Кола на полях

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кола на полі.

Кола на полях — термін, яким позначають малюнки у вигляді кілець, кругів та інших геометричних фігур, що з’являються на полях з рослинами, на піску, на болотах, на снігу та на льоді. Ці малюнки можуть бути невеликими або мати настільки великий розмір, що їх можливо побачити цілком тільки з літака. Природа виникнення цих кіл достеменно невідома. Існує багато гіпотез, спроб пояснення кіл: фальсифікація, природне явище (наприклад, мікро-торнадо, кульові блискавки), відвідини Землі інопланетянами і таке інше. Вивчає їх цереологія (за ім’ям Церери, давньоримської богині родючості).

Історія вивчення

[ред. | ред. код]

Кільця на полях Радянського Союзу вперше серйозно почали вивчати[1] в 1950-х роках. В 1980-х роках в Англії було виявлено близько 500 кілець, кругів та інших геометричних фігур зрілої пшениці. Ґрунтуючись на цьому матеріалі в 1986 р. Пол Фуллер та Дженні Рендлз видали брошуру «Таємниця кругів», екземпляри якої було розіслано в ЗМІ, а потім організували симпозіум в Лондоні.

Науковий аналіз

[ред. | ред. код]

Згідно з матеріалом, виданомим Ненсі Телботт «BLT Дослідницька Команда», аномалії, знайдені на декількох сайтах кругів в Англії і США, були створені, коли локалізовані колонки іонізованого повітря (дубльовані плазмові вихори/вихори) формувалися над дозріваючим урожаями.[2] На вимогу Талботт крихітні сфери магнітного заліза також були знайдені, поширенні або навколо периметра круга, або лінійно, і що це наводить на дуже складну систему доставки.[3] Було також зроблено аналіз внутрішньої структури і вологи стеблин, який показав, що вони знаходились у сильному електромагнітному вибуху, який зігнув їх в три погибелі. Талботт також знайшла докази швидкого мікрохвильового вибуху, який перетворив частину стеблової вологи на пару.

У 2002 році команда науковців на замовлення каналу Discovery Channel створила коло на полі, що пізніше використано у документальному фільмі Crop Circles: Mysteries in the Fields.[4]

Фальсифікація кіл

[ред. | ред. код]

У вересні 1991 р. мешканці Великої Британії Девід Черлей і Дуґлас Бауер зізналися в фальсифікації кіл. За їх словами, перший круг було зроблено в 1978 році, їх надихали стежки, які залишалися на полі після проходу сільськогосподарської техніки. Вони отримали Шнобелівську премію в 1992 році за роздмухування феномену кілець на полях[5].

Відомий рисунок, що зображує логотип браузера Firefox, зроблений колективом студентів США[6].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Круги на полях в России и СССР. Часть 1. Крамола (рос.). Архів оригіналу за 2 квітня 2019. Процитовано 2 квітня 2019.
  2. Haselhoff, Eltjo (2001) "The Deepening Complexity of Crop Circles:Scientific Research & Urban Legends", Frog Ltd, ISBN 1-58394-046-4
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 травня 2009. Процитовано 15 вересня 2009.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Crop Circles: Mysteries in the Fields", Discovery Chanel (first broadcast 2002-10-10)
  5. Crop Circle Confession; August 2002; Scientific American Magazine; by Matt Ridley
  6. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 травня 2011. Процитовано 15 вересня 2009.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]