Лікофрон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лікофрон
Народився 320 до н. е.
Халкіда, Центральна Греція, Греція
Помер 280 до н. е.
Національність греки
Діяльність автор трагедій
Знання мов давньогрецька

Лікофрон (грец. Λυκόφρων) — грецький граматик і поет, представник Александрійської школи, розквіт його творчості припадає приблизно на 280 до н. е.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в Халкіді на острові Евбея (у Чалсисі) близько 320 до н. е., рік смерті невідомий (приблизно середина III століття до н. е.). Працював в Александрійському мусейоні. Був дуже відомим за часів Птоломея ІІ Філадельфа, за чиїм проханням Лікофрон в Александрійській бібліотеці опрацьовував тексти комедіографів, що були у книгозбірні, склав їхній каталог, що надихнув його на трактат про комедію. Як софіст Лікофрон мав погляди на суспільство, збіжні із тезами Гіппія Елідського.

Творчість[ред. | ред. код]

Трагедії на міфологічні теми (збереглося 20 назв). Серед найвідоміших:

  • «Александра» — єдина збережена (варіант «Кассандра», написана ямбом, 1474 вірші, зветься також поемою і розповідає про долю греків, героїв Троянської війни, від загибелі Трої аж до вторгнення Пірра в Італію, про ці події оповідає Кассандра). Оскільки в поемі «Александра» є натяк на успішну завойовницьку політику Рима, вважали, що її написав інший Лікофрон, що жив у II ст. до н. е.;
  • сатирична драма «Менедем»;
  • історико-літературний трактат «Про комедію» (збереглись уривки), анаграми.

Посилання[ред. | ред. код]