Carlsberg Group

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Carlsberg Group
Тип публічна компанія
Гасло Мабуть, найкраще пиво у світі.
Заснування 1847
Штаб-квартира Копенгаген, Данія Данія
Територія діяльності міжнародна
Ключові особи Йорген Буль Расмуссен (Президент та виконавчий директор)
Галузь броварство
Продукція пиво, безалкогольні напої
Виторг DKK 64,506 мільярдів ($9,528 млрд)(2014)[1]
Операційний прибуток DKK 9,227 мільярдів ($1,363 млрд)(2014)[1]
Чистий прибуток DKK 4,938 мільярди ($729,4 млн)(2014)[1]
Активи DKK 136,9 мільярди ($20,233 млрд)(2014)[1]
Співробітники близько 40 тисяч (2014)
Дочірні компанії Шуменско[d], Holsten, Mythos, Carlsberg Polska[d] і Carlsberg Breweries[d]
Сайт www.carlsberggroup.com
Carlsberg Sort Guld

«Carlsberg Group» — данська пивоварна компанія, заснована 1847 року місцевим промисловцем Якобом Крістіаном Якобсеном та названа на честь його сина Карла. На сьогодні — потужна міжнародна пивоварна група, яка володіє виробничими потужностями у більш ніж 20 країнах світу та займає 4-те місце у рейтингу світових пивоварних корпорацій за рівнем доходів (після Anheuser-Busch InBev, SABMiller та Heineken International).

Історія[ред.ред. код]

Інтер'єр історичної території броварні Carlsberg у Копенгагені

Компанію було засновано на околиці Копенгагена данським промисловцем Якобом Крістіаном Якобсеном у 1847 році, першу партію пива зварено 10 листопада того ж року. 1875 року почала роботу лабораторія Carlsberg, покликана забезпечити високі стандарти якості продукції броварні. Поступово Carlsberg став одним з провідних виробників пива у країні.

Продукція Carlsberg експортувалася на зовнішні ринки, починаючи з 1868 року, однак міжнародна виробнича експансія компанії розпочалася лише 1968 року з відкриттям броварні у Блантайрі, найбільшому місті південноафриканської Малаві. 1970 року Carlsberg придбав одного з головних конкурентів на внутрішньому ринку — компаніюTuborg. У 1990 активи Carlsberg поповнила англійська броварня Tetley.

Історія компанії в Україні почалася в 1996 році, коли Група BBH, власниками якої були фінська компанія Hartwall та промислова група Orkla, об'єднала свої зусилля з Відкритим акціонерним товариством «Пиво-безалкогольний комбінат „Славутич“» в м. Запоріжжя, який у свою чергу було створено на основі побудованого в 1974 році Запорізького пивзаводу № 2. У 1996 році на комбінаті «Славутич» було встановлено нове обладнання виробництва передових компаній пивоварної промисловості світу. Компанія в Україні носила назву BBH Україна.

Масштабні інвестиції дозволили BBH Україна збільшити проектну потужність Запорізького заводу більш ніж у два рази і в травні 1998 року почали випускати пиво. У 1998 році починається історія пива ТМ «Славутич»

У серпні 1999 року було підписано договір між BBH Україна і ТОВ «Львівська пивоварня», таким чином Львівська пивоварня увійшла до складу Групи. З початку співпраці у Львівську пивоварню було інвестовано більше 35 млн[2]. доларів США. Завдяки внескам підприємство було модернізовано, на ньому було встановлено новітнє обладнання.

У квітні 2000 року був підписаний договір з компанією PepsiCo Inc, яка надала BBH Україна право на виробництво і реалізацію в Україні безалкогольних напоїв «Pepsi», «Mirinda» і «7UP».

2001 року Carlsberg Group уклала угоду з норвезькою холдинговою компанією Orkla ASA, за умовами якої отримала контроль над пивоварними активами норвезького холдингу, які включали пивоварні підприємства у Північній та Східній Європі. Подальший розвиток міжнародного бізнесу Carlsberg пов'язаний з купівлею, спільно з іншим «пивним гигантом» — компанією Heineken International, британської пивоварної корпорації Scottish & Newcastle. До данської компанії відійшли пивоварні активи британців у Китаї, В'єтнамі, Франції та країнах Східної Європи. Carlsberg Group також належить грецька броварня Mythos.

Carlsberg Group в Україні[ред.ред. код]

Докладніше: Славутич, Carlsberg Group

На ринок України Carlsberg Group вийшла 2001 року, отримавши 50 % частку власності у холдингу Baltic Beverages Holding, який контролював 3 пивоварних заводи в Україні. 2008 року данська компанія придбала частку активів компанії Scottish & Newcastle, другого співвласника Baltic Beverages Holding, отримавши, зокрема, повний контроль над цим холдингом. На сьогодні операційне управління підприємствами холдингу в Україні (Пивобезалкогольний комбінат «Славутич» у Запоріжжі, Київський пивоварний завод «Славутич» та Львівська пивоварня) здійснюється групою Carlsberg через компанію Славутич, Carlsberg Group.

Сукупна потужність підприємств Carlsberg Group в Україні досягає 70 мільйонів декалітрів, по результатах 2014 року компанія контролювала 28 % обсягів українського ринку[1], утримуючи за цим показником 2 місце на ринку та поступаючись лише підконтрольній Anheuser-Busch InBev компанії САН ІнБев Україна.

2001[ред.ред. код]

У грудні 2001 року за рішенням ради директорів Carlsberg Breweries BBH Україна отримала ліцензію на виробництво пива — Tuborg. У цьому ж році пиво ТМ «Славутич» стало переможцем щорічної загальнонаціональної програми «Людина року» в номінації «Найкраща торгова марка року».

2002[ред.ред. код]

У 2002 році компанія Hartwall продала свою частину акцій Групи BBH відомій британській компанії Scottish & Newcastle (S&N). У тому ж році було прийнято рішення про будівництво нового пивоварного заводу в м. Києві. У вересні, на конкурсі пива і безалкогольних напоїв, який відбувся в рамках «Свята пива — 2002», експерти міжнародного журі відзначили продукцію підприємства Carlsberg Ukraine двома Гран -прі: «За високу якість ліцензійного пива 2002 Tuborg Gold» і "За випуск стабільно якісного світлого пива «Славутич Екстра», а також двома золотими медалями було відзначено «Славутич Льодове» і «Славутич Пиво» за високу якість пива. У листопаді цього року міжнародний фестиваль-конкурс «Вибір року» другий раз поспіль визнав «Славутич» «Пивом № 1 в Україні».

2003[ред.ред. код]

9 вересня 2003 компанія отримала сертифікати міжнародних стандартів ISO 9001-2000 (управління якістю продукції) та ISO 14001-1996 (екологічна безпека підприємства та охорона навколишнього середовища).

2004[ред.ред. код]

У березні 2004 року компанія Carlsberg викупила 40 % акцій у Orkla.

У червні відбулося відкриття київського пивзаводу Carlsberg Ukraine.

2005[ред.ред. код]

У квітні 2005 Carlsberg Ukraine почала виробництво нового ліцензійного сорту пива ТМ Tuborg — Tuborg Green. У жовтні 2005 в Україні відкрився перший музей пивоваріння при Львівській пивоварні. Музей розташувався на площі понад 500 м² у будівлі XIX століття. Відвідувачі музею можуть ознайомитися з всесвітньою історією виготовлення пива від давніх часів до наших днів. У музеї представлена ексклюзивна колекція різноманітних експонатів, серед яких — старовинні пивні пляшки з фірмовими марками, антикварні пивні келихи, з різних країн Європи, старовинні бочки для транспортування пива, рекламна продукція, рецептурні книги кінця XIX століття та багато іншого.

2006[ред.ред. код]

У 2006 році на Київському заводі було розпочато виробництво двох ліцензійних брендів: «Балтика № 3», «Балтика № 9», а також Carlsberg. У серпні 2006 року у виробництво була запущена нова ПЕТ-упаковка, яка отримала ім'я «Супер Пак». У нову пляшку розливаються сорти пива «Славутич Світле» (2 літра і 1 л) та «Славутич Міцне» (1 л).

2007[ред.ред. код]

Головний проект 2007 року — перезапуск основного бренду BBH Україна — «Славутич». Програма перезапуску була розроблена ще в 2006 році, а навесні 2007 розпочався проект із її впровадження. У рамках перезапуску ТМ «Славутич» було змінено зовнішній вигляд упаковки, вдосконалено смакові якості продукту, а також змінено позиціонування. Торгова марка посіла позицію № 4 за об'ємом на українському ринку.

Навесні 2007 року компанія почала виробництво популярного у всьому світі австралійського пива Foster's. У вересні 2007 року BBH Україна розпочала виробництво відомого німецького пива Holsten. За результатами 2007 року частка ринку BBH Україна становить 20,4 %. Tuborg посідає позицію № 1, «Балтика» — позицію № 2 в преміум сегменті.

2008[ред.ред. код]

28 квітня 2008 компанія Carlsberg Breweries оголосила про набуття чинності схеми придбання бізнесу компанії Scottish & Newcastle. Carlsberg стає єдиним власником BBH. Компанії, які входили в Холдинг BBH, переходять до Carlsberg Group, у тому числі BBH Україна. Компанія була перейменована в «Славутич», Carlsberg Group. Наприкінці травня на заводі «Славутич», Carlsberg Group в Києві відбувся перший налив «Квасу Тарас». У цьому ж році компанія почала випуск двох нових саббрендів ТМ «Славутич ICE» — «ICE Mix» із зеленим лаймом і «ICE Mix» зі стиглою вишнею. Обидва напої представлені в алюмінієвих банках по 0,5 л, а «ICE Mix» зі смаком лайма також представлений в стильній пляшці.

2009[ред.ред. код]

Компанія починає дистрибуцію мексиканського пива Corona в Україні та Молдові. В рамках угоди, підписаної між Grupo Modelo і Carlsberg Group, «Славутич», Carlsberg Group отримує право імпорту, дистрибуції та просування бренду Corona в Україні та Молдові.

2010[ред.ред. код]

У березні 2010 року на київському заводі компанії було здійснено перший розлив пива «Балтика № 7 Експортне». Даний сорт пива став четвертим в лінійці бренду «Балтика», виробленого за ліцензією в Україні. Нова торгова марка на ринку України представлена в пляшці 0,5 л. Розлив «Балтика № 7» здійснюється на київському та запорізькому заводах.

У травні 2010 року лінійка «Квасу Тарас» поповнилася новим смаком — яблучним.

Також у травні 2010 року компанія розширила лінійку ТМ «Славутич ICE» новим смаком «Славутич ICE Mix Мохіто».

У квітні 2010 року компанія здійснила перший розлив нового сорту німецького пива Holsten Pilsener. Нова ТМ виробляється за ліцензією Holsten Brauerei AG на Київському заводі.

На початку липня 2010 року в роздрібній торгівлі України з'явився чай ТМ TopTea (ТопТі). Компанія «Славутич», Carlsberg Group, виступила дистрибутором даної продукції. TopTea представлений двома смаками — чорного чаю з лимоном і чорного чаю з персиком.

У липні 2010 р. лінійка першого українського пива «Львівське» поповнилась новим сортом — «Львівське Живе». Це світле непастеризоване пиво міцністю 4,8 %. Особливістю сорту є відсутність процесу пастеризації (термічної обробки) і відповідно короткий термін зберігання продукту — 30 днів за стандартної температури.

У вересні 2010 року було отримано сертифікати на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 22000:2005.

«Славутич», Сarlsberg Group, приєдналася до Глобального договору ООН, тим самим заявивши про свою прихильність 10 принципам у сфері прав людини, трудових відносин, охорони навколишнього середовища і боротьби з корупцією.

У грудні 2010 року компанія починає дистрибуцію пива Negra Modelo мексиканської компанії Grupo Modelo, володіючи правом дистрибуції пива в Україні та Молдові.

2011[ред.ред. код]

У червні 2011 року компанія почала випуск нового напою — натурального яблучного сидру Somersby. Somersby є одним із перших напоїв в новій для України категорії натуральних сидрів.

У середині 2011 року компанія почала дистрибуцію ірландських брендів пива: Guinness, Kilkenny і Harp.

У листопаді 2011 року «Славутич», Carlsberg Group, і компанія Warsteiner Group, німецький виробник пива, підписали договір про дистрибуцію в Україні всесвітньо відомих брендів пива Warsteiner Premium Verum та Warsteiner Premium Fresh.

Carlsberg став Офіційним пивом Чемпіонату Європи УЄФА ЄВРО 2012TM. Спеціально для продажу на стадіонах під час проведення ЄВРО 2012 компанія почала випуск пива Carlsberg безалкогольне.

2012[ред.ред. код]

Компанія завершила процес юридичного перейменування в Публічне акціонерне товариство «Карлсберг Україна».

У квітні в торгових точках України з'явився новий пивний коктейль — «Славутич ICE Mix Текіла»

Із серпня 2012 року компанія почала імпорт бельгійського пива Grimbergen.

2013[ред.ред. код]

Із середини січня 2013 року в українських магазинах з'являється нове пиво — «Балтика Розливне». Це смак барного пива в скляній пляшці обсягом 0,44 л.

У лютому 2013 року Carlsberg Ukraine відновила виробництво пива — «Жигулівське Запорізького Розливу». Як і багато років тому, пиво вариться з найкращої вітчизняної сировини за ДЕСТ СРСР 1978 року.

У квітні 2013 улюблене багатьма пиво Tuborg з'явилося на ринку.

У квітні 2013 випускається нове пиво «ICE Mix Cuba Libre».

У травні 2013 року почалися продажі нового квасу «Квас Тарас Домашній». Це нефільтрований квас.

У серпні 2013 року Київський завод отримав сертифікат, що підтверджує відповідність системи безпеки продукції вимогам міжнародного стандарту з харчової безпеки FSSC 22000:2011.[3]

2014[ред.ред. код]

У першому кварталі 2014 року Запорізький пивоварний завод компанії Carlsberg Ukraine з нагоди свого 40-річного ювілею відновлює випуск «синього» «Славутича».

У березні цього року ТМ «Балтика» представила новий сорт — «Розливне Нефільтроване».

Сидр ТМ Somersby розширює асортимент упаковок — 1 літр.

З квітня 2014 року Warsteiner Premium Verum тепер представлений також і в новій скляній пляшці об'ємом 0,5 літра.

Випущений «ICE Mix Margarita».

На початку літа ТМ «Львівське» розширила асортимент такими пивами як — «Robert Doms Віденський» і «Robert Doms Богемський».

У липні 2014 року пивоварна компанія Carlsberg Ukraine розпочала виробництво солодких газованих безалкогольних напоїв із різними смаками.

Напередодні зимових свят Tuborg випускає пиво Tuborg Christmas Brew.

Компанія Carlsberg Ukraine розпочала дистрибуцію німецького пива König Ludwig. З жовтня 2014 року в супермаркетах країни з'явилося дві новинки від баварської броварні — König Ludwig Dunkel та König Ludwig Weissbier Hell.

Компанія Carlsberg Ukraine розпочала поставки в Україну темного німецького лагера Warsteiner Dunkel.

2015[ред.ред. код]

У лютому 2015 року напередодні святкування 300-річчя Львівської пивоварні ТМ «Львівське» представила темний сорт «Robert Doms Мюнхенське».

З квітня на полицях українських магазинів з'явився новий сорт пива — «Балтика Розливне М'яке».

У квітні компанія представила ринку «Славутич ICE Mix Scotch Type Cola».

У травні Сarlsberg Ukraine розпочала випуск французького марки Kronenbourg 1664. Бренд представлений 2 сортами: Kronenbourg 1664 і Kronenbourg 1664 Blanc.

ТМ «Квас Тарас» представляє новий сорт — «Квас Тарас Білий».

Компанію Carlsberg Ukraine удостоєно 16 нагородами на Міжнародному конкурсі пива.

За підсумками 2014 року пивоварна компанія Carlsberg Ukraine посіла 14-у позицію в ТОП-100 рейтингу платників податків України і стала лідером серед представників пивоварної галузі.

14 жовтня Carlsberg Ukraine відзначила 300-річчя Львівської пивоварні.[4]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в г д Річний звіт 2014.  (англ.)
  2. Історія - Carlsberg Ukraine. carlsbergukraine.com. Процитовано 2016-07-19. 
  3. FSSC 22000 — це схема сертифікації для виробників харчової продукції, яка включає вимоги стандартів ISO 22000:2005 (включаючи НАССР) і ISO/TS 22002-1:2009, узгоджена і затверджена GFSI (Global Food Safety Initiative).
  4. Історія - Carlsberg Ukraine. carlsbergukraine.com. Процитовано 2016-07-19. 

Посилання[ред.ред. код]