Майтріпа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Колесо Дхарми
Буддійські вчителі,
засновники школи Каг'ю
Тілопа (988 - 1069)
Наропа (1016-1100)
 Майтріпа (1007-1077)
 Куккуріпа
Марпа (10121097)
Міларепа (1028-1111)
 Речунг (1083-1161)
Гампопа (1079-1153)
Лінія Кармап

Майтріпа (10071077), — махасіддха, видатний індійський майстер, хранитель лінії передачі махамудри, яка потім лягла в основу школи Каг'ю тибетського буддизму, другий вчитель Марпи-перекладача. Близькою лінією традиції Каг'ю вважається лінія повчань, яку Марпа отримав в Індії безпосередньо від свого гуру Наропи.

Дальньою лінією вважається лінія махамудри, яку Марпа отримав від Майтріпи. До цієї лінії належать чотири майстри: Сараха, Нагарджуна, Сабара і сам Майтріпа. Майтріпа, останній з майстрів дальньої лінії передачі Махамудри, народився в 1007 в сім'ї браміна. Вчився в університеті Наланда. Його першим вчителем був Наропа, який дав йому тантри Чакрасамвари і Хеваджри і велів знайти дружину для практики у Варджраяні. Проте тоді Майтріпа відкинув пораду Наропи і віддав перевагу вивченню філософії. Він отримав присвячення бхікшу від Сантіпи з Вікрамашили, отримавши ім'я Майтрі на честь бодхисаттви Майтреї. У Вікрамашилі викладав сам Атіша. Майтріпа практикував медитацію Ваджрайогині, але вживання алкоголю як священного засобу для цієї медитації призвело до сутичок з рештою ченців. Увага Атіши була привернута до цього, і він вигнав Майтріпу за порушення правил вінаї.

Деякий час потому Майтріпа отримав веління від бодхисаттви Авалокітешвари відправитися у подорож по південній Індії, де він повинен зустрітися із призначеним йому вчителем Сабарою.

Потім Майтріпа отримав від Сабари вчення, яке згодом було передано Марпі і увійшло до системи Каг'ю. Він також мав безліч інших учнів, таких, як Ваджрапані, якому він також передав махамудру, і кашмірський учений Анандакірті, який отримав передачу уттаратантрашастри Майтреї.

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Tsang Nyön Heruka. The life of Marpha, the Translator. Shambala 1995

Посилання[ред. | ред. код]