Маслянинський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Маслянинський район
Маслянинский район
Coat of Arms of Maslyaninsky rayon (Novosibirskaya oblast).png Flag of Maslyaninsky rayon (Novosibirskya oblast).gif
Герб Маслянинського району Прапор Маслянинського району
Розташування району
Основні дані
Суб'єкт Російської Федерації: Новосибірська область
Код ЗКАТУ: 50 236
Утворений: в 1924 році
Населення: 23 635 чоловік
Площа: 3448,04 км²
Густота населення: 6,85 осіб/км²
Населені пункти, округи та поселення
Адміністративний центр: Маслянино
Влада
Веб-сторінка: http://www.maslyanino.nso.ru/
Голова місцевої думи: Ярманов В'ячеслав Володимирович

Маслянинський район - муніципальне утворення в Новосибірській області Росії.

Адміністративний центр - селище міського типу Маслянино.

Географія[ред. | ред. код]

Район розташований на південному сході Новосибірської області, межує з Тогучинським, Іскітимським і Черепановським районами Новосибірської області, Кемеровською областю і Алтайським краєм. Територія району за даними на 2008 рік - 345,3 тис. га, в тому числі сільгоспугіддя - 193,2 тис. га (56% всієї площі) [1].

На території району розташований Талицький заказник.

Історія[ред. | ред. код]

Район утворений в 1925 році в складі Новосибірського округу Сибірського краю, з 1930 року в складі Західно-Сибірського краю. У 1937 район був включений до складу новоствореної Новосибірської області.

Економіка[ред. | ред. код]

Промисловість[ред. | ред. код]

Головними промисловими підприємствами є: ЗАТ фірма «Цегельний завод» - виробництво цегли, ТОВ артіль старателів «Суенга» - видобуток золота. Крім того, 16 малих промислових підприємств виробляють різні види продукції: пиломатеріали, фанеру, шпон, пластикові вікна, дверні та віконні блоки, м'які та корпусні меблі, кондитерські та хлібобулочні вироби, овочеві консерви, сири, алкогольні напої.

Сільське господарство[ред. | ред. код]

Сільськогосподарським виробництвом займаються 18 сільськогосподарських підприємств з різним юридичним статусом. Основна спеціалізація: рослинництво, тваринництво. Чисельність працюючих складає 2,2 тис. чол. (20% від усіх працюючих). Зареєстровано 27 селянсько-фермерських господарств. В рамках національного проекту «Розвиток АПК» створено 13 сільськогосподарських споживчих кооперативів із заготівлі та переробки продукції особистих підсобних і селянсько-фермерських господарств. З метою управління сировинними ресурсами, промислової переробки і реалізації кінцевого продукту в районі створено агропромисловий холдинг.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. База даних показників муніципальних утворень Новосибірської області. Федеральна служба державної статистики. Архів оригіналу за 2011-08-21. Процитовано 5 листопада 2009.