Корвалол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
КОРВАЛОЛ.jpg
Корвалол
Систематизована назва за IUPAC
?
Класифікація
ATC-код N05CB02
PubChem ?
Хімічна структура
Формула ?
Мол. маса ?
Фармакокінетика
Біодоступність 60–80%
Метаболізм печінка
Період напіввиведення ?
Екскреція нирки
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата ВАТ "Фармак", м.Київ, Україна


Корвалол — заспокійливий і спазмолітичний засіб, дія якого, як комплексного препарату, визначається компонентами, що входять до його складу.

Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти виявляє рефлекторну заспокійливу дію, зумовлену подразненням переважно рецепторів ротової порожнини та носогорла.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Фенобарбітал пригнічує активуючі впливи центрів ретикулярної формації середнього та продовгуватого мозку на кору великих півкуль, тим самим зменшуючи потоки збуджуючих впливів на кору головного мозку та підкоркові структури. Зменшення активуючих впливів викликає, залежно від дози, заспокійливий, транквілізуючий або снодійний ефекти. Корвалол® зменшує збуджувальні впливи на судинорухові центри, коронарні та периферичні судини, знижуючи загальний артеріальний тиск, знімаючи та попереджуючи спазми судин, особливо серцевих.

Олія м'яти містить велику кількість ефірних олій, у тому числі близько 50 % ментолу та 4-9 % ефірів ментолу. Вони здатні подразнювати «холодові» рецептори ротової порожнини і рефлекторно розширювати переважно судини серця та мозку, знімаючи спазми гладенької мускулатури, викликати заспокійливу та легку жовчогінну дію.

Фармакокінетика[ред. | ред. код]

При прийомі всередину всмоктування починається вже в під'язиковій ділянці, біодоступність складових висока (близько 60–80 %). Особливо швидко (через 5–10 хвилин) ефект розвивається при триманні в роті(сублінгвальне всмоктування) або прийомі на грудочці цукру. Дія розвивається через 15–45 хвилин і триває протягом 3–6 годин. У осіб, що раніше приймали препарати барбітурової кислоти, тривалість дії скорочується за рахунок прискореного метаболізму фенобарбіталу в печінці, де барбітурати викликають індукцію ферментів. У людей похилого віку та пацієнтів із цирозом печінки метаболізм Корвалолу знижений, тому у них Т ½ подовжується, що потребує необхідності зменшувати дозу та подовжувати інтервали між прийомами препарату.

Показання для застосування[ред. | ред. код]

  • неврози із підвищеною дратівливістю;
  • безсоння;
  • у комплексній терапії гіпертонічної хвороби та вегетосудинної дистонії;
  • нерізко виражені спазми коронарних судин, тахікардія;
  • спазми кишечнику (як спазмолітичний препарат).

Спосіб застосування та дози[ред. | ред. код]

Корвалол приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі 2-3 рази на день по 15–30 крапель з водою або на шматочку цукру. При необхідності (виражена тахікардія і спазм коронарних судин)разова доза може бути збільшена до 40–50 крапель. Досвіду застосування для лікування дітей немає.

Побічна дія[ред. | ред. код]

Корвалол, як правило, добре сприймається. В окремих випадках можуть спостерігатися сонливість, легке запаморочення, які усуваються зменшенням дози. При тривалому використанні можливо виникнення залежності від препарату та бромізму.

Передозування[ред. | ред. код]

При тривалому використанні і передозуванні може спостерігатись виражене пригнічення ЦНС, яке усувається застосуванням стимуляторів ЦНС (кофеїн, кордіамін тощо). При інших проявах — симптоматична терапія.

Особливості застосування[ред. | ред. код]

Препарат містить 58 об. % алкоголю, а також фенобарбітал, які можуть викликати порушення координації та швидкості психомоторних реакцій, тому при прийомі препарату слід дотримуватись обережності особам, що працюють з механізмами, водіям автотранспорту тощо. Слід уникати одночасного застосування спиртних напоїв.

Протипоказання[ред. | ред. код]

Підвищена чутливість до компонентів препарату, брому, тяжка серцева недостатність, виразні порушення функції печінки і нирок, вагітність і годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами[ред. | ред. код]

Препарати центрального пригнічуючого типу дії підсилюють дію Корвалолу. Наявність у складі препарату фенобарбіталу може індукувати ферменти печінки, і це робить небажаним його одночасне застосування з медикаментами, що метаболізуються в печінці (з похідними кумарину, гризеофульвіном, глюкокортикоїдами, пероральними протизаплідними засобами), оскільки їхня ефективність буде знижуватись у результаті вищого рівня метаболізму.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]