Корнієнко Владислав Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корнієнко Владислав Вікторович
Народився31 серпня 1963(1963-08-31) (60 років)
Чорткове, Ростовська область, РРФСР, СРСР
Країна СРСР
 Україна
Відомий завдякидіяч естрадно-циркового мистецтва
ЗакладНаціональний цирк України
ПосадаГенеральний директор Національний цирк України
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Заслужений діяч мистецтв України

Владисла́в Ві́кторович Корніє́нко (31 серпня 1963, с. Чертково Ростовської області РРФСР) — український мистецтвознавець, доктор культурології, професор, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України. З 2019 року — генеральний директор Державного підприємства Національний цирк України[1]

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився 31 серпня 1963 року в селищі Чертково, РРФСР.

У 1985 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого за спеціальністю театрознавство: організація, планування та управління театральною справою. В 1991 році проходив практику в Інституті стажування міжнародних спеціалістів в Нью-Йорку (США) зі спеціалізації: державна політика США у галузі культури, менеджмент неприбуткового американського театру. В 1997 році закінчив Університет Сорбонна III в Парижі (Франція) зі спеціальності дидактика французької мови; економіка та фінанси у сфері культури. В 2005 році отримав диплом магістра державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. У 2006 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Інституціональний розвиток французького драматичного театру ХХ століття, як проблема культурної політики» в Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського та здобув вчену ступінь кандидат мистецтвознавства.

Владислав Корнієнко розпочав свою трудову діяльність ще за часів навчання в інституті. Так, його першим місцем роботи стала знімальна група кіностудії «Київнаукфільм», де в 1982 році він дістав посаду адміністратора.

По закінченню Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого у 1985 році переходить працювати до Київського академічного драматичного театру ім. І. Франка на посаду адміністратора, а вже невдовзі — на посаду головного адміністратора театру, де й працював 14 років.

Після закінчення паризького університету Соробонна III, у 1998 році став першим заступником генерального директора з економічних питань Національного палацу мистецтв «Україна», обіймаючи цю посаду до 2000 року.

З 1 грудня 2000 року Владислав Корнієнко розпочав кар'єру державного службовця на посаді начальника Управління зовнішніх зв'язків Міністерства культури і мистецтв України. Вже з січня 2001 року був призначений на посаду заступника Міністра культури і мистецтв України, заступника Державного секретаря. На цій посаді працював упродовж двох років. З березня 2003 року він стає заступником начальника управління науково-технічного та гуманітарного розвитку Секретаріату Кабінету Міністрів України, де активно працює до жовтня 2004 року.

З жовтня 2004 року по березень 2005 року Владислав Корнієнко очолював Державну службу контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України, очільником якої він стає згодом з серпня 2007 по січень 2008 року.

З березня 2005 року Владислав Корнієнко призначається на посаду першого заступника Міністра культури і туризму України і практично до квітня 2010 року обіймає дану посаду.

Співавтор «Театрально-драматичного словника ХХ століття» (К., 2009)[1].

З 2011 по 2019 рік очолював Київську муніципальну Академію естрадного та циркового мистецтв. З цього часу Академія набула статусу вищого навчального закладу, відкрила магістратуру та заочне відділення, почала приймати на навчання іноземних студентів. З цього ж року Академія тісно співпрацює з Національним цирком України, і це є невід'ємною складовою частиною обох закладів, щороку спільно організовує та проводить Гала-концерти випускників Академії.

У 2019 році Владислав Корнієнко очолив Державне підприємство Національний цирк України.

Професор кафедри Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Громадська діяльність

[ред. | ред. код]

Член Національної спілки театральних діячів України, Асоціації діячів естрадного мистецтва України.

Родина

[ред. | ред. код]

Брат — оператор Сергій Корнієнко. Дядько — кінознавець, доктор мистецтвознавства Іван Корнієнко (1910—1975). Після смерті Івана Корнієнка його племінників виховувала його дружина Катерина Семенівна[2].

Одружений, разом з дружиною, Оленою Корнієнко, виховують дочку Богдану та сина Дмитра.

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • Орден «За заслуги» III ст. (22 січня 2022) — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зміцнення міжнародного авторитету України, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю[3]
  • Почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» (2006)

Владислав Корнієнко в 2004 році отримав Подяку Прем'єр-міністра України, в 2005 році нагороджений Почесною відзнакою «За багаторічну плідну працю в галузі культури», орденом Святого Миколи Чудотворця ІІІ ступеня (2005 р.), Почесною грамотою Київського міського голови (2006 р.), Почесною відзнакою — орденом «За високий професіоналізм» (2006 р.).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Енциклопедія сучасної України (українська) . Т. 14. Київ: Поліграфсервіс. 2014. с. 522. ISBN 978-966-02-7304-7.
  2. Іван Корнієнко: завжди на передовій
  3. Указ Президента України від 22 січня 2022 року № 27/2022 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України»

Джерела

[ред. | ред. код]