також углиб басейну Оріноко, на Нідерландських Антильських островах, Тринідаді та Тобаго

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

[ред. | ред. код]