Лазерна епіляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лазерна епіляція (видалення волосся)

Ла́зерна епіля́ція — вид епіляції, метод радикального видалення волосся на тілі, з руйнуванням волосяних фолікул за допомогою лазерного випромінювання (світло з великою густиною енергії, одною довжиною хвилі і високою спрямованістю).

Лазерна епіляція здійснюється з використанням спеціального приладу — лазера. Метод заснований на принципі «селективного фототермоліза» — виборчому поглинанні світла різними біологічними структурами: пігмент волосся — це меланін, який зосереджений в стержні і волосяному фолікулі, здатний поглинати світлові хвилі певної довжини (оптимальний діапазон 750—810 нм). У результаті дії лазерного випромінювання меланін, поглинаючи енергію світла, нагрівається і руйнує дермальний сосочок волосини і судини, що живлять волосяний фолікул. Через кілька тижнів стрижень волосини з загиблим «коренем» випадає.

В залежності від зони росту волосся на тілі, частина волосяних фолікулів знаходиться в стані спокою (telogen) в середньому це близько 70 %, і до 30 % волосяних фолікул знаходиться в стані росту (anagen) — волосся, яке знаходиться в стані спокою, нечутливе до випромінювання лазера. Для максимального видалення волосся, необхідна серія процедур лазерної епіляції з інтервалом від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від типу волосся і зони росту. Кількість процедур залежить від типу і потужності лазерної системи, а також має значення кваліфікація майстра, що проводить епіляцію. Таким чином, можна досягти скорочення волосся до 95 %.

Кому показана процедура: жінки чи чоловіки старше 18 років (до 18 — з письмової згоди батьків) з натуральним кольором волосся від темного до світло-русявого.

Протипоказання[ред. | ред. код]

 • Абсолютні: (лазерну епіляцію робити не можна): онкологічні захворювання, цукровий діабет у стадії декомпенсації, індивідуальна непереносимість процедури, світле або сиве волосся.
 • Відносні: (процедуру можна робити тільки проконсультувавшись з лікарем або після усунення протипоказання): вагітність, хронічні та гострі захворювання шкіри, свіжа засмага (до 2 тижнів), множинні родимки в місцях впливу лазером, варикозне розширення вен, схильність до утворення келоїдних рубців, застуда, грип, ГРВІ в активній фазі, алергія в стадії загострення, наявність опіків, саден, подряпин на оброблюваній поверхні шкіри.

Лазерна епіляція та вагітність[ред. | ред. код]

Всі салони лазерної епіляції на своїх сайтах називають відносним протипоказаннямм вагітність. Чому? Чи слід робити лазерну епіляцію при вагітності?

 1. Тому що кожен з нас має свої суб'єктивні відчуття. Це стосується порогу чутливості та індивідуального сприйняття різноманітних процедур. Якщо у вас викликають відразу лікувальні та ін. маніпуляції, то слід відкласти лазерну епіляцію до кращих часів.
 2. Кожна жінка переносить вагітність по-різному. Це може бути нудота, висипання на шкірі тощо. А лазерна епіляція — процедура не із приємних. Навіщо додавати ще один подразник?
 3. Також відмітимо, що вплив лазерної епіляції на вагітних жінок та їх діток ще ніхто не вивчав. Хто ж при своєму розумі таке дозволить? Тому ніхто не знає, що саме чекає на матусю та її дитинку, та що може статися в майбутньому. Висновок той же: чекаємо закінчення вагітності та годування груддю. Навіщо влаштовувати з організму вагітної жінки полігон для досліджень?
 4. Також треба відмітити, що весь організм в цьому делікатному становищі переживає кардинальні зміни. Змінюється все: від рівня гормонів до смакових відчуттів. Даючі нове життя, жінка наче перероджується. Відомо, що в цей період її організм стає дуже крихким та може віреагувати дуже неадекватно. Щоб не порушувати природній шлях процесів, треба уникати провокуючих факорів у вигляді лазерної епіляції та вести спокійний образ життя.
 5. Ще одна причина відмовитись від лазерної епіляції для най прагматичніших панянок в цікавому становищі — це все ті ж зміни гормонального фону організму. Вони можуть привести до того, що лазерна епіляція може просто не надати потрібного ефекту. Після пологів або доведеться починати все спочатку, або робити набагато більше процедур. Адже гормони наче ракети в майбутній матусі! Яку композицію вони складуть в майбутньому, ніхто не може передбачити.

Можливі ускладнення[ред. | ред. код]

 • Опіки шкіри (з'являються в разі некомпетентності лікаря або неякісного охолодження шкіри).
 • Алергічні реакції.
 • Гіперпігментація.
 • Фоллікуліт (розвивається при схильності пацієнта до підвищеного потовиділення, відвідуванні лазні або сауни в перші тижні після епіляції).
 • Загострення герпесу (виникає у пацієнтів з ослабленим імунітетом, які раніше мали дане захворювання).
 • Кон'юнктивіт, світлобоязнь, втрата зору (при попаданні лазерного променя на оболонку ока при відмові від захисних окулярів або їх поганому приляганні).

Догляд за шкірою після лазерної епіляція[ред. | ред. код]

 • протягом 3 днів не відвідувати басейни, сауни і лазні;
 • не засмагати протягом 2-х тижнів після епіляції;
 • протягом 3 днів не використовувати спиртовмісних лосьйонів;
 • протягом декількох днів після епіляції використовувати живильні креми, такі як: «Пантенол», «Біпантен» або будь-які інші зволожувальні засоби;
 • на ділянках шкіри, не прихованих від прямого впливу сонячних променів, впродовж тижня використовувати сонцезахисні засоби

Посилання[ред. | ред. код]

1. Депіляція

2. Депіляція в домашніх умовах

3. Лазерна епіляція волосся

4. Лазерна епіляція та вагітність. Особистий досвід.