Констанція Лещинська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Констанція Лещинська
Народилася 1640(1640)
Кременець
Померла 1669
Громадянство
(підданство)
Річ Посполита
Національність українка
Титул князівна
Конфесія католичка
Рід Вишневецькі
Батько Юрій Вишневецький
Мати Євфрозина-Еулалія Тарновська
Родичі Мнішеки
У шлюбі з Самійло Лещинський

Конста́нція Лещи́нська (16401669) — представниця українських магнатських і князівських родів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила зі впливового роду Вишневецьких. Єдина дитина крем'янецького старости Юрія Вишневецького та Євфрозини-Еулалії Тарновської. Народилася у 1640 році, у Залізцях або Кременці. У 1641 році втратила батька. Виховувалася матір'ю в католицькій вірі. У 1645 році втратила матір. Після цього опинилася під опікою родича Яреми Вишневецького.

У 1655 році оголошена повнолітньою. Тоді ж за допомогою Яреми Вишневецького домовлено про поділ володінь діда — Костянтина Вишневецького — між Констанцією та її двоюрідними братами Дмитром-Юрієм і Костянтином-Криштофом.

У 1656 році була видана заміж за Самійла Лещинського, старости луцького. Весілля відбулося у Кременці. Деякий час мешкала в Корці, де опікувалася місцевими костелами. Втім, під загрозою військових дій Речі Посполитої з Московським царством і Військом Запорозьким вимушена була від'їхати до родинних маєтків Лещинських. Померла у 1669 році. Дітей не мала.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Wolff J. Kniaziowie litewsko-ruscy od końca czternastego wieku. — Warszawa, 1895
  • Bibliografia Literatury Polskiej — Nowy Korbut, t. 2 Piśmiennictwo Staropolskie, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1964, s. 449
  • Leszczynski[недоступне посилання з липень 2019]