Ланаї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа Острова Ланаї
Острів Ланаї. Знімок з супутника.

Острів Ланаї (англ. Lāna’i) — шостий за величиною острів архіпелагу Гаваї, площею приблизно 364 км².

Острів має 29 км в довжину. Острів Ланаї знаходиться на південь від острову Молокаї через протоку Калогі (англ. Kalohi Channel ) і на захід від острова Мауї через Канал Ау-ау (англ. ’Au’au Channel).

Ланаї має ще одну назву «Ананасовий острів», тому що острів мав велику ананасову плантацію. На острові тільки одне місто — Ланаї Сіті (англ. Lana’i City ).

Станом на 2000 рік населення острову Ланаї становило 3 193 особи.

Історія[ред.ред. код]

Ланаї був уперше відкритий європейцями 25 лютого 1779 коли капітан Клерк (англ. Clerke) побачив острів з борту судна Джеймса Кука «Резолюшн». Клерк узяв командування судном на себе після того, як Кука убили в затоці Кеалакекуа (англ. Kealakekua) 14 лютого, і покинув острови у напрямку півночі Тихого океану.

1922 року Джеймс Доул (англ. James Dole), президент Hawaiian Pineapple Company (пізніше Dole Food Company), придбав увесь острів Ланаї і перетворив велику частину острова в найбільшу у світі ананасову плантацію.

1985 року острів Ланаї потрапив під контроль Дейвіда Говарда Мурдока (англ. David H. Murdock), в результаті купівлі компанією Castle & Cooke.

Посилання[ред.ред. код]


Oстрів Це незавершена стаття про острів, чи острови.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Гаваї Це незавершена стаття про Гаваї.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
США Це незавершена стаття з географії США.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.