Користувач:DelightfullyBSweets/Вступ до вірусів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ілюстрація віріона SARS-CoV-2

Вірус - це крихітний інфекційний агент, який розмножується всередині клітин живих господарів . При зараженні клітина-хазяїн змушена швидко виробляти тисячі однакових копій оригінального вірусу. На відміну від більшості живих істот, віруси не мають клітин, які діляться; нові віруси збираються в зараженій клітині господаря. Але на відміну від більш простих інфекційних агентів, таких як пріони, вони містять гени, що дозволяє вірусам мутувати та еволюціонувати. Більше 4800 видів вірусів було детально описано [1] з мільйонів у навколишньому середовищі. Їх походження незрозуміле: деякі, можливо, еволюціонували з плазмід - фрагментів ДНК, які можуть переміщатися між клітинами - в той час як інші могли розвинутися з бактерій .

Віруси складаються з двох або трьох частин. Всі включають гени . Ці гени містять кодовану біологічну інформацію про вірус і будуються з ДНК або РНК . Усі віруси також покриті білковою оболонкою для захисту генів. Деякі віруси також можуть мати оболонку жироподібної речовини, яка покриває білкову оболонку і робить їх вразливими до мила. Вірус із цією оболонкою використовує її - разом із специфічними рецепторами - для того щоб потрапити до нової клітини-господаря. Віруси різняться за формою від простого гвинтового та ікосаедричного до складніших структур. Віруси коливаються в розмірі від 20 до 300 нанометрів ; потрібно від 33000 до 500 000 вірусів одни за одним, щоб лінія з них сягнула завдовжки 1 см. [[Категорія:Віруси]] [[Категорія:Вірусологія]]

  1. King AM, Lefkowitz EJ, Mushegian AR, Adams MJ, Dutilh BE, Gorbalenya AE, Harrach B, Harrison RL, Junglen S, Knowles NJ, Kropinski AM, Krupovic M, Kuhn JH, Nibert ML, Rubino L, Sabanadzovic S, Sanfaçon H, Siddell SG, Simmonds P, Varsani A, Zerbini FM, Davison AJ (September 2018). Changes to taxonomy and the International Code of Virus Classification and Nomenclature ratified by the International Committee Taxonomy of Viruses (2018) (PDF). Archives of Virology. 163 (9): 2601—31. doi:10.1007/s00705-018-3847-1. PMID 29754305.