Львівське (пиво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Logo lvivske.gif

Львівське — одна з найстарших марок українського пива, що випускається з 1715 року Львівською броварнею (зараз — ВАТ «Львівська Броварня», що входить до складу пивоварної групи Carlsberg Group). Пиво «Львівське» вариться за традиційним рецептом, що практично не змінювався за всі 300 років існування марки.[джерело?]

Попри розрекламовану першість, справжня перша пивоварня розташована в місті Мукачево на Закарпатті, і датована вона 1701-м роком.[1]

Історія[ред.ред. код]

Перша промислова броварня на території України з'явилася у Львові в 1715 році, після того, як польський граф Станіслав Потоцький видав ченцям-єзуїтам дозвіл на будівництво броварні в Краківському передмісті Львова. З цього моменту і бере свій початок історія пива «Львівське».

Ченці-броварники значно випереджали цехових майстрів у мистецтві пивоварства, тому пиво, що випускається на заснованій ними броварні, споконвічно відрізнялося високою якістю та відмінним смаком. Для його виготовлення використовували воду з місцевих артезіанських свердловин, високоякісний хміль і ячмінний солод вищого ґатунку.

Технологія виробництва на той час була досконалою — навіть після тривалого транспортування пиво зберігало свою якість і смак, що в ті часи було рідкістю. Пиво Львівської броварні швидко стало популярним не тільки на території України, але й у всій Європі, а сама броварня стала одним з наймогутніших пивоварних підприємств Австро-Угорської Імперії.

Після позбавлення Ордена єзуїтів всіх його прав і привілеїв Львівська броварня стала власністю Львівського акціонерного товариства броварників. Нові власники зберегли найкраще в рецептурі пива і вдосконалили її відповідно до новітніх технологій. Львівське пиво випускалося в скляних пляшках і було відомо в Європі також як Bawar, Porter Imperial, Exportowe.

За часів Радянського Союзу Львівська броварня перейшла у власність держави і була перейменована у ВАТ «Колосся». Тоді ж пиво «Львівське» одержало офіційну назву та статус торговельної марки. «Львівське» зберегло свою еталонну якість і стало найкращим пивом у Радянському Союзі.

Після розпаду Радянського Союзу Львівська броварня повернула собі первісну назву і в 1999 році ввійшла до складу однієї з найбільших пивоварних компаній Baltic Beverages Holding (зараз — Carlsberg Group).

Пиво «Львівське» як і раніше вариться за традиційним рецептом з використанням артезіанської води, високоякісного хмілю і ячмінного солоду, і слугує еталоном якості та предметом гордості для всієї України. «Львівське» є призером численних дегустаційних конкурсів, обсяги його виробництва та експорту ростуть з кожним роком, так само як і популярність цієї воістину народної марки.

Частка ринку[ред.ред. код]

Згідно з інформацією виробника, за підсумками 2008 року ТМ «Львівське» належить 5,7 % українського ринку пива, а в першому півріччі 2009 років частка ринку склала 9,3 % [1].

Сорти[ред.ред. код]

Пиво «Львівське» представлено такими сортами:

  • «Львівське 1715» — світле пиво, зварене за класичним рецептом з 300-літньою історією, вміст алкоголю — 4 %.
  • «Львівське Світле» — легке освіжаюче пиво, вміст алкоголю — 3,7 %.
  • «Львівське Живе» — світле не пастеризоване пиво, що зберігає первинний смак та аромат живого пива, всміст алкоголю — 4,8 %
  • «Львівське Преміум» — преміальний смак легендарного пива з вишуканою гіркуватістю, вміст алкоголю — 4,5 %.
  • «Львівське Міцне» — класичне міцне пиво, вміст алкоголю — 7 %.
  • «Львівське Портер» — темне пиво з вишуканим винним присмаком, вміст алкоголю — 8 %.
  • «Львівське Білий Лев» — біле пиво з міста Лева. Світле нефільтроване пастеризоване пиво, вміст алкоголю — 4,2 %
  • «Старий Домс» — світле нефільтроване пиво, вміст алкоголю — 4,1 %

Примітки[ред.ред. код]

  1. Мукачівський пивзавод | Мукачеве | - Україна - | Gulikbeer. gulikbeer.com.ua (en-gb). Процитовано 2017-08-10. 

Посилання[ред.ред. код]