Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
вищий навчальний заклад, circus school
Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв
50°26′20″ пн. ш. 30°29′59″ сх. д. / 50.43889° пн. ш. 30.49972° сх. д. / 50.43889; 30.49972Координати: 50°26′20″ пн. ш. 30°29′59″ сх. д. / 50.43889° пн. ш. 30.49972° сх. д. / 50.43889; 30.49972
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Місто Київ
Розташування Київ
Засновано 1961
Акредитація: IV рівня
Приналежність муніципальний
Ректор Олександр Вікторович Яковлевd
Веб-сайт: kmaecm.edu.ua
Адреса: 01032, м. Київ, вул. Жилянська, 88

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв — єдиний в Україні та східній Європі заклад вищої освіти, який готує спеціалістів естрадного та циркового мистецтв.

У 2016—2017 навчальному році Київська муніципальна Академія естрадного та циркового мистецтв, єдиний в Україні та Східній Європі унікальний заклад вищої освіти, який готує естрадних і циркових артистів, ведучий профільний заклад вищої освіти міжнародного масштабу, чиї випускники прославили український та світовий цирки, стали зірками вітчизняної та зарубіжної естради, відзначає 55 років з дня заснування.

За цей час Академія пройшла довгий шлях становлення від Республіканської студії естрадно-циркового мистецтва, яка базувалася в Київському Цирку, пізніше реорганізованої у державне училище, потім у Київський коледж естрадного та циркового мистецтв і, нарешті, в 2008 році отримавши нинішній статус — муніципальної Академії. 

Випускники академії працюють у провідних цирках, театрах, вар'єте і шоу планети, багато з них стали зірками європейського та українського цирку, шоу-бізнесу, телебачення.

Історія[ред. | ред. код]

Студія естрадно-циркового мистецтва[ред. | ред. код]

В серпні 1961 року за Наказом Міністра культури УРСР Ростислава Бабійчука, при Укрконцерті була створена Республіканська студія естрадно-циркового мистецтва, яка розташувалася в приміщенні нещодавно відкритого Київського цирку. До створення закладу долучилися директор і художній керівник гастрольно-концертного об'єднання «Укрконцерт» Л. Богданович, народні артисти УРСР Юрій Тимошенко та Юхим Березін, заслужений артист УРСР К. Яницький, народний артист України Борис Заєць, заслужені артисти УРСР брати Ялові, а також Р. Івицький та П. Кисельов. Навчання в Студії тривало два роки, існувало чотири відділення: циркове, розмовне, вокальне та хореографічне. Окрім спеціалізації студенти вивчали акторську майстерність і сценічну мову, історію театру, цирку і естради, грим, хореографію, сценічний рух та фехтування, а також фортепіано, сольфеджіо, теорію музики, музичну літературу та інші дисципліни. Заняття проходили на одному поверсі з репетиційними аудиторіями «Укрконцерту», до складу якого входило близько трьохсот найкращих артистів України, тому студенти з перших днів навчання поринали в професійну атмосферу естрадного життя. Серед випускників Студії тих часів нараховувалося сімдесят лауреатів та дипломантів всесоюзних конкурсів.

Київське державне училище естрадно-циркового мистецтва[ред. | ред. код]

Київське державне училище естрадно-циркового мистецтва було засноване на базі Студії у 1975 році. Першим директором Училища стала Ніна Костянтинівна Солоділіна. В новому закладі було створено два відділення: циркове, де відбувалася підготовка артистів різних циркових жанрів, і естрадне, на якому готували артистів розмовного жанру, хореографії, естрадного вокалу та різноманітних оригінальних жанрів. Термін навчання вже було збільшено до чотирьох років. Через капітальний ремонт Київського цирку, з 1988 року заклад десять років не мав постійного приміщення. Заняття зі студентами проходили в Центральному клубі збройних сил України, у Центральному палаці дитячої творчості, в організації «Цирк на сцені», у Палаці культури Університету цивільної авіації, у Театрі на Подолі та у Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра тощо. 

Київський державний коледж естрадного та циркового мистецтв[ред. | ред. код]

У 1999 році Училище було реорганізовано в Київський державний коледж естрадного та циркового мистецтв. Коледж одразу ввійшов до складу створеного в цьому ж році навчального комплексу разом з Національною музичною академією України імені Петра Чайковського та Київським державним інститутом театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого (нині — Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого). Того ж року Коледж став дійсним членом Міжнародної Асоціації вищих циркових шкіл і членом її Президії та отримав власне приміщення спочатку за адресою вул. Велика Житомирська, 2, а з 2002 переїздить до чотириповерхової будівлі за адресою: 01032, м. Київ, вул. Жилянська, 88. Коледж готував професійних артистів за 12 спеціалізаціями: циркова акробатика , циркова гімнастика, еквілібристика, жонглювання, клоунада, музична ексцентрика, пантоміма, ілюзія та маніпуляція, естрадний спів, естрадний танець, розмовні жанри естради та «ляльки на естраді». Також з 1999 року до культурного життя Києва увійшли щорічні випускні шоу-вистави Коледжу. 

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв[ред. | ред. код]

2007 року Коледж було реорганізовано у Київську муніципальну Академію естрадного та циркового мистецтв. З 2011 року Київську муніципальну Академію естрадного та циркового мистецтв успішно очолює Заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор Владислав Корнієнко. За останні п'ять років Академія набула статусу закладу вищої освіти, відкрила магістратуру та заочне відділення, почала приймати на навчання іноземних студентів. З цього ж року Академія тісно співпрацює з Національним цирком України, і це є невід'ємною складовою частиною обох закладів, щороку спільно організовує та проводить Гала-концерти випускників Академії.

Серед досягнень випускників Академії — близько 30 медалей на Міжнародному цирковому фестивалі в Парижі «Цирк майбутнього» [1], 8 медалей, отриманих на «Міжнародному Цирковому Фестивалі в Монте-Карло» [2], перемоги і призи провідних циркових фестивалів в Китаї, США, Німеччині, Угорщині та інших країнах. Гран-Прі та призові місця на пісенних фестивалях BENGIO Festival, «Слов'янському базарі» у Вітебську, Міжнародному конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі і на «Чорноморських іграх». Також випускники Академії неодноразово представляли Україну на пісенному конкурсі «Eurovision». Визначним для Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтв став 2013 рік: її випускники здобули на «Міжнародному Цирковому Фестивалі в Монте-Карло» одразу золото, срібло та бронзу і таким чином Україна автоматично увійшла в трійку найсильніших циркових держав світу. 

Ректор[ред. | ред. код]

Випускники[ред. | ред. код]

1975 року випускники циркового відділення Юрій Поздняков та Михайло Руденко перемогли на Всесоюзному конкурсі артистів естради в Москві.

Гордістю Академії стали її випускники, знамениті не тільки в Україні, але і у всьому світі. У жанрі ілюзії та маніпуляції: Євген Воронін, Галина Струтинська-Хейз, Віктор Войтко, Віталій Горбачевський, Влад Кривоногов. У жанрі клоунади: Семен Шустер, театр «Мімікрічі», комік-тріо «Еківокі», клоунський синдикат «Арт-Обстріл». У жанрах еквілібристики, жонглювання та акробатики: Юрій Поздняков, Віктор Кіктєв, Анатолій Залевський, Євген Пимоненко, Юрій Шавро і Діана Алещенко, Ерік Пальчиков, Денис Толстов, брати Грінченки, Ірина Піцур, Наталія Василюк, брати Ірошнікови, Дмитро Булкін, Олександр Кобліков та цирковий театр «Бінго»; в жанрі хореографії: балет «Freedom» та балет «А6». У розмовному жанрі естради: Анатолій Літвінов, Ілля Ноябрьов, Матвій Ганнопольський, Клара Новікова, Олександр Цекало, Володимир Данилець і Володимир Моїсеєнко, Андрій Данилко. У жанрі естрадного вокалу: Микола Мозговий, Наталія Корольова, Наталія Могилевська, Світлана Лобода, Анна та Ангеліна Завальські (дует «Алібі»), Міка Ньютон, Макс Барських та багато інших.

Посилання[ред. | ред. код]