Корлис Веларіон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
англ. Corlys Velaryon
Творець: Джордж Мартін
Твори: Пісня льоду та полум'я і Дім Дракона
Стать: чоловічаd
Національність: Сім Королівствd
Родина: Rhaenys Targaryen (daughter of Aemon)d
Діти: Laenor Velaryond і Laena Velaryond
Рід занять: adventurer, радник, регент, Капітан судна, суднобудівник, моряк, політик
Роль виконує: Стів Туссен

Корлис Веларіон — персонаж вигаданого світу, створеного американським письменником Джорджем Мартіном у сазі «Пісня льоду та вогню». Лорд Дріфтмарка, адмірал, мандрівник, учасник Танцю Драконів. Герой ряду книг Мартіна та серіалу «Дім Дракона».

Біографія[ред. | ред. код]

Згідно з Джорджем Мартіном, Корлис Веларіон належав до аристократичного роду валірійського походження, пов'язаного з кораблями та морем. Він був старшим сином лорда Дейемона Веларіона. З дитинства Корлис, який отримав своє ім'я на честь першого лорда-командувача Королівської Гвардії, займався морською справою. Він став знаменитим мореплавцем і обійшов на своїх кораблях усі моря навколо Вестероса і біля віддалених берегів. Веларіон став першим вестеросцем, що проплив уздовж північного узбережжя Ессоса і побував у Асшаї крайньому сході населеного світу. Ці плавання принесли йому величезне багатство та прізвисько Морський Змій[1][2].

Після смерті діда Корлис успадкував титул лорда Дріфтмарка. Його нареченою деякий час вважалася дочка короля Джейхериса I Дейела, яка згодом стала дружиною лорда Аррена. Веларіон одружився на принцесі Рейніс, онуці Джейхеріс. Після загибелі тестя він відстоював права на престол своєї дружини і сина Лейнора, але Велика рада, що зібралася в Харренхоллі, воліла оголосити спадкоємцем королівського онука Візеріса Таргарієна. Пізніше Корлис уклав союз із братом Візериса Дейемоном і разом із ним завоював архіпелаг Ступені в Вузькому морі. За Дейемона він видав свою дочку Лейну, а сина Лейнора одружив з Рейнірою — дочкою Візериса.

Рейніра стала спадкоємицею престолу. Однак пізніше з'явився ще один претендент — Ейгон, син короля від другої дружини, Алісент Хайтауер. Після смерті Візериса Корлис підтримав невістку і став одним із керівників партії «чорних». У Танку Драконів (громадянській війні, що розгорнулася після смерті Візериса) він бився на боці Рейніри, причому його флот блокував з моря Королівську Гавань. Пізніше відносини між союзниками зіпсувалися, оскільки лорд Дріфтмарка безуспішно виступав за досягнення компромісу і вважав Рейніру винною в смерті дружини. Після втечі зі столиці Аддама Веларіона Корлис опинився у в'язниці. Коли королева загинула, він присягнув на вірність Ейгону, але залишився прихильником помірної політики. Пізніше Ейгон помер від отрути під час наступу на столицю армії «чорних», і підозра в отруєнні впала на Морського Змія та деяких інших лордів. Веларіон був виправданий у суді і увійшов до складу регентської ради, яка керувала країною до повноліття сина Рейніри Ейгона III. Він помер у глибокій старості через нещасний випадок.

У культурі[ред. | ред. код]

Корлис Веларіон став персонажем псевдохронік «Світ льоду та полум'я» та «Полум'я та кров». Він відіграє важливу роль у серіалі «Дім Дракона», де його зіграв Стів Туссен. Вибір цієї ролі темношкірого актора викликав негативну реакцію багатьох фанатів Мартіна, а Тусен відповів на це звинуваченнями в расизмі. За словами одного з рецензентів, у першій серії сім'я Веларіонів виглядає дивно: білошкіра «Майже королева» Рейєніс у компанії чорношкірого чоловіка і дітей виглядає так, ніби в цю родину її підкинули[3].

Примітки[ред. | ред. код]