Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут
Тип державне підприємство
Форма власності державний
Галузь приладобудування[2]
Спеціалізація науково-дослідний інститут
Засновано 1956[1]
Штаб-квартира  Україна:
Львів, вул. Наукова, 7[1]
Холдингова компанія Укроборонпром
Сайт сайт

Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут — науково-виробниче підприємство оборонно-промислового комплексу України, розташоване у Франківському районі Львова. ЛНДРТІ розробляє радіолокаційну техніку та радіотехнічні системи різного призначення в частотному діапазоні до 95 ГГц, а також інформаційно-керуючі системи для наземних транспортних засобів та бронетехніки.

Входить до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки України[3].

Історія[ред.ред. код]

3 березня 1995 року ЛНДРТІ було внесено до переліку підприємств і організацій України, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням.[4]

У серпні 1997 року ЛНДРТІ було включено в перелік підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки України.[5]

У квітні 1998 року згідно з постановою Кабінету міністрів України ЛНДРТІ був переданий в підпорядкування міністерства промислової політики України.[6]

До весни 2006 року в зв'язку з недостатнім обсягом державного замовлення, виробничі потужності ЛНДРТІ були задіяні на 40%, основна частина продукції поставлялася на експорт.

Станом на початок 2008 року, основною продукцією ЛНДРТІ були:

 • бортова радіолокаційна станція 3-мм діапазону попередження зіткнень
 • радіолокаційний приймально-передавальний пристрій ППУ-01 діапазону "L"
 • апаратні та програмні засоби для випробувань систем керування рухом і стабілізації відстежувальних систем
 • апаратура управління допоміжним двигуном енергоагрегату ЕА-8 для танків (виробництва ХКБМ)
 • апаратура управління рухливістю танка
 • апаратура управління реверсивною трансмісією
 • апаратура управління комплексом оптико-електронної протидії "Варта"
 • апаратура управління танковим автоматом заряджання для пострілу 120-мм калібру
 • блок перетворювача напруги ПН-1,5 м для танкового далекоміра
 • мікропроцесорний блок керування БУ-К1ЦЛ
 • танковий балістичний обчислювач
 • бензинометр
 • уніфікований радіолокаційний вимірювач параметрів руху
 • уніфікований вимірювач початкової швидкості артилерійського набою
 • апаратура навігаційного забезпечення та взаємодії
 • цифрова радіорелейна радіостанція "Контакт-11Ц"
 • апаратура передачі даних для командних пунктів і пунктів управління тактичної ланки сухопутних військ
 • радіомодеми з шумоподібним сигналом

Не цілком благополучне на початку 2008 року положення ЛНДРТІ[7] ускладнила економічна криза, яка розпочалася в 2008 році. До початку 2009 року НДІ увійшов в перелік найбільших підприємств-боржників Львівської області та незважаючи на продаж частини невиробничих приміщень (складів і гаражів) навесні 2009 року, до кінця грудня 2010 став найбільшим серед підприємств-боржників Львівської області.

У травні 2009 року на озброєння збройних сил України був прийнятий танк БМ «Оплот» (в конструкцію якого входить інформаційно-керуюча система "ТІУС-НМ", розроблена ЛНДРТІ).

Після створення у грудні 2010 року державного концерну «Укроборонпром», ЛНДРТІ був включений до складу концерну, восени 2012 року з метою зменшення заборгованості було продано будівлю НДІ за адресою вул. Наукова, 7В, проте в 2011-2013 роки господарське становище ЛНДРТІ залишалося незадовільним, за розміром заборгованості з заробітної плати співробітникам НДІ входив до числа найбільших підприємств-боржників України.

У лютому 2013 року заступник міністра оборони України О. Олійник повідомив в інтерв'ю, що з ЛНДРТІ укладено контракт на виконання модернізації окремих елементів РСЗВ БМ-21 «Град».

Крім того, ЛНДРТІ був залучений до участі в розробці українського зенітно-ракетного комплексу середньої дальності «Дніпро» для корвета проекту 58250.

До початку 2014 року в результаті виконання експортного контракту на виготовлення апаратури для танків «Оплот-Т» для збройних сил Таїланду ЛНДРТІ поліпшив економічне становище й зменшив розміри заборгованості з зарплатні працівникам на 80% (з 12,2 млн. гривень на 1 грудня 2013 року до 2,2 млн. гривень у січні 2014 року). До кінця травня 2014 року ситуацію з заборгованістю вдалося вирішити.

У червні 2014 року за позовом прокуратури у власність ЛНДРТІ було повернуто будівлю НДІ за адресою вул. Наукова, 7В (яка була продана восени 2012 року приватній IT-компанії ТОВ "Елекс" за заниженою ціною).

У жовтні 2014 року військова прокуратура Львівського гарнізону та ГУ МВС України у Львівській області почали розслідування у зв'язку з розкраданням і розтратою в період 2004 - 2013 рр. співробітниками ЛНДРТІ державного майна НДІ загальною вартістю понад 400 тис. гривень.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б Львовский научно-исследовательский радиотехнический институт // Предприятия оборонно-промышленного комплекса России и стран СНГ. Справочник. изд. 4-е, пер. М., 2008. стр.189
 2. Перший заступник міністра промислової політики України Олег Уруський побував на трьох вцілілих приладобудівних підприємствах Львівщини // ZIK.UA вiд 25 квiтня 2006
 3. Постанова Кабінету міністрів України № 83 від 4 березня 2015 р. «Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави»
 4. останова Верховної Ради України № 88/95-ВР вiд 3 березня 1995 р. «Про перелік об'єктів, які не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням»
 5. Постанова Кабінету міністрів України № 911 вiд 21 серпня 1997 р. «Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави»
 6. Постанова Кабінету міністрів України № 453 від 6 квітня 1998 р. "Про перелік підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства промислової політики"
 7. Заборгованість із зарплати на Львівщині становить 22,6 млн грн // ZAXID.NET вiд 13 лютого 2008

Посилання[ред.ред. код]