Луцький інститут розвитку людини «Україна»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцький інститут розвитку людини
Університету «Україна»
ЛІРоЛ «Україна»
?координати: 1951964 ·R (Луцьк)
Тип Приватний
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Луцьк
Засновано 25 січня 2000
День вишу 25 січня
Акредитація IV  рівня
Ректор Савич Сергій Святославович
Адреса Україна 43020 м. Луцьк,
вул. Георгія Гонгадзе, 5
Сайт lutsk.vmurol.com.ua

Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна» — структурний підрозділ приватного вищого навчального закладу Відкритий міжнародний університит розвитку людини «Україна».

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна» створений 25 січня 2000 року та є єдиним на Волині вищим навчальним закладом інтегрованого типу, відкритий для молоді з неоднаковим рівнем підготовки та станом здоров'я, який створює умови для навчання людей з особливими потребами, здобуття ними вищої освіти, тим самим дозволяючи зайняти гідне місце в суспільному житті. В інституті навчаються представники соціальних груп з різним рівнем життя та фінансовими можливостями, формується система навчання людей з особливими потребами в інтегрованому здоровому студентському середовищі.

Для поліпшення умов навчання для студентів впроваджуються сучасні технології навчання: створюються мультимедійні підручники на електронних носіях; використовується мультимедійна техніка та сенсорний поліекран; впроваджуються інтерактивні методи навчання; під час проведення навчальних занять враховуються індивідуальні рекомендації щодо потреб окремих студентів у супроводі навчання.

Напрями підготовки фахівців[ред. | ред. код]

Заклад готує фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями магістр, спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст на денній та заочній формах навчання. Такі напрями підготовки (спеціальності):

  • «Документознавство та інформаційна діяльність»;
  • «Здоров'я людини»;
  • «Маркетинг»;
  • «Туризм»;
  • «Комп'ютерна інженерія»;
  • «Правознавство»;
  • «Соціальна робота»;
  • «Фінанси і кредит».

Активна наукова діяльність інституту є головним та пріоритетним напрямком, метою якого є формування наукового світогляду, сприяння молодим дослідникам, опанування методології та методів наукового пошуку, реалізації інтелектуального потенціалу професорсько-викладацького складу та студентів щодо підвищення творчої ініціативи з метою поліпшення підготовки кадрів. Результати наукових досліджень викладачів інституту опубліковані у 41 монографії, 123 навчальних посібниках (з них 19 з грифом МОН), 2316 наукових статтях (за 2015 рік у фахових виданнях — 49); кількість публікацій у науково-метричних базах Scopus за 2015 рік — 5. У квітні 2015 року проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми освіти і науки в контексті євроінтеграційного поступу» за участю 158 учасників, з них зарубіжних країн — 8. Матеріали доповідей опубліковані у збірнику матеріалів конференції «Актуальні проблеми освіти і науки в контексті євроінтеграційного поступу» та на офіційному сайті навчального закладу. Проведено науково-методичних семінарів — 205, за 2015 рік — 7; опубліковано статей студентами — 1707 (за 2015 рік — 121). Всього за період існування інституту захищено 42 кандидатських і 6 докторських дисертацій (впродовж 2009—2015 років захищено 25 кандидатських та 6 докторських дисертації). В інституті функціонує 3 наукові школи (здобувачів — 12, аспірантів — 1, докторантів — 2). Результати наукової діяльності студентів та викладачів Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» опубліковані у власних наукових виданнях, серед яких: «Українське державотворення: проблеми і сучасність», «Сучасні оздоровчо-реабілітаційні технології», «Шляхи реформування правової системи України», "Збірник наукових праць професорсько-викладацького складу та студентів Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна». У 2015—2016 році студентами було виграно І, ІІ та ІІІ призові місця у конкурсі студентських наукових робіт ХІІІ конкурсу студентських наукових робіт за тематикою ХV міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми навчання та виховання людей в інтегрованому освітньому середовищі у світлі реалізації Конвенції ООН про права інвалідів».

Одним з пріоритетних напрямків діяльності інституту є популяризація здорового способу життя серед студентів, професорсько-викладацького складу і громадськості міста, а також популяризація спортивного руху на Всеукраїнській та міжнародній аренах. Всього за період існування навчального закладу студенти-спортсмени завоювали 3 золоті, 9 срібних та 4 бронзові медалі на Паралімпійських іграх та 2 золоті медалі на Дефлімпійських іграх. Також було здобуто більше 40 медалей на Чемпіонатах і Кубках світу серед інвалідів та близько 50 медалей — на Чемпіонатах України. Так, наприклад, Солярук Юлія — заслужений майстер спорту України з волейболу, чемпіонка ХХ Дефлімпійських ігор з волейболу (м. Мельбурн, Австралія); Костюк Юрій — заслужений майстер спорту з біатлону та лижних гонок, чемпіон ІХ Паралімпійських ігор з біатлону та лижних перегонів (м. Турин, Італія); Ігор Литвиненко — майстер спорту Міжнародного класу, срібний призер Паралімпійських ігор з футболу (м. Сідней, Австралія); Батенкова Юлія — майстер спорту Міжнародного класу, срібний призер ІХ зимових Паралімпійських ігор з біатлону та лижних перегонів (м. Турин, Італія); Колодій Олександр — заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, чемпіон ХХІ та ХХІІ Дефлімпійських ігор з кульової стрільби (м. Тайпей, Китай; м. Софія, Болгарія), «Людина року Волинського краю 2009 року» у номінації «спортсмен року»; Гедіан-Апальковська Світлана — майстер спорту України, учасниця ХІІІ Паралімпійських ігор (м. Пекін, Китай); Гречко Вадим — майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, чемпіон світу з пауерліфтингу (2013); Стуй Христина — майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики; Миронюк Надія — майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики; Вандюк Юрій — майстер спорту України міжнародного класу з веслування на байдарках та каное; Шевчик Анатолій — майстер спорту України міжнародного класу з футболу.

Діяльність Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» свідчить про те, що у стінах навчального закладу формуються не тільки спеціалісти, необхідні інфраструктурі Волині, але й сформований монолітний, ціленаправлений, професійно згуртований колектив.

Всього за період існування навчального закладу диплом про вищу освіту отримало 8693 випускників, з них 518 студентам присвоєно ступінь «магістра».

Інститут постійно розвивається, впроваджує новітні технології та реалізовує їх в освітньому процесі вищої школи. За час свого існування навчальний заклад зарекомендував себе як потужний навчальний і науковий центр, осередок культури та духовності. Його авторитет здобуто працею викладачів, науковців, студентів та випускників.

Директори інституту[ред. | ред. код]

2000—2001рр — Даниленко Галина Петрівна 2001—2014рр — Карпюк Роман Петрович

2014—2017рр — Чижик Віктор Васильович

2017р — Кушпетюк Олена Іванівна (в.о.)

З 2017 — Савич Сергій Святославович, кандидат юридичних наук, доцент