Масалітіна Ольга Юріївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ольга Юріївна Масалітіна
Ольга Масалітіна.jpg
Ольга Масалітіна
Народилася
Україна Україна, Київ
Місце проживання Україна Україна, Київ
Діяльність видавчиня
Відома завдяки письменниця, видавець і громадський діяч
Сайт masalitina.com

Ольга Юріївна Масалітіна (народилася 29 липня 1974 у Києві) — українська письменниця, видавець і громадський діяч, журналіст, член Національної спілки письменників України, член Правління КО НСПУ.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася 29 липня 1974 року в родині інженерів. Є спадкоємницею купецького роду Масалітіних у Києві, що нараховує більше 200 років. Купцю 2-ї гільдії Масалітіну належав житловий будинок на вулиці Борисоглібській, 5-а, 1875 року будівництва.[1]

Освіта:

 • 1981—1991 — Загальноосвітня школа № 169 м. Києва. Після закінчення школи вступила до КІБІ на спеціальність ВК.
 • 1991—1996 — Київський інститут народного господарства, спеціальність «Міжнародна економіка».
 • 1993 — УЦ Української фондової біржі, кваліфікація «Брокер фондової біржі. Спеціаліст Інвестиційних Інститутів».
 • 2004 — Школа вищого менеджменту, «Сучасні системи управління персоналом».
 • 2013 — брала участь у передвиборах до Верховної Ради України по виборчому округу №223 Шевченківського району м. Києва.
 • 2016 — Член журі «Коронація слова»; засновниця спецвідзнаки за «Кращий прозовий твір» на міжнародному молодіжному конкурсі кращих творів молодих авторів «Гранослов»; автор проекту «Ukrainian Books in the world» спільно зі НСПУ.

Почала свою професійну діяльність у банківській сфері як керівник відділу валютних операцій. Потім очолювала агенцію видавничого дому «Гармонія», займалася реалізацією соціальних проектів за підтримки Міністерства охорони здоров'я України.

Стала видавцем журналу з питань материнства і дитинства рос. «Мама и Я», автором проекту «Усвідомлене батьківство» і є генеральним директором видавничої агенції «Гармонія».

Космополіт за світоглядом, письменниця довгий час мешкала закордоном і багато подорожувала. Мати двох дітей. Молодша донька Ольги Аліса народилася в США. Нині письменниця повернулася на Батьківщину, де відчуває зв’язок зі своїм корінням. Вважає, що ввібрала в себе любов до рідної землі і до своїх співвітчизників із молоком матері.[2]

Видання[ред. | ред. код]

Ольга Масалітіна є авторкою видань:

 • енциклопедія для батьків «Ви та ваш малюк» (видається з 1997, у 2013 досягла мільйонного накладу);
 • міні-енциклопедія «Твій малюк» (2001—2003, 50 000 прим.);
 • книга «Книжечка-підказочка для моєї мамочки» (2012, 1000 прим.);
 • журнал «Посібник про найщасливішого малюка» (35 000 прим.);
 • книга для дітей молодшого шкільного віку «Корабель уяви» (2016)[3];
 • серія коміксів «Вже не діти» (в-во «Гармонія», ст., 2016);
 • інших видань, присвячених материнству і дитинству.

Журнал, присвячений питанням материнства і дитинства рос. «Мама и Я», 1999—2006, загальний тираж 70 000 прим. У 2006 році авторські права на ТМ МАМА и Я були передані компанії «Едіпресс».

Книга для дітей молодшого шкільного віку «Корабель уяви»

Це перша книжка Ольги Масалітіної у жанрі «дитяча проза» - історія про неймовірні пригоди звичайної дівчинки Аліси, прототипом якої стала 10-річна дочка письменниці, та її друзів нашим загадковим Всесвітом. Дівчинка народилася в Америці, у місті чудес Сан Франциско, тому «Корабель уяви» видається двома мовами – українською та англійською. Також планується переклад книги німецькою мовою. Перед читачем - твір, що пропагує сімейні цінності і любов до своєї рідної землі. З одного боку, це книжка-гра, експеримент із яскравими текстами та цікавими ілюстраціями, з іншого – це пізнавальна книга, наповнена фактами про навколишній та внутрішній світ людини, що покликана поглибити знання дітей молодшого шкільного віку та заохотити їх до читання.

«Посібник про найщасливішого малюка»

Це навчальні цикли для майбутніх та молодих батьків, які виходять двічі на рік, починаючи з 2013 року в рамках проекту «Усвідомлене батьківство», ініціативу проведення якої підтримали департаменти охорони здоров’я України. У створенні посібників беруть участь провідні спеціалісти МОЗ України та представники Української асоціації сімейної медицини. У цих посібниках можна знайти відповіді на всі питання батьківства, починаючи з перших днів запліднення і до чотирирічного віку малюка.

«Книжечка-підказочка для моєї мамочки»

Це історія про звичайних українських підлітків, які проходять непростий і по-своєму унікальний шлях дорослішання. Тінейджери прагнуть чимскоріш покинути чарівний світ дитинства, але в них стільки питань, проблем і у кожного - своя особлива система цінностей, що лише формується. Роль батьків у цьому процесі важко переоцінити, і саме зараз особливо легко втратити той неймовірний зв'язок між мамою і дитиною одним необережним словом чи судженням. Але у чарівному світі книжечки є дуже корисна річ – додаток «Усвідомлене батьківство», який можна встановити на свій телефон чи комп’ютер. Голосовий помічник Сінді, що «живе» у цій програмі завжди підкаже розгубленим батькам, як краще діяти у тій чи іншій ситуації.

Український журнал, присвячений питанням материнства і дитинства «Мама и Я»

«Мама и Я» став першим українським часописом, що містив у собі практичні рекомендації для українських батьків щодо усвідомленого підходу до виховання дітей, розповідало про засоби та методи догляду за малюком від народження, про дитячу і сімейну психологію та допомагало молодим батькам зорієнтуватися на рику товарів та послуг для дітей.  Обкладинки журналу «Мама и Я» двічі перемагали у Всеукраїнському конкурсі «Обкладинка року» в номінації «Сімейні видання».

Міні-енциклопедія для батьків «Твій малюк»

Цей довідник видавався в рамках серії «Усвідомлене батьківство» і містив практичні поради і рекомендації провідних спеціалістів з харчування, розвитку і виховання дитини у найважливіший і найвідповідальніший період її життя – у перший рік.

Енциклопедія для батьків «Ви та Ваш малюк»

Це унікальна книга, яка стала першим адаптованим до українських реалій виданням, що висвітлює питання підготовки до материнства, розвитку, харчування і виховання дитини від народження до 10 років і включає рекомендації провідних українських спеціалістів: педіатрів, неонатологів і гінекологів. Це видання надає вичерпну інформацію всім молодим батькам, які хочуть, щоб їхні дітки росли здоровими та щасливими. Енциклопедія входила до складу «Пакунка малюка» і поширювалася безкоштовно серед породіль у пологових будинках України. Проект реалізовувався під патронатом Прем'єр-міністра та Президента України. В останні роки енциклопедія видається під керівництвом Асоціації сімейної медицини. Виходить щорічно українською та російською мовами.[4]

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Ольга Масалітіна є:

 • дійсним членом Української бібліотечної асоціації;
 • співзасновницею Міжнародного конкурсу молодих авторів «Гранослов»;
 • учасницею численних конференцій, фестивалів, літфорумів, теле- та радіоефірів.

Родина[ред. | ред. код]

Має доньок Ольгу (нар.1996) і Алісу (нар.2005).

Цитати[ред. | ред. код]

«Моє покликання - дарувати знання молодим матусям і радість - їхнім дітям, адже виховуючи дітей, ми виховуємо майбутнє нашої країни».[2]

«Мої предки багато чого зробили для свого рідного міста, брали участь у його відбудуванні та духовному розвитку – це не дозволяє і мені зупинятися і дає наснагу для того, щоб жити і творити на рідній землі. Ми живемо у прекрасній країні, де так багато талановитих людей!».

«Переконана, що дуже важливо розвивати таланти з дитинства та виховувати дітей в любові. Ми повинні дати нашим дітям дві речі – коріння та крила, – саме це запорука справжнього щастя, адже виховуючи дітей, ми виховуємо майбутнє нашої країни!».

«Моє натхнення – у моїх генах, у моїх дітях і в любові до рідної землі!».

«Кожна моя книга – це моя дитина. І як кожна мама, я намагаюсь наповнити всіх своїх дітей любов’ю, турботою і знаннями».[4]

Відзнаки[ред. | ред. код]

 • Лауреат Міжнародного відкритого рейтингу якості товарів і послуг «Золота Фортуна» (2000 р.) в номінації «За плідну діяльність з підтримки материнства і дитинства в Україні» за видання «Енциклопедія для батьків і молодих батьків» і журналу «Мама и Я»;
 • Почесна грамота  від Міністерства України у справах сім’ї, дітей і молоді;
 • Лауреат Міжнародного конкурсу «Обкладинка року» (2006, 2007);
 • Диплом Другого національного фестивалю соціальної реклами (2006);
 • Подяка від мера Києва (2008);
 • Особлива подяка від Асоціації сімейної медицини (статуетка).[4]
 • Рейтинг кращих дитячих книг 2016 року за книгу «Корабель уяви».

Хобі та інтереси[ред. | ред. код]

Захоплюється екстремальними видами спорту, гірським туризмом, кайсерфінгом, вейкбордінгом. У той же час  комфортним відпочинком вважає час, проведений з дітьми.

Улюблене місто – Сан-Франциско. Ще одне захоплення – вишивання ікон. Вишиті ікони святих, як «душевні подарунки», що зберігають тепло рук, любить дарувати своїм рідним, друзям і близьким.

На світських раутах віддає перевагу компанії старих добрих друзів і сім'ї. Любить автомобілі і подорожі, арт-фестивалі і хороші книги.

Один з головних життєвих принципів: «Успіх – це праця, помножена на мрію». А однією з головних цілей будь-якого бізнесу (в тому числі і свого) вважає меценатство і благодійність[4].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Мінкульт закриває очі на знищення пам'яток архітектури. Архів оригіналу за 22 квітня 2016. Процитовано 13 квітня 2016. 
 2. а б УАП - Масалітіна Ольга Юріївна. book-ua.net. Архів оригіналу за 24 листопада 2020. Процитовано 12 березня 2020. 
 3. Книжка-гра Ольги Масалітіної. Архів оригіналу за 22 квітня 2016. Процитовано 13 квітня 2016. 
 4. а б в г Ольга Масалітіна — біографія | Жінка-УКРАЇНКА. ukrainka.org.ua. Архів оригіналу за 2 листопада 2019. Процитовано 12 березня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]