Користувач:Петро Михайлович 2/Людина, яка рятує світ (фільм, 1982)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Людина, яка рятує світ
The Man Who Saves The World
Жанри Жанрова фантастика, наукова фантастика, пригоди
Режисери Четін Інанч
Продюсер Четін Інанч
Сценаристи Четін Інанч
Монтаж Четін Інанч
Тривалість 91 хв.
Мова Турецька
Рік 1982
Дата виходу 1 листопада 1982 року

"Людина, яка рятує світ" — це турецький науково-фантастичний пригодницький фільм про супергероїв і бойові мистецтва, який зняв режисер Четін Інанч.,[1] з актором і майстром бойових мистецтв Дьюнітом Аркіном у головній ролі.[2] Фільм вперше був показаний у листопаді 1982 року на турецькій кіностудії Anıt Ticaret.[3], а згодом, у 2005 році, на BijouFlix Releasing[4] у Сполучених Штатах.[5]

Цей фільм став відомим за кордоном як "Турецькі Зоряні Війни" через його неавторизоване використання кадрів, музики та звукових ефектів з "Зоряних Воєн" та інших науково-фантастичних фільмів.[6]

Сюжет

[ред. | ред. код]

Фільм оповідає про пригоди Мурата та Алі, чиї космічні кораблі потерпають катастрофу на незнайомій пустельній планеті після битви, зображеної за допомогою кадрів з «Зоряних воєн» та архівних зйомок радянських і американських ракетних запусків. У своїй подорожі пустелею вони виявляють, що планета заселена виключно жінками. Алі використовує свій вовчий свисток, щоб привернути увагу привабливих жінок. Проте, свистячи не в тому напрямку, вони залучають скелетів на конях, з якими вони зіштовхуються у рукопашній сутичці.

Скоро з'являється головний антагоніст, який полонить героїв та змушує їх виходити на свою гладіаторську арену для бою.

Лиходій розповідає їм, що насправді він із Землі і є 1000-літнім чарівником. Він намагався перемогти Землю, але його завжди відштовхував «щит з концентрованих молекул людського мозку» (зображений з кадрами Зірки Смерті). Єдиний метод подолання цього непроникного захисту — це застосування справжнього людського мозку.

Герої утікають і ховаються у печері, яка вже повна біженців, що сховалися від тиранії зловісного правителя. Між Муратом та єдиною жінкою (Узар), котра опікується дітьми, розгортається романтична історія. (Натяки на романтику виражені довгими поглядами та посмішками дівчини, але нічого більше). Зомбі темного володаря нападають на печеру і перетворюють декілька дітей у зомбі, використовуючи їхню кров для відновлення свого безсмертя. Після втечі з печери, троє знаходять місцевий бар (сцени бару Моса Ейслі взяті прямо з "Зоряних Воєн"). Двоє чоловіків швидко розпочинають бійку у барі, але раптово з'являється зловмисник, який знову їх захоплює..[7]

Чарівник відокремлює чоловіків та намагається переконати їх приєднатися до себе. Він відправляє свою королеву спокусити Алі, а сам велить доставити до нього Мурата. Чарівник пропонує Мурату владу над землею та зірками в обмін на його лояльність. Володіючи силою давніх предків у вигляді золотого мозку, йому залишається лише заволодіти справжнім людським мозком, щоб підкорити Землю. Коли Мурат відмовляється, чарівник показує йому полонених жінку та дитину. Розгніваний Мурат б'ється з монстрами та скелетами-вартовими чарівника. У той же час монстри атакують Алі, коли той збирається поцілувати королеву. Алі перемагає монстрів і долучається до боротьби Мурата. Озброєні лазерами вартові виводять їх обох з ладу, але чарівник не може їх зламати. Нарешті, чарівник виставляє Мурата на арену проти гігантського монстра. Мурат перемагає монстра, втікає, забираючи з собою жінку та дитину, а Алі залишається в полоні.[8]

Мурат дізнався про меч, створений "13-м кланом", який розтопив гору тисячі "космічних років" тому. Пізніше Мурат знаходить цей меч, схожий на блискавку, в печері, яку охороняють два золотих ніндзя. Він забирає меч, розігнавши охоронців у нехарактерно короткій сутичці.Оновлений силою меча, Мурат вирушає на визволення друга з підземелля чарівника. Але Алі, заздрячи мечу, вибиває Мурата зі шляху та забирає як меч, так і золотий мозок. Чарівник потім вдається до хитрощів і обману, щоб змусити Алі повернути артефакти. Торкнувшись до них, чарівник набуває підвищеної сили і заманює Мурата, Алі, жінку та дитину у пастку. Алі гине під час марної спроби втечі..[9]

Оплакуючи втрату, Мурат вирішив переплавити золотий меч і золотий мозок, щоб створити пару рукавичок та черевиків. Взувши чарівні рукавички та черевики, що дозволяють стрибати на неймовірні висоти, він вирушив на пошуки чарівника, аби помститися за смерть свого приятеля. Після сутичок з безліччю монстрів та скелетів, він зіткнувся зі своїм запеклим ворогом і розсік його навпіл, використовуючи техніки карате. Після цього він відправляється з планети на Землю на кораблі, який нагадує «Тисячолітній сокіл».

Визнання в США

[ред. | ред. код]

Четін Інанч про визнання фільму в США розповідає так;;

Турецькі фільми тепер доступні навіть на американських ринках. Коли я вперше відвідав США у 2000 році, я знайшов фільм "The World Saving Man" і купив його за 20 доларів. "Наша людина, яка рятує світ", відома як культовий та "найгірший фільм", також мала значний вплив. Я навіть співпрацював з італійцем Едом Вудом, відомим як найгірший режисер. Нещодавно було зроблено англійський дубляж та музичний супровід до "The World Saving Man". Прем'єра відбудеться в декількох кінотеатрах Каліфорнії 29 жовтня. Я дзвонив багатьом, щоб дізнатися, хто купує та продає ці фільми, але так і не з'ясував. Проте мені подобається, що завдяки цьому фільм буде показаний в Америці.[10].

Виробництво

[ред. | ред. код]

Режисерська версія фільму тривала 2,5 години, але через її значну довжину її було скорочено до 1,5 години. Таким чином, глядачі не побачили одну годину фільму. У 1982 році бюджет фільму складав приблизно 50 мільйонів лір. Фільм включав сцени з 19 різних фільмів і був показаний у 14 кінотеатрах. Тільки з показів у Стамбулі фільм заробив половину свого бюджету.[11].

Для фільму на пляжі Кільоса були зроблені гігантські моделі космічних кораблів, але шторм і гігантські хвилі, на початку зйомки, знищили весь реквізит. Шетін Інанч радиться з Кунтом Тулгаром щодо фінансових труднощів фільму. Тулгар подає ідею "Зоряних воєн", і вони нелегально отримують викрадену копію фільму у складського дистриб'ютора з Туреччини. У студії Кунта Тулгара вони вирізають кілька фрагментів і повертають його до ночі. Наступного ранку"Зоряні війни: Епізод IV" був зіграний із відсутніми сценами в кінотеатрі. Розмістивши сцени космічного корабля в руках Інанча, складалося враження що актори на передньому плані летять на космічному кораблі. Однак, відмінності в форматах фільмів призвели до плаского зображення в "Людині, що рятує світ". Шолом, використовуваний у сценах космічного корабля, був орендований на півгодини у чоловіка на мотоциклі, якого вони бачили на вулиці і по черзі носили на головах акторів[11] [12].

Музика фільму

[ред. | ред. код]

Кунт Тулгар зробив фільм, використовуючи власний домашній архів. В картині звучала музика найвідоміших фільмів того періоду, в переліку яких є;

Цитовані сцени

[ред. | ред. код]

Деякі фільми є зарубіжними, а частина є власними фільмами Інанча[10][13]:

Процес відновлення

[ред. | ред. код]

За 30 років фільм, знятий на 35 мм плівці втратив актуальність. У 2006 році в Туреччині Едом Глейзер купив копію забутого фільму у звільненого кіномеханіка, який не повернув її в прокатну студію мотивуючи свою відмову втратою. Глейзер відновив фільм у роздільній здатності 2К, зробивши цифрове сканування фільму з копії. Відреставрований фільм знову був показаний у кінотеатрах Лондона[14][15][16][17].

Цікаво знати

[ред. | ред. код]
  • Фільм зняли в Каппадокії. В кадрі багато разів з'являються знамениті печерні будинки Üçhisar. У деяких сценах бере участь Каймакли та Дерінкуйське підземне місто. У фільмі ми бачимо могилу Хачі Бекташ-І Вели і, нарешті, Церкви Гьореме.
  • Багато діалогів є безглуздими, і є багато невідповідностей, важко зрозуміти фільм навіть турецькою мовою.
  • Друковані афіші фільму мають колективне значення.

Географічні невідповідності

[ред. | ред. код]

Сюжет фільму розгортається на окремій частині планети Земля, яка була майже знищена після ядерної війни. Однак існують численні географічні невідповідності. Ми знаємо, що фільм знімався у Каппадокії, оскільки у цьому регіоні багато характерних місць, які можна побачити у фільмі. Однак на початку фільму два головні герої в пустелі Туреччини — це не Єгипет у Піраміді Хафре та Великий сфінкс Гізи. Крім того, вони бачать деякі відомі пам'ятки, побачені у фільмі зі зміненими функціями: наприклад, візантійська церква Токалі та Могила Хачі Бекташ-І Велі зображені як храм, побудований цивілізацією тисячу років тому.

Персонал

[ред. | ред. код]

Технічний персонал

[ред. | ред. код]

Актори

[ред. | ред. код]

Дубляж

[ред. | ред. код]
  • Оповідач — Мухіп Арчіман
  • Мурат — Абдуррахман Palay
  • Алі — Vala Önengüt
  • Маг — Саадеттін Ербіл
  • Білгін — Дінчер Çekmez
  • Королева — Еліф Байсал

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. The Turk who saved the world (and other stories). BBC News (брит.). 16 липня 2012. Процитовано 16 квітня 2024.
  2. The strange case of Turkish Star Wars | Esquire Middle East — The Region's Best Men's Magazine. Esquire Middle East — The Region's Best Men's Magazine (амер.). 27 квітня 2014. Процитовано 16 квітня 2024.
  3. Anıt Ticaret (Turkey). Closing Logo Group (англ.). Процитовано 20 квітня 2024.
  4. BijouFlix Releasing. FilmAffinity (англ.). Процитовано 20 квітня 2024.
  5. Şafak, Yeni. Dünyayı Kurtaran Adam'a Hollywood desteği | Diğer Haberleri. Yeni Şafak (tr-TR) . Процитовано 16 квітня 2024.
  6. Webtekno (25 квітня 2018). Dünyayı Kurtaran Adam'ın Bilmediğiniz Hikayesi!. Webtekno (tr-TR) . Процитовано 16 квітня 2024.
  7. Turkish Star Wars Training montage Original (укр.), процитовано 20 квітня 2024
  8. Inanç, Çetin; Akkaya, Aytekin; Uçar, Füsun (1 листопада 1982), Dünyayi Kurtaran Adam, Anit Ticaret, процитовано 20 квітня 2024
  9. BijouFlix Releasing. FilmAffinity (англ.). Процитовано 20 квітня 2024.
  10. а б AA. 'Dünyayı Kurtaran Adam' ABD yolcusu. www.hurriyet.com.tr (тур.). Архів оригіналу за 17 лютого 2020. Процитовано 20 червня 2020.
  11. а б Yeşilçam Arkeolojisi: 2 Mayıs 2017 | Açık Radyo 94.9. acikradyo.com.tr (тур.). Архів оригіналу за 21 червня 2020. Процитовано 20 червня 2020.
  12. Dünyayı Kurtaran Adam'ın Bilmediğiniz Hikayesi!. Webtekno. Архів оригіналу за 22 червня 2020. Процитовано 20 червня 2020.
  13. The Amazing True Story of Turkish Star Wars - Deja View (укр.), архів оригіналу за 19 січня 2020, процитовано 20 червня 2020
  14. Архівована копія, архів оригіналу за 14 вересня 2019, процитовано 19 червня 2020{{citation}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  15. Архівована копія, архів оригіналу за 3 квітня 2018, процитовано 19 червня 2020{{citation}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  16. Архівована копія, архів оригіналу за 28 лютого 2018, процитовано 19 червня 2020{{citation}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  17. Архівована копія, архів оригіналу за 17 травня 2020, процитовано 19 червня 2020{{citation}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]