Каршерінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Каршерінг (англійською — carsharing, переклад — спільне використання автомобіля) — альтернативна модель володіння та використання автомобіля. Ідея каршерінгу не є новітньою у світі. Так, у Європі до переліку перших каршерінгових компаній належить швейцарський клуб Mobility, який було засновано у 1987 році. На початок 2015 року учасниками каршерінгового клубу Mobility є близько 120 000 громадян Швейцарії, які мають змогу користуватися 2700 авто різних категорій.

В класичному варіанті каршерінг представляє володіння автомобілем разом з іншою людиною або людьми, тобто володіння часткою авто з правом користуватися. Модель каршерінгу покликана швидко та зручно задовольнити традиційну потребу людини пересуватися з одного місця в інше, а також дозволяє економити власні кошти за рахунок зменшення видатків на одноосібне володіння авто.

Відповідно до парадигми третьої промислової революції, пропагандистом якої є Джеремі Ріфкін, каршерінг (спільне використання авто) є одним із методів ефективного використання та зберігання енергії, отриманої з альтернативних джерел.

Посилання[ред.ред. код]