Крішна (річка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Крішна (річка)
Гирло Бенгальська затока
Категорія у Вікісховищі {{{назва}}}
Крішна в Віджаявада, 2007р

Крішна (на санскрите означає «темна»), також називається Крішнавені — одна з найдовших річок Індії (довжина близько 1300 км). Бере початок біля містечка Махабалесвар у штаті Махараштра, впадає в Бенгальська затока біля села Хамасаладееві в штаті Андхра-Прадеш. Річка також протікає через штат Карнатака. Дельта річки — один з найбільш родючих районів Індії, тут були резиденції древніх царів Сатавахана і Ікшваку. На річці розташоване місто Амаравати.

Легендарний джерело ріки б'є ключем з рота статуї корови в древньому храмі, присвяченому Шиві в Махабалешваре. Легенда свідчить, що в цю річку звернувся Вішну в результаті прокляття, яке Савитр послав на Тримурти. За легендою, притоки Крішни Венна і Кояна — це самі Шива і Брахма. Цікаво відзначити, що ще 4 інші річки витікають з рота корови, і вони до впадіння в річку Крішна протікають певну відстань. Ці річки — Кояна, Венна (Вені), Савітрі і Гаятри.

В даний час ріка переживає екологічну катастрофу, в сезон мусон ів (червень-серпень) річка викликає сильну ерозію ґрунту, в цей час протягом річки стає швидким і бурхливим і річка забирає родючий ґрунт зі штатів Махараштра, Карнатака і Андхра-Прадеш в район своєї дельти.

Серед трьох приток річки Крішна найбільшим є права притока Гунгабхадра.

Річка Це незавершена стаття про річку.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.