Лоджія Ланчі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лоджія деї Ланці

Лоджія Ланці (Лоджія деї Ланці) (італ. Loggia della Signoria) — лоджія на площі Сеньйорії у Флоренції. У давнину вживались назви Лоджія делла Сеньйорія і Лоджія Орканья (італ. Loggia Orcagni).

Стійкість
Помірність
Правосуддя
Розсудливість

Історія[ред. | ред. код]

Лоджію спроектували і керували будівництвом Бенчі ді Чоне і Сімон ді Франческо Таленті (1376—1382). Лоджія стоїть біля площі Сеньйорії і прилеглою площею Уффіці (італ. Piazza degli Uffizi), де розміщується Галерея Уффіці. Лоджію збудували для зібрань Сеньйорії Флорентійської республіки, урочистих прийнять гостей в присутності міщан, що дало назву Лоджія делла Сеньйорія. Назва Лоджія Орканья походить від помилковою атрибуцією Андреа ді Чоне, званого Орканья, за будівничого споруди. Після вигнання Алессандро Медічі 1527 тут розміщувались німецькі ландскнехти (італ. Lanzichenecchi — італ. Lanzi) імператора Карл V, що захопили місто і відпочивали перед походом на Рим і що дало сучасну назву лоджії. На даху лоджії 1583 була створена тераса для споглядання церемоній на площі архітектором Бернардо Буонталенті, де сьогодні розміщена тераса кафе.

Лоджія наприкінці ХІХ ст.

Готична будівля має по фасаду три арки, оперті на масивних колонах. У чотирьох касетонах розміщені мармурові алегоричні фігури чеснот за ескізами Аньйоло Гадді (1383—1386). Над ними йдуть герби родин флорентійських патриціїв. Біля сходів встановлено фігури левів (античний і роботи Фламініо Вацці 1600).

Для відзначення 500-річчя створення Великого герцоґства Тосканського лоджію перетворили на музей, де розмістили скульптури з площі Сеньйорії:

На стінах встановлено пам'ятні таблиці до прийняття у Флоренції 1750 Григоріанського календаря замість флорентійського (новий рік 25 березня) та на честь об'єднання Італії (1863).

До лоджії відкритий цілодобовий безкоштовний доступ.

За зразком було збудовано у Мюнхені Лоджію Фельдгерргалле (нім. Feldherrnhalle).

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Zucconi, Guido (1995). Florence: An Architectural Guide. San Giovanni Lupatoto, Vr, Italy: Arsenale Editrice srl. ISBN 88-7743-147-4. (іт.)

Посилання[ред. | ред. код]