Книги Якова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Книги Якова»
Автор Ольга Токарчук
Мова польська
Тема Яків Франк, Frankism[d] і Sabbateans[d]
Видано 2014

Книги Якова або Велика подорож через сім кордонів, п’ять мов і три великі релігії, не рахуючи малих - історичний роман Ольги Токарчук, опублікований у жовтні 2014 року Wydawnictwo Literackie [1] . У 2015 році книга була удостоєна премії «Найк» [2], а також отримала відзнаку читачів за цією нагородою [3] .

Книга, яка принесла Токарчук другу нагороду Nike у своїй кар’єрі, була написана за майже сім років [2] . На 912 сторінках [1] автор подає колоритний світ Речі Посполитої.

У книзі зображено багато історичних особистостей, у тому числі Яків Франк, який оголосив себе месією і привів до створення єретичної течії у іудаїзмі.

Хоча дія книги відбувається серед іншого у вісімнадцятому столітті на Поділлі, вона піднімає теми актуальні і в двадцять першому столітті [4] . Образ Речі Посполитої, представлений у Книгах Якова, далеко не ідеалізована версія, яку знають читачі трилогії Сенкевича [5] .

Переклад книги на шведську мову Яна Генріка Швана був нагороджений у 2016 році першою міжнародною премією, присудженою стокгольмською установою Kulturhuset Stadsteatern [6] .

Примітки[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]