Матвєєва-Парцхаладзе Леся Сергіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Матвєєва-Парцхаладзе Леся Сергіївна
Леся Сергіївна Матвєєва
Народилася 8 січня 1982(1982-01-08) (37 років)
Київ
Громадянство Україна Україна
Діяльність психологиня

Леся Сергіївна Матвеєва-Парцхаладзе (дів. Леся Матвеєва; народ. 8 січня 1982 року, м. Київ) – практичний психолог, психоаналітик, консультант з особистісного розвитку та ефективності, член Українськой Асоціації Психоаналізу, консультант-психоаналітик Центру психотерапії Тетяни Писаренко, експерт і телеведуча каналу «1+1».

Біографія[ред. | ред. код]

Дитинство та перша освіта[ред. | ред. код]

Леся Матвеєва народилась 8 січня 1982 року в Києві. Батько — Матвеєв Сергій Валентинович, мати — Матвеєва Олена Валеріївна. З дитинства завдяки дідусеві Матвєєву Валентину Володимировичу, доктору фізико-математичених наук, захоплювалася математикою, фізикою та астрономією. Це сформувало в ній тягу до системному підходу, яка вплинула на всі майбутні захоплення.

Навчання в школі розділилося на три періоди. Спочатку Леся навчалася в школі № 51 м. Києва. У 1996 році за задумом батьків поїхала до США, де отримала досвід життя в іншому мовному та соціальному середовищі. У американській школі вона ретельно вивчала англійську мову, а також математику й історію. У Київ повернулася в 1998 році і середню освіту закінчувала в школі № 86 (нині — гімназія «Консул»).

Першу вищу освіту Леся Матвеєва отримала в Київському університеті права НАН України. Доволі швидко зрозуміла, що юриспруденцією в майбутньому займатися не буде, однак поставила собі задачу закінчити освіту, паралельно цікавлячись іншими напрямками. В університеті одним з її улюблених предметів була криміналістика — подобалася систематизація знань та необхідність ретельно аналізувати різні ситуації. Тоді ж вона вперше серйозно захопилася психологією та судовою психіатрією в пошуках розуміння причин кримінальної поведінки та вчинків людей.

Психологія та професійний шлях[ред. | ред. код]

В юності Леся стала захоплюватися східною філософією (буддизмламаїзм), що розповідає про тісний зв'язок душі та тіла. Однак дуже скоро зрозуміла, що езотерика часто не дає зрозумілих пояснень тих чи інших психічних явищ. Скоро вона звернулася до психології як науки. Читала книги з психоаналізу, ходила на додаткові лекції до викладачів психології та філософії з інших університетів, а також самостійно організовувала зустрічі у форматі «питання-відповідь».

У 2008 році вирішила займатися психологією професійно та поступила в Міжнародний інститут глибинної психології (МІГП). На три роки вона повністю занурилася в навчання: отримувала різні спеціалізації, відвідувала всі можливі лекції та семінари відомих практиків. У 2011 році отримала диплом практичного психолога за спеціальністю «психоаналіз».

Після закінчення МІГП Леся почала приватну практику та вступила в Українську Асоціацію Психоанализу, пройшовши всі необхідні атестації. Напрямком роботи обрала об'єктні стосунки. Розробила авторський курс (лекції та факультативи) «Теорія об'єктних стосунків», який упродовж трьох років читала в МІГП. Паралельно у 2013-му році вступила в магістратуру гуманітарних і соціальних наук спільного проекту МІГП, університету ім. М. П. Драгоманова та Університету м. Ніцци, де навчалася у провідних спеціалістів Франції.

У 2016-му році подала документи та вступила в докторантуру університету імені Зігмунда Фрейда (Відень). Написання докторської для неї — можливість ще більше поглибити знання у психоаналізі, зробити важливі відкриття та привнести нові методики в Україну.

Леся проводить психоаналітичні зустрічі та консультує в приватному порядку, а також виступає експертом-психологом широкого профілю для компаній і ТБ-проектів. Регулярно пише статті для декількох українських видань[1][2][3][4].

Робота на ТБ[ред. | ред. код]

Ще в університеті на Лесю звернули увагу кастингові агентства. Запросили її на телепроби, які вона успішно пройшла та знялася в декількох рекламних роликах.

У 2004-му році вона взяла участь в конкурсі «Міс Україна 2004», де виграла головну корону[5][6]. Конкурс був для нее викликом до самої себе, досягненням нової планки, експериментом із пошуку свого шляху. У тому ж році вона стала ведучою прогнозу погоди на каналі «Інтер», роком пізніше — практикувалася журналістом вечірніх новин із сюжетами про культурні заходи.

У 2004—2005 роках Леся спробувала себе як актриса, знявшись у серіалах «Зцілення коханням» і «Торгаші». Далі розвивати кар'єру актриси вона не стала.

Післе народження першої дитини пішла в декрет, а на ТБ-проекти повернулася вже в зовсім іншій якості — як запрошений експерт з питань психології. Одним із таких проектів став «Одруження наосліп» на каналі «1+1», куди її запросили у 2015-му році. У проекті про складні людські долі та стосунки чоловіка і жінки Леся стала консультантом і ведучою[7].

Роботу на телебаченні Леся продовжує успішно поєднувати з консультуванням і проведенням навчальних семінарів.

Життєва позиція та цінності[ред. | ред. код]

Леся — перфекціоніст. Дуже уважна до деталей, намагається дати всьому логічне та максимально зрозуміле пояснення. Вважає, що соціальні та політичні процеси в Україні мають головну причину: суспільство не надає відповідної уваги психологічному аспекту свого існування, із-за чого розмивається істинна українська ідентичність.

Піклування про ментальне здоров'я нації — одна з пріоритетних задач, яку Леся популяризує. Своєю місією вона бачить системну роботу з психологічного виховання суспільства, що складається з розвитку кожної окремої людини.

Основні життєві цінності, що допомагають Лесі реалізувати її місію:

 • усвідомлене ставлення до подій;
 • відповідальність за своє життя;
 • рівноправність чоловіків і жінок; стосунки — це союз особистостей, що постійно розвиваються;
 • активність у противагу пасивності, бездіяльності та байдужості;
 • кожний наш вчинок відображається на нашому житті;
 • ментально здорова нація — відповідальність кожної людини;
 • критичність мислення;
 • людина — це гвинтик у системі, який сам вирішує, як йому крутитися, і може впливати на цю систему.

Захоплення[ред. | ред. код]

Систематично займається спортом, рано встає, дотримується здорового способу життя, ґрунтуючись на знанні про тісний зв'язок тіла та психіки. Любить подорожувати, дивитись фільми (і розбирати з точки зору психоаналізу). З дитинства захоплюється астрофізикою.

Сім'я[ред. | ред. код]

У 2006 році вийшла заміж за Льва Парцхаладзе. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: син Парцхаладзе Єгор Львович (2007 р.н.) та донька Парцхаладзе Ангеліна Львівна (2010 р.н.)[8].

Освіта[ред. | ред. код]

1999—2004 — Київський університет права ім. В. М. Корецького Національної Академії Наук України, спеціаліст, юрист (спеціалізація: підприємницьке право)

2008—2011 — Міжнародний інститут глибинної психології. Спеціальність: практичний психолог (психоаналітик)

2013 — теперішній час — магістратура гуманітарних і соціальних наук, спільний проект університету м. Ніцци — Софії Антиполіс, Міжнародного інституту глибинної психології та Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. Спеціалізація: клінічна психологія

2016 — теперішній час — докторантура університету ім. Зігмунда Фрейда (Відень)

Пройшла ряд навчальних семінарів і спеціалізованих курсів у області психоаналізу та психотерапії у провідних спеціалістів Європи, Росії та США.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Леся Матвеева. nv.ua. Процитовано 2016-02-22. 
 2. Леся Матвеева: биография, фото, новости, публикации. Обозреватель. Процитовано 2016-02-22. 
 3. Геть усіх! Как раздражение позволяет нам оправдать свою безответственность. ru.espreso.tv. Процитовано 2016-02-22. 
 4. Выше неба: акции страха. ЛІГА.Блоги. Процитовано 2016-02-22. 
 5. Белякова, Тамара (2004-02-07). Мисс Украина-2004 - киевлянка Леся Матвеева. podrobnosti. Процитовано 2016-02-21. 
 6. О конкурсе | Miss Ukraine. missukraine.ua. Процитовано 2016-02-22. 
 7. Леся Матвеєва. 1plus1.ua. Архів оригіналу за 2016-03-02. Процитовано 2016-02-21. 
 8. Перегляд декларації | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ. public.nazk.gov.ua. Процитовано 2016-11-20.