Каршеринг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Каршеринг (англ. carsharing — спільне використання автомобіля) — альтернативна модель володіння та використання автомобіля. Ідея каршерингу не є новітньою у світі. Так, у Європі до переліку перших каршерингових компаній належить швейцарський клуб Mobility[en], який було засновано у 1987 році. На початок 2015 року учасниками каршерингового клубу Mobility є близько 120 000 громадян Швейцарії, які мають змогу користуватися 2700 авто різних категорій.

В класичному варіанті каршеринг представляє володіння автомобілем разом з іншою людиною або людьми, тобто володіння часткою авто з правом користуватися. Модель каршерингу покликана швидко та зручно задовольнити традиційну потребу людини пересуватися з одного місця в інше, а також дозволяє економити власні кошти за рахунок зменшення видатків на одноосібне володіння авто.

Відповідно до парадигми третьої промислової революції, пропагандистом якої є Джеремі Ріфкін, каршеринг (спільне використання авто) є одним із методів ефективного використання та зберігання енергії, отриманої з альтернативних джерел.

Каршеринг в Україні[ред. | ред. код]

1 червня 2017 року в Одесі запустили перший в Україні сервіс каршерингу Mobile Car.[1] На прокат пропонуються електричні Nissan Leaf. Ціна від 2,5 грн за хвилину. Для користування послугою потрібно зареєструватися із паспортом і водійським посвідченням. Необхідно також мати досвід водіння авто від 3 років.

1 грудня 2017 року в Києві запустили в тестовому режимі сервіс каршерингу Getmancar.[2] Офіційний запуск буде у січні 2018. Компанія вже має 100 узбецьких авто Ravon R2 (третє покоління Daewoo Matiz, що збирається в Узбекистані), в майбутньому планується збільшити кількість авто до 300 шт. На прокат авто можна брати від 1 хвилини до 1 доби, при цьому ціна зросте із 5,99 грн до 999 грн. Для цього треба буде зареєструватися на сайті, де вказати свої дані (паспорт, водійське посвідчення і банківську карточку). Вік користувачів має бути від 25 років, додатково до цього користувачі повинні мати 5 років досвіду водіння автомобіля.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]