Коморовські

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб Корчак

Коморовські — шляхетські роди. Найвідоміші Коморовські — гербу Корчак. Існувало кілька гілок цього роду. Родинне гніздо — Коморув (тоді Белзьке воєводство).

Історія роду[ред.ред. код]

Перші згадки про Коморовських можна знайти починаючи з XV ст.

1467 року Пьотр Коморовський отримав від польського короля Казимира IV Ягеллончика землі (латифундію) у Живцю. Живецькі землі отримав як компенсацію за те, що виступив проти угорського короля Матіяша Корвіна і допомагав Казимиру Ягеллончику. З 27 вересня 1469 року — отримав титул графа Ліптова і Орави від угорського короля Матіяша Корвіна. Після вимирання його лінії роду титул графа перейшов до брата Миколая. Останній нащадок Миколая — Якуб. Якуб Коморовський помер 1781 року. 1780 року повинен був отримати підтвердження графського титулу від короля Станіслава ІІ Августа Понятовського.

Крім цієї згаслої гілки існують ще 2 родинні лінії Коморовських. 1803 року імператор Франц II Габсбург надав графський титул Іґнацію і Ципріану Коморовським. Вони та їхні діти були графами Королівства Галичини і Лодомерії. 1894 року був підтверджений графський титул литовських Коморовських, котрі належать до цієї гілки Коморовських. З литовських Коморовських походить і теперішній президент Польщі Броніслав Коморовський. Його батько Зиґмунт Леон Коморовський був нащадком Пьотра Яна Коморовського, одруженого з Феліцією Коморовською гербу Корчак.

Друга гілка Коморовських отримала підтвердження титулів в Королівстві Польському 1824 року та Російській імперії 1844 року.

Представники роду[ред.ред. код]

З Коморовських гербу Корчак походять:

Коморовські інших гербів[ред.ред. код]

  • Коморовські гербу Цьолек: Еразм Коморовський гербу Цьолек ?—1837) був генералом і отримав в Австрії графський титул у 1817 році.
  • Коморовські гербу Доленга: Самуель (?-1659) — обозний литовський; Христофор (Кшиштоф) (?-1708) — берестейський воєвода.
  • Коморовські гербу Роля — внесені в родовідні книги Віленської губернії.
  • Коморовські гербу Остоя — внесені в родовідні книги Могилівської губернії.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • З Коморова походить також рід Струсів, котрі теж належать до гербу Корчак. Представників цього роду називали «Струсь з Коморова».

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]