Інтер (телеканал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інтер
ПрАТ «Телеканал «ІНТЕР»[1]
Інтер TV Channel logo.svg
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення російська, українська
Центр керування Київ, вул. Дмитрівська, 30
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
Дата початку
мовлення
20 жовтня 1996
Замінив Q30896939? і Перший канал
Цифровий
мультиплекс
MX-1 (1)
Власник(и) Сергій Льовочкін
Споріднені канали Україна Інтер+
Україна Enter-фільм
Україна К1
Україна К2
Україна НТН
Україна Мега
Україна ZOOM
Україна Піксель TV
Голос каналу Олександр Ігнатуша (1996—2002)
Олег Стальчук (1999—2000)
Юрій Гребельник (2003—2004)
Євген Сальніков (2005—2006)
Григорій Решетнік (2006—2007)
Юрій Кот (1999—2011)
Іван Чух (2007—2013)
Кирило Нікітенко (2014—н.ч.)
Слоган «Интер. Один на всех» (укр. «Інтер. Один на всіх»)
«Головний канал країни» (2011—2013)
Сайт inter.ua

Інтер — український проросійський телеканал, що належить Сергію Льовочкіну (партія «Опозиційна платформа — За життя»). Канал мовить через наземні ефірні та кабельні мережі і супутник, технічне покриття — 99,7 % території України. Входить до медіаконгломерату Inter Media Group, який є частиною Group DF, що належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Історія[ред. | ред. код]

Заснування (1996—2002)[ред. | ред. код]

26 квітня 1996 року ліцензію на частотах державної УТ-3 (мовлення на півдня) отримала новостворена компанія «Українська Незалежна ТВ-корпорація», створивши канал «Інтер». Одним із співвласників на початку свого існування до 2015 року був російський «Перший канал». Його частка складала 29 %. Крім ОРТ до складу засновників увійшли Асоціація ділового співробітництва і розвитку «Діловий світ», Фонд Держмайна і Фонд 200-ліття О. С. Пушкіна. Основою новоствореного каналу була ексклюзивна ретрансляція програм виробництва «ОРТ».

20 жовтня 1996 року «Інтер» (спочатку «Інтерканал») почав мовлення в мережі УТ-3 на українських частотах «ОРТ». Першою програмою, яка вийшла в ефір нового каналу стала «Интер — день сегодняшний» (російською мовою).

Тоді же ТСК Верховної Ради з вивчення телерадіоінформаційного простору висловила підозру, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення протиправно створила виграшну ситуацію для УНТК і прирекла на повну поразку на конкурсі другого претендента на частоти колишнього УТ-3 — «Службу інформації TV Табачук», яка також подавала заявку на мовлення на даній мережі мовлення.

Проте, тоді ліцензія далася «Інтеру» лише частково. УНТК мовило деякий час лише 20 годин (20:00 — 16:00), інші 4 години (з 16:00 до 20:00) займав проєкт Асоціації державних обласних і регіональних ТРК — «Україна». Це тривало 10 днів, доки «Україна» не зникає із сітки УТ-3. Олександр Зінченко скликав на цю тему прес-конференцію, де він пояснив, що керівництво УНТК взагалі до останнього моменту не знало щодо планованого запуску каналу «Україна». Тому сітка мовлення телеканалу була сформована таким чином, що після програми «Час», яка виходила о 20:00 за київським часом, повинні були ідти, головним чином, програми українського виробництва, а популярні програми російського «ОРТ» планувалося запускати до 20:00.

Керівництво УНТК начебто домовилося з обласними державними ТРК про подальше спільне користування ефірного часу на частотах УТ-3. Згідно даного договору, обласні мовники мали розпочинати своє мовлення о 18:30 і закінчувати о 19:00. Це, було затверджено у вересні, і ніякого супротиву не викликала.[джерело?]

Внаслідок цього УНТК прийшлось переробляти свою сітку мовлення, знімаючи з вечірнього ефіру декілька із плануючих власних проєктів, а на їх місце ставитив запису ті програми, які мали би транслюватися у проміжку з 16:00 до 20:00.

Після виходу зі сітки мовлення УТ-3 каналу «Україна» у листопаді 1996 року, утворилася нова сітка, яка складалася переважно з програм українського «Інтера» та російського «ОРТ» (як прямі ретрансляції, так і в запису).

Першим власним проєктом «Інтера», який регулярно виходив в ефір, стала інформаційна програма «Інтерновини». Пізніше стали з'являтися інші проєкти (зокрема «Мелорама» від Влада Ряшина).

Внаслідок цього стали потроху прибиратися програми «ОРТ». Першою ластівкою, яка вилетіла з ефіру, була програма «Взгляд». Керівництво канала пояснювало, що ця програма висвітлювала сугубо внутрішні російські проблеми (особливо, чеченської війни, яка тривала в той момент). А поскільки основна місія «Інтера» бути «сімейним» каналом, то такі жахи були ні до чого.

З часом покращувалася і технічна база телеканалу, була встановлена установка комп'ютерної системи «Profile», яка дозволяла записувати, монтувати, редактувати матеріал на ходу. Якщо раніше для того, щоб випустити в ефір «Інтеру» ліцензійно «оичищену» програму «ОРТ», її спочатку варто було записувати з початку до кінця, а потім редагувати весь матеріал, то після появи системи «Profile» програма просто завантажувалась на жорсткий диск комп'ютера у цифровому вигляді, малими фрагментами. Кожен з цих фрагментів редактивувався, очищався від російської реклами, споживавши українську і видавася в ефір через 10-15 хв. Таким чином, програми «ОРТ» українці могли бачити разом з росіянами. Також «Інтер» став одним з перших каналів в Україні, хто проклав оптико-волоконну лінію від своїх студійних приміщень до передаючого центру, що істотно покращило телевізійне зображення.

Засновниками каналу — а точніше ЗАТ «Українська Незалежна ТБ-Корпорація», що мовила під логотипом «Інтера» — спочатку були Асоціація «Діловий світ» — 51 %, ТОВ «Пегас телебачення» — 20 % і російське ОРТ — 29 %. Фактично ж «Інтер» з часу заснування контролювався Ігорем Плужниковим (82,5 % ТОВ «Пегас телебачення» належала йому особисто, решта — також контрольованим ним компаніям «Пегас енд оверсіз сейлз лімітед» (17,3 %) та «Берстед Україна» (0,2 %)).

Оперативний менеджмент здійснювали — у 1996—2001 роках Олександр Зінченко, у 2001—2006 рр. — Владислав Ряшин. Службою новин керували — у 1997—2001 рр. Ганна Безлюдна, у 2001—2005 рр. — Олексій Мустафін.

23 жовтня 2001 року телеканал отримав нову ліцензію на право ефірного мовлення і трансляції телетексту по всій території України строком до липня 2015 року. З 30 грудня 2002 програми каналу можна дивитися впродовж цілої доби.

20 жовтня 2002 року «Інтер» остаточно припинив ретрансляцію російського «Першого каналу» (ОРТ) та збільшив обсяг мовлення по буднях з 06:00 до 02:00-04:00, у вихідні — з 07:00 до 03:00. Мовлення телеканалу КДТРК перейшло на «Перший Національний» за розкладом 17:00-19:00.

З 30 грудня 2002 по серпень-вересень 2018 року (більша частина України) канал «Інтер» мовив на частотах УТ-3 цілодобово.

2003—2013[ред. | ред. код]

13 січня 2003 року розпочав мовлення міжнародний супутниковий телеканал «Інтер+».

Після Помаранчевої Революції 2004 було кілька пропозицій власнику «Інтера» Ігорю Плужникову від Віктора Медведчука, Костянтина Григоришина та Петра Порошенка щодо покупки цього телеканалу. Тодішній продюсер інформаційного мовлення «Інтера» Олексій Мустафін розповідав в одному зі своїх інтерв'ю[2]:

« Темники, кстати, поссорили в свое время эсдеков и будущих регионалов. Одно дело догадываться, что о тебе думают Медведчук с Плужниковым. А совсем другое прочитать черным по белому инструкцию своим СМИ "Ситуация в Донецке настолько плоха, что ей уже заинтересовались в ООН. В Донецке СПИД, туберкулез и мэр Рыбак". Доверия после этого уж точно быть не могло.

Может, поэтому в 2004 появилась удивительная бумага, о которой на удивление мало говорят в СМИ. Соглашение о фактическом разделе государственных должностей и активов между людьми Медведчука и людьми Януковича. Меня, конечно, в ней больше всего поразила уверенность в том, что ее будут выполнять. Ну, собственно, после 2004 о ней никто и не вспомнил. Но бумага действительно была, в этом я уверен.

Кстати, то, что случилось потом с Интером, я косвенно могу даже с ней связать. Дело в том, что после революции 2004 Медведчук неожиданно заявил Плужникову, что претендует на часть акций Интера. И это, безусловно, подтолкнуло его к переговорам о продаже телеканала. Причем, начал он их с тем, кого Медведчук считал свои врагом, с Константином Григоришиным.

Ну а потом Интер решил прибрать к рукам Порошенко. И думаю, это ускорило развязку.

«

У червні 2005 року під час перебування за кордоном несподівано помер Ігор Плужников. У серпні всі акції «Ділового світу» і половина пакету ТОВ «Пегас телебачення» (загалом 61 % акцій УНТК) перейшли під контроль бізнес-структур, близьких до Валерія Хорошковського, який згодом консолідував їх у ТОВ «Український медіапроєкт». На той момент у Росії він був керуючим директором компанії «Evraz Group», яка належала олігарху Олександру Абрамову. До складу металургійного холдингу входили тоді Нижнєтагільський, Західно-Сибірський і Новокузнецький меткомбінати, Качнакарський і Високогірський ГЗК та АТ «Євразруда», щорічний офіційний прибуток якої нараховував майже мільярдом доларів. Після продажу 41,3 % акцій «Євраз груп» Роману Абрамовичу 19 червня 2006 олігарх повернувся до України, коли тодішній Президент України Віктор Ющенко запропонував йому місце у РНБОУ. Сам Хорошковський у вересні 2005 року став головою Спостережної Ради телеканалу і швидко змінив менеджмент. Головою правління «Інтера» 2006 року став Сергій Старицький, генеральним продюсером — Леонід Мазор, службу новин очолив Максим Карижський.

За підсумками 2006 року частка «Інтера» скоротилася до рекордно низьких 20,4 %. З огляду на провал обраної стратегії, Хорошковський знову змінив менеджмент. Головою правління телеканалу у грудні 2006 року став Сергій Созановський, генеральним продюсером — керівник групи Inter Media Group Ганна Безлюдна. Службу новин очолив Антон Нікітін.

2007 року у складі медіа-групи «Інтер» почала свою роботу студія «07 Продакшн», яка займається виробництвом кінопроєктів і телепередач різної тематики. Фільми студії цієї студії неодноразово були призерами престижних фестивалів як в Україні, так і за кордоном.

24 серпня 2007 року телеканал змінив свій логотип, стиль шрифту якого Tario був придуманий у 2004 році російською «Студією Артемія Лєбєдєва».[3]

Для виробництва новин була сформована окрема продакшн-студія «Національні інформаційні системи» (НІС).

Падіння рейтингів тимчасово вдалося зупинити лише наприкінці весни і за підсумками 2007 частка «Інтера» склала 20,94 %, а наступного року зниження частки продовжилося (19,68 %), у 2009 — 18,3 %.

Усе це підживлювало чутки про можливий продаж каналу. У звіті екс-посла США Вільяма Тейлора про зустріч з Дмитром Фірташем, яка пройшла 8 грудня 2008 року, опублікованому на сторінках WikiLeaks, повідомлено, що неназвані українські ЗМІ стверджували, що Дмитро Фірташ придбав 61 % акцій медіагрупи «Інтер».[4] Коментуючи це повідомлення, Хорошковський зазначив, що Фірташ не володіє «Інтером», а лише перебуває у процесі переговорів.[5]

« У Дмитра є опціон з досить складними умовами на придбання 50 % групи U.A. Inter Media Group Limited. Він виник, коли ми купували канали К1, К2 і Мегаспорт «

 — пояснив він.

У вересні 2009 було звільнено генерального продюсера, а керівником новин став Олександр Пилипець. Проте це не зупинило падіння показників, за підсумками 2010 частка «Інтера» склала 16,15 %, в 2011 — 14,17 %, а в 2012 — лише 13,8 % (на той час — найгірший результат за всю історію каналу).

У грудні 2010 канал на 1 місяць запускав тестову HD-версію, який мав назву «Інтер HD», транслював у новому форматі «Свати 4», «Котовський» та Новорічне звернення Президента України.

12 липня 2012 року загальними зборами акціонерів телеканалу було прийнято рішення змінити назву юридичної особи з АТЗТ «Українська незалежна ТБ-корпорація» на ПрАТ "Телеканал «Інтер».

З 2013 року[ред. | ред. код]

1 лютого 2013 року DF Group оголосила про купівлю 100 % Inter Media Group. Хорошковський пояснив продаж тим, що «за умов що склалися, я не маю можливості забезпечувати розвиток групи і саме ці обставини стали моєю головною мотивацією щодо продажу». З 14 лютого 2013 року керівником Inter Media Group стала Ганна Безлюдна, яка ще ввійшла до складу Наглядової Ради каналу «Інтер», а канал очолив Єгор Бенкендорф.

Євгеній Кисельов очолював «Національні інформаційні системи» з 14 лютого по 2 жовтня 2013 р.

Керівником «Національних інформаційних систем» став Євгеній Кисельов, який 2 жовтня 2013 залишив посаду і став радником керівного директора Group DF Бориса Краснянського.[6][7][8] Новим директором «НІС» став Назім Бедіром, а виконавчим директором було призначено Лаврентія Малазонію.[9]

У грудні 2013 року Бедіров і Малазонія звільнились зі своїх посад.[10] Керівником компанії «Національні інформаційні системи» став Антон Нікітін.[11]

Наслідком цієї колотнечі стало чергове падіння частки каналу — цього разу до 12,8 % за підсумками 2013 року.

У березні 2014 року директором «НІС» знову став Назім Бедіров, який після свого звільнення ще був директором каналу «Zoom».[12] Лаврентій Малазонія став керівником з інформаційної політики. Його заступником призначено Олександра Пилипинця. Головним редактором «Подробиць тижня» стала Ольга Червакова.[13] Після цього «Інтер» і «НІС» уклали угоду строком дії до 15 червня 2014 року (підписали голова Єгор Бенкендорф і новопризначений директор «НІС» Назім Бедіров[14]) про розмежування діяльності, відповідно до якої канал не має права втручатись у роботу компанії-виробника новин.

2 червня 2014 року в інтерв'ю газеті «Комсомольська правда в Україні» керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна розповіла про майбутні плани:

« …дуже розраховую, що на „Інтері“ з'являться власні авторські програми, буде більше якісної документалістики. Останнім часом в Україні панувало суцільне інформаційне та розважальне телебачення. Або новини, або розваги, або щось середнє між цим. Цікавих авторських проєктів майже не було. Адже суб'єктивний, авторський погляд зараз може виявитися більш затребуваним, ніж покупні формати. «

[15]

Проте цим планам здійснитися не судилося. Падіння показників телеканалу зупинилося, проте ненадовго. Якщо за результатами 2014 частка телеканалу склала 12,58 %, у 2015 році вона опустилася до 10,75 %.

З 2015 року щороку 9 травня канал прибирає рекламу з ефіру[16][17].

15 вересня 2016 року головою правління телеканалу «Інтер» призначається Катерина Шкуратова[18]. Однак падіння рейтингів продовжувалося.

За підсумками 2016 року — частка каналу склала 9,71 %, 2017 — 9,69 %[19], 2018 — 6,28 %, 2019 — 5,15 % (за даними системи рейтингів Nielsen, аудиторія — 18—54, міста 50 тис.+)[20].

У 2019 році під час парламентських та президентських виборів в Україні канал підтримав проросійську партію «Опозиційна платформа — За життя»[джерело?].

Структура власності[ред. | ред. код]

У 2007 році для управління активами групи «Інтер» було створено холдинг Inter Media Group, який володіє 100 % «Українського медіапроєкту» та іншими компаніями, що входять до холдингу (дев'ять телеканалів, кілька рекламних агентств, продакшн-студій тощо)[21].

3 лютого 2015 компанії «GDF MEDIA LIMITED» та «INTER MEDIA GROUP LIMITED», що входить до групи компаній Group DF Дмитра Фірташа, викупили міноритарні пакети акцій ПрАТ "Телеканал «ІНТЕР»[22]. 29 % акцій, які належали ВАТ «Перший канал» (Російська Федерація), придбані за ринковою вартістю. Крім того, досягнута домовленість про придбання 10 % акцій, які належали компанії ТОВ «Пегас телебачення» (Україна). Вартість пакету акцій ВАТ «Перший канал» склала 100 мільйонів доларів США. Угоди укладені в рамках загальної стратегії управління та розвитку медійного бізнесу Group DF. Так, 100 % акцій телеканалу «ІНТЕР» повністю контролюються і управляються компаніями, власниками яких є Дмитро Фірташ (мажоритарний пакет) і Сергій Льовочкін (міноритарний пакет). Власниками істотної участі заявлені Валерій Хорошковський та Світлана Плужнікова.[23]

Рейтинг[ред. | ред. код]

За результатами 2018 року частка телеканалу склала:

 • за аудиторією 18+ — 8,84 %;
 • за комерційною 18-54 — 6,28 %.[24]

Час мовлення[ред. | ред. код]

 • З моменту заснування телеканалу і до 20 жовтня 2002 року по буднях канал починав мовлення телеканалу «КДТРК». До цього часу, як правило, на частоті мовили обласні державні телерадіокомпанії.
 • З 20 жовтня 1996 по 31 грудня 1998 року — З 7:00 до 10:00 і з 18:00 до 0:00-2:00. У вихідні дні — з 09:00 до 0:00-2:00 (ОДТРК мовили з 14:30 до 16:15).
 • З 1 січня 1999 по 7 жовтня 2002 року — З 7:00 до 13:00 і з 18:00 до 0:00-3:30. У вихідні дні — з 9:00 до 0:00-2:00.
 • З 7 по 20 жовтня 2002 року — у будні — з 6:00 до 0:00-3:30 (з 13:00 до 18:00 до ОДТРК мовив Інтер+). У вихідні — з 7:00 до 0:00-2:00 (з 7:00 до 9:00 до ОДТРК мовив Інтер+).
 • З 21 жовтня по 29 грудня 2002 року — з 6:00 до 2:00-4:00. У вихідні дні — з 7:00 до 3:00.
 • З 30 грудня 2002 року — цілодобово.

Обмеження мовлення[ред. | ред. код]

На початку тимчасової окупації Криму РФ у березні 2014 року трансляцію в Криму вимкнено. Частоту Інтера зайняв телеканал НТВ[25].

У січні 2017 року кабельна мережа Ланет припинила трансляцію каналу для всіх своїх глядачів[26]. Але через три місяці відновила мовлення каналу.

Логотипи[ред. | ред. код]

Телеканал змінив 5 логотипів. Нинішній — 6-й за рахунком.

 • 20 жовтня 1996 — 19 жовтня 2000 року являв собою прозору українську букву «і». Був у правому нижньому куті.
 • У період з 20 жовтня 2000 по 23 серпня 2007 року логотип являв собою жирну курсивну літеру «і»:
 • З 20 жовтня 2000 по 31 грудня 2003 року літера «і» була синього кольору і логотип був непрозорим. Був у лівому нижньому куті.
 • З 1 січня 2004 по 23 серпня 2007 року логотип розміщувався у правому верхньому куті та став сірим і напівпрозорим.
 • 24 серпня 2007 — 12 лютого 2011 року логотипом було слово «ІНТЕР» написане сірими напівпрозорими літерами. Був у правому верхньому куті.
 • 13 лютого — 5 вересня 2011 року використовувався той же логотип, але він був з синьою плямою, що рухається ззаду літери «І» і логотип був напівпрозорим. Розміщувався так само.
 • 6 вересня 2011 — 21 лютого 2013 року використовувався той самий логотип, але він зазнав деяких змін: слово «ІНТЕР» стало білосніжним, а під ним з'явився підпис «ГОЛОВНИЙ КАНАЛ КРАЇНИ». Був там само.
 • 22 лютого 2013 — теперішній час використовується той самий логотип, але без підпису «ГОЛОВНИЙ КАНАЛ КРАЇНИ» і логотип став напівпрозорим, світло-сірого кольору. Розміщений так само.

Міжнародна співпраця[ред. | ред. код]

За час існування каналу партнерами телеканалу були і залишаються найбільші закордонні компанії, серед них — Європейська мовна спілка (ЄМС), УЄФА, а також провідні телекомпанії Росії: «Перший канал», «Росія-1», «НТВ», «РЕН ТВ», «П'ятий канал (Росія)», російські кіновиробництва «Централ Партнершип», «Фенікс-фільм», «СТВ», «Intra Communications, Inc.», найбільші голлівудські кінокомпанії «Sony Pictures Entertainment», «DreamWorks», «Universal Studios», «20th Century Fox», «Metro-Goldwyn-Mayer», «Paramount Pictures», «The Walt Disney Company», «Warner Brothers», а також інші закордонні партнери, такі як «Discovery», «National Geographic», «Guinness World Records», ВВС, «Televisa» тощо.

Спортивні трансляції[ред. | ред. код]

У листопаді 2007 група «Інтер» і промоутерська компанія K2 Promotions оголосили про співробітництво в сфері просування українського боксу. Тепер всі права на трансляцію боксерських поєдинків за участю братів Кличків та інших провідних українських боксерів належать каналам групи «Інтер».

З 2009 року телеканал став Титульним спонсором Суперкубка України з футболу строком на три сезони. У 2012 році «Інтер» і Прем'єр-ліга повідомили про продовження співпраці ще на три роки. Згідно з умовами контракту матч за Суперкубок має офіційну назву «Інтер Суперкубок України». Також телеканалу належать права на трансляції цих поєдинків на території України.

У 2010 році «Інтер» придбав ексклюзивне право на пряму трансляцію в Україні всіх матчів (домашніх і виїзних) національної збірної з футболу, які проходили до початку ЄВРО-2012. Стабільний інтерес аудиторії до матчів збірної не залишився непоміченим. І в 2012 році телеканал «Інтер» та ПрАТ «Україна Футбол Інтернешнл», ексклюзивний комерційний агент Федерації Футболу України, підписали договір про ексклюзивні права на трансляцію всіх матчів національної збірної до 2014 року.

Також у 2010 році «Інтер» став єдиним українським каналом, який отримав право повномасштабної акредитації на найбільш екстремальній гонці світу — «Ралі Дакар». Разом з українською командою Sixt Ukraine підкорювати бездоріжжя вирушила і знімальна група «Інтера» у складі журналіста Андрія Цаплієнка та оператора Вадима Ревуна. «Інтер» також «підкорив» Дакар-2011 і Дакар-2012. А журналіст Андрій Цаплієнко за документальний фільм «Танго з Дакаром» в 2010 році був удостоєний премії «Телетріумф».

У 2018 році «Інтер» викупив у НСТУ права на показ Чемпіонату світу з футболу у Росії разом з телеканалом «НТН».[27]

Особистості[ред. | ред. код]

Ведучими та журналістами каналу є Анатолій Бондаренко, Ольга Бондарчук, Анастасія Дауґулє, Андрій Доманський, Роман Кадємін та інші.

Досягнення та нагороди[ред. | ред. код]

 • 2017 — Промо-ролик детективного циклу «Речдок» отримав дві золоті нагороди на головному всесвітньому конкурсі телевізійного промо, маркетингу і дизайну PromaxBDA Global Excellence[28].
 • 2015 — Призер Київського Міжнародного Фестивалю Реклами в категорії FILM & RADIO.TV & PROMO FILM. Промо-ролик документального фільму власного виробництва «Стіна» отримав срібну нагороду. Також ця робота була відзначена спеціальним призом від порталу «Кульпростір»[29].
 • 2015 — «Інтер» став призером Київського Міжнародного Фестивалю Реклами. Промо-кампанія «Інтер Суперкубку України» під назвою «Досить нас розділяти! Ми з тобою однієї гри!», створена промо та арт-дирекцією телеканалу «Інтер», взяла золото в категорії «Best marketing campaign for a programme using multiple media» найпрестижнішої європейської телевізійної премії в галузі промо та дизайну PROMAX BDA Europe 2015[30].
 • 2014 — увійшов у топ-10 найповажніших роботодавців України.
 • 2014 — отримав шість статуеток премії «Телетріумф».
 • 2013 — Промо-служба телеканалу — найкраща в рейтингу креативності телероликів за 2013 рік.
 • 2013 — Промо-ролики телеканалу стали призерами конкурсу KAKADU Awards 2013.
 • 2013 — Промо-ролики телеканалу отримали золоту нагороду на ADC*UA Awards 2013.
 • 2013 — Документальний фільм «Хрещення» виробництва телеканалу отримав Гран-прі Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров».
 • 2013 — ID телеканалу «Інтер» отримали золоту нагороду RED APPLE 2013.
 • 2013 — Документальний проєкт «Квітка. Голос в єдиному екземплярі» став «Фаворитом телепреси — 2013».
 • 2013 — Оглядач «Подробиць» Роман Бочкала удостоєний звання «Заслужений журналіст України».
 • 2012 — отримав сім статуеток премії «Телетріумф».
 • 2012 — Олександр Даниленко став «Заслуженим журналістом України».
 • 2012 — Дизайнер телеканалу «Інтер» Андрій Турянський — призер світового конкурсу реклами для Super Bowl.
 • 2011 — «Інтер» отримав сім статуеток премії «Телетріумф».
 • 2011 — Андрій Цаплієнко став «Заслуженим журналістом України».
 • 2011 — Оглядач «Подробиць» Геннадій Вівденко удостоєний звання «Заслужений журналіст України».
 • 2011 — Конкурс «Золоте перо» назвав «Подробиці» найкращою програмою новин.
 • 2011 — Фільм «У пошуках Ковчега» завоював приз на Міжнародному ліванському фестивалі.
 • 2010 — «Інтер» став лідером за кількістю номінантів у короткий-список «Телетріумфу».
 • 2009 — Програма «Подробиці» номінована на Еммі.
 • 2008 — Ефірна заставка програми «Агенти впливу» отримала «срібло» на Київському міжнародному фестивалі реклами.
 • 2008 — «Свобода Савіка Шустера» отримала «Золоте перо».
 • 2007 — За результатами соцопитування, проведеного газетою «Блік» та дослідницьким центром «Социс», категорії «Телезірка 2007 (чоловік)» з величезним відривом переміг Савік Шустер.
 • 2007 — Всеукраїнський щорічний конкурс засобів масової інформації «Золоте перо» Почесним дипломом «За вагомий внесок в розбудову Вітчизняного телевиробництва в Україні» відзначено продюсера програм «Ігри патріотів» та «Стань Міс Всесвіт» на телеканалі «Інтер» Єгора Бенкендорфа.
 • 2006 — Всеукраїнський конкурс засобів масової інформації «Золоте перо». В номінації «Найкраща розважальна програма» переміг «Вечірній квартал» студії Квартал-95.
 • 2005 — I Всеукраїнський телевізійний конкурс «Відкрий Україну!». Диплом переможця у номінації «За найкращий телевізійний проєкт про Україну», статуетку та медаль отримала історико-етнографічна, розважально-пізнавальна програма телеканалу «Інтер» «Українські мандри» (автор — Ігор Чижов, продюсер — Єгор Бенкендорф).
 • 2004 — Премія імені Івана Франка. Лауреатами в номінації «Найкращий твір у телевізійній сфері» стали ведучий, журналіст, автор проєкту «На лінії вогню» (телеканал «Інтер») Андрій Цаплієнко та керівник проєкту Єгор Бенкендорф. Телеканал також став переможцем у номінації «Телекомпанія року».
 • 2003 — «Телетріумф» у наступних номінаціях: «Ігрова програма» («Шанс»), «Фільм. Серіал» («За двома зайцями»).
 • 2002 — Перший Український Фестиваль Інтернет. Лауреатом в номінації «ЗМІ в інтернет» став сайт телеканалу «Інтер» www.inter.ua.
 • 2001 — Перший Український Фестиваль Інтернет. Лауреатом у номінаціях «Новини» та «Інфо 2001» став сайт ІАС телеканалу «Інтер» www.podrobnosti.ua. Сайт також став володарем гран-прі фестивалю.
 • 2001 — VI міжнародний фестиваль телепрограм «Оксамитовий сезон». Програма «N-ний кілометр» стала переможцем у номінації «Публіцистика». Програма «Життя тварин» названа найкращою в номінації «Науково-популярні та пізнавальні програми».
 • 2000 — Всеукраїнський щорічний конкурс ЗМІ «Золоте перо». Програма «Уікенд» нагороджена як найкраща пізнавальна програма. Програма «Спорт-тайм» нагороджена як найкраща програма телебачення про спорт.
 • 1999 — Євразійський телефорум. Програма «НЛО» — переможець у номінації «Розважальна програма».
 • 1999 — Державний комітет України у справах захисту прав споживачів. Телеканал «Інтер» нагороджений дипломом «Переможцю національного конкурсу соціальної рекламної інформації» в номінації «Телетрансляція».
 • 1998 — Третя загальнонаціональна програма «Людина року-98». Телеканал «Інтер» нагороджений Дипломом лауреата в номінації «Телекомпанія року».
 • 1997 — «Золота Ера». Програма «Спорт-тайм» — номінант на звання «Найкраща спортивна програма». Програма «Таємні історії» — номінант на звання «Найкраща культурно-історична програма».
 • 1997 — Рейтинг «Профі». Програма «Мелорама» — перше місце в номінації «Найкраща музична програма».
 • 1997 — Всеукраїнський фестиваль журналістики. За вагомий внесок в українську журналістику телеканалу «Інтер» присуджене звання «Володар титулу „Всенародне визнання“».

Продукція та телеконтент[ред. | ред. код]

Новини[ред. | ред. код]

Щодня на «Інтері» виходять кілька випусків новин о 7:00, 8:00, 9:00, 12:00, 17:40 (у будні) та о 20:00 (щодня). Останній, зокрема, — вечірній підсумковий випуск «Подробиці» (рос. «Подробности»). У п'ятницю о 20:00 — «Подробиці тижня» — у жанрі політичної аналітики підбивають інформаційні підсумки тижня.

Мюзикли[ред. | ред. код]

 • 2000 — «Новий рік на Інтері»
 • 2001 — «Вечори на хуторі біля Диканьки»
 • 2002 — «Попелюшка»
 • 2003 — «За двома зайцями», «Снігова королева», «Божевільний день, або Весілля Фігаро»
 • 2004 — «12 стільців», «Три мушкетери», «Сорочинський ярмарок»
 • 2005 — «Новорічний вогник», «Пригоди Вєрки Сердючки»
 • 2006 — «Карнавальна ніч на Інтері», «Зоряні канікули»
 • 2007 — «Дуже новорічне кіно, або Ніч у музеї»
 • 2008 — «Однокласники. Новорічна зустріч»
 • 2009 — «Козаки»
 • 2010 — «Новорічні свати»
 • 2011 — «Новорічний квартал»
 • 2012 — «День народження Інтера. 16 років»
 • 2013 — «Ніч великих сподівань»
 • 2014 — «Жди меня в Новый год»
 • 2015 — «Поверь в мечту!»
 • 2016 — «Остаёмся зимовать»
 • 2017—2019 — «Главная ёлка страны»

Серіали і міні-серіали[ред. | ред. код]

 • «Вовчиця»
 • «Дві сторони однієї Анни»
 • «Зачароване кохання»
 • «Територія краси»
 • «Червоні вітрила»
 • «Сусіди»
 • «Моє нове життя»
 • «Щасливий квиток»
 • «Впізнай мене, якщо зможеш»
 • «Гречанка»
 • «Червона королева»
 • «Заради кохання я все зможу»
 • «Спитайте у осені»
 • «Друге життя»
 • «Заборонене кохання»
 • «Нитки долі»
 • «Спокуса»
 • «Свати»
 • «Той, хто не спить»

Фільми[ред. | ред. код]

 • «Все можливо»
 • «Двоє»
 • «Дот»
 • «Ялинка, кролик, папуга»
 • «Сповідь Дон Жуана»
 • «Кохання на асфальті»
 • «Сім днів до весілля»
 • «Казка про жінку та чоловіка»
 • «Правдива історія про Червоні вітрила»
 • «Випадковий запис»
 • «Хочу дитину»
 • «Чорта з два»
 • «Це я»
 • «Просимо до столу, або обережно, кохання!»

Мультсеріали[ред. | ред. код]

Окрім цього, на телеканалі транслюють радянські мультфільми кіностудій «Союзмультфільм» та «Укранімафільм».

Програми та шоу[ред. | ред. код]

Деякі програми та шоу, наведені в алфавітному порядку:

 • «N-й кілометр»
 • «Велика політика з Євгеном Кисельовим» — (2009—2012)
 • «Було ваше, стало наше» — ведучий Сергій Притула (2005—2006)
 • «БУМ» — «Битва українських міст». (2009—2010) Ведучі: Степан Казанін, Валерія Ушакова, Олександр Крикун, Олена Говорова. Другий сезон називався «БУМ. Битва слов'ян».
 • «Великі українці»
 • «Вечірній квартал» (2005—2012) — гумористичне шоу виробництва компанії «Студія Квартал-95».
 • «Все для тебе» (2002—2007)
 • «Жди меня. Украина», ведучі Жанна Тихонова та Анатолій Бондаренко (у співпраці з «Жди меня» (Росія, НТВ; О.Лазарєв, Т.Арнтгольц)
 • «Знак якості», ведучий Костянтин Грубич
 • «Караоке на майдані», ведучий Ігор Кондратюк
 • «Ключовий момент», ведуча Наталя Сумська
 • «Червоне або чорне» (2012), ведучі Володимир Зеленський та Дмитро Шепелєв
 • «Кримінал», ведучий Костянтин Стогній
 • «Майданс» — танцювальне шоу, 2011—2012 рр. Ведучі: Тіна Кароль, Сергій Лазарєв, Аня та Аліна Завальські
 • «Мелорама», ведучі Влад Ряшин, Максим Шпанский, Ольга Горбачова
 • «Модний вирок», ведучі Марія Єфросиніна та Борис Мойсеєв
 • «Один у полі», ведуча Марія Єфросиніна
 • «Орел і решка» (2011-н.ч.), ведучі: Алан Бадоєв, Жанна Бадоєва, Андрій Бєдняков, Леся Нікітюк, Анастасія Коротка та інші
 • «Позаочі», ведуча Юлія Литвиненко
 • «Ранок з Інтером»
 • «Службовий романс», ведучі Володимир Зеленський та Руслана Писанка
 • «Справедливість» — ведуча Ганна Безулик;
 • «Що? Де? Коли?»
 • «Шанс», ведучі Ігор Кондратюк, Наталя Могилевська, Кузьма Скрябін
 • «Школа доктора Комаровського», ведучий — Євген Комаровський
 • «Шиканемо», ведучий Кузьма Скрябін
 • «Шустер Live», «Свобода на ІНТЕРі», ведучий — Савік Шустер
 • «Кумири та кумирчики» (2004—2005), ведучі — Ілля Ноябрьов і Тарас Сахно;
 • «Ми все про Вас знаємо» (13 вересня 2005 — 4 серпня 2006), ведучі — Ілля Ноябрьов та Сніжана Єгорова
 • «Вириваний з натовпу» (2011), ведучий — Сергій Сивохо;
 • «Смачно з Борисом Бурдою» (30 січня 2000 — 26 серпня 2006), ведучий — Борис Бурда;
 • «Квадратний метр» (2008—2012), ведучі — Антін Мухарський та Антон Середа;
 • «Україна вражає», ведуча — Валерія Мікульська

Інтер+[ред. | ред. код]

Докладніше: Інтер+

13 січня 2003 року було створено міжнародну версію телеканалу — «Інтер+», мовлення якої зорієнтоване на підтримку зв'язку української діаспори з батьківщиною. 18 червня 2003 року «Інтер+» отримав ліцензію на мовлення, а 2009 року її було подовжено на 10 років. В ефірі «Інтер+» виходять найкращі програми ТК «Інтер» та інших каналів медіагрупи. Мовлення ведеться з трьох супутників, що покривають усю територію Європи, Туреччини, західну частину РФ, Казахстану і Середньої Азії, північну частину Африки і Близького Сходу, усю територію США, південну частину Канади і північну частину Мексики.

Проєкти[ред. | ред. код]

Інтершкола[ред. | ред. код]

2006 року телеканал «Інтер» відкрив «Інтершколу» — медіаосвітню програму, мета якої підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі телебачення. Навчання в «Інтершколі» відбувається за такими спеціалізаціями — продюсер, режисер, сценарист, журналіст, оператор, звукорежисер, телеведучий, режисер монтажу. Також є спецкурси «Комільфо», «Фотокурс» і «Телемалятко». Зарахування слухачів відбувається на конкурсній основі. Слухачі програми беруть участь у виробництві телепрограм різних жанрів на виробничій базі телеканалу «Інтер» і телеканалів медіагрупи. Найкращих учасників програми «Інтершкола» запрошують до співпраці і зараховують до кадрового резерву медіагрупи «Інтер».

Партнери та консультанти програми «Інтершкола»: КНУКіМ, «Перша національна школа телебачення», навчальний центр «Практика» (Росія), Британська Рада в Україні, ВВС, Британська школа кіно та телебачення, Французький культурний центр в Україні, провідні фахівці в галузі кіно та телебачення: режисер Кшиштоф Зануссі, Ада Роговцева, Володимир Талашко, режисер і сценарист та продюсер Вікторія Трофіменко, режисер та сценарист Аркадій Непиталюк, ведучий і режисер Михайло Марфін, сценарист Олексій Поярков, редактор Ірина Кемарська, продюсери Ніна Звєрєва, Михайло Козирев та інші.

Фонд «Інтер-дітям»[ред. | ред. код]

Канал заснував доброчинний фонд, програма якого зорієнтована на допомогу сиротам, хворим дітям, спортивним і творчим організаціям і молодим талантам. Директором фонду є ведуча Даша Малахова.

Люди перемоги (серія книг)[ред. | ред. код]

«Люди перемоги» (рос. «Люди победы») — серія книг про ветеранів Другої світової війни. У жовтні 2015 року видано перший том про сто ветеранів з Києва та області. У квітні 2017 року видано другу книгу «Люди победы. Будем жить». 24 квітня 2018 року канал видав третю книгу. В книзі зібрано фотоальбом. У квітні 2019 року видано четверту книгу.

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

Телеканал має стандартну роздільну здатність — 720x576 16:9.[31]

Параметри супутникового мовлення[ред. | ред. код]

 • Супутник мовлення — Astra 4A (4.8° східної довготи)
 • Стандарт — DVB-S2
 • Частота — 12437
 • Символьна швидкість — 30000
 • Поляризація — V (Вертикальна)
 • Формат зображення — MPEG-2
 • Коефіцієнт виправлення помилок (FEC) — 2/3
 • Кодування — Verimatrix

Технічна база[ред. | ред. код]

Канал застосовує комп'ютерні медіатехнології, першим вжив цифровий стандарт SDI, використовує оптоволоконні лінії для високоякісного зв'язку зі станціями і джерелами програм. Для виробництва новин використовуються сучасні технології NewsRoom. Також канал використовує багатоканальну автоматизовану апаратну з центральним відеосервером обсягом у 237 годин, що дозволяє відтворювати понад 90 % програм для 4 цілодобових телеканалів. Канал має графічний комплекс, що охоплює понад 10 робочих станцій, 2 тон-ательє і апаратну для зведення фонограм з нелінійними станціями, 40 апаратних різного призначення, 4 цифрових апаратно-студійних блоки з павільйонами.[джерело?]

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]

Офіційний сайт телеканалу — inter.ua. Інформаційне мовлення «Інтера» представлене у мережі окремим ресурсом — «Подробности» (www.podrobnosti.ua (рос.)).

Реакція громадськості на діяльність телеканалу[ред. | ред. код]

Після початку російсько-української війни 2014 року діяльність каналу викликала більш негативну реакцію суспільства.[32][33][34][35]

Протест на вул. Дмитрівській[ред. | ред. код]

5 вересня 2016-го року під будівлю центрального офісу телеканалу зібралися протестувальники, зокрема представники батальйону «Донбас», «Айдар». Активісти оголосили безстрокову акцію з метою припинення роботи «Інтера».[36]

Мітингувальники заявили про намір виставити під телеканалом блокпост, до будівлі Інтера підвезли шини.[37] Молодики встановили наметове містечко та заблокували вхід до офісу співробітникам. Основними вимогами протестувальників було зупинення трансляції телеканалу, звільнити деяких співробітників, ввести в склад ради директорів телеканалу представника мітингувальників.[38]

За добу активісти зняли блокаду телеканалу.[39] За словами співорганізатора мітингу Олексія Сердюка, який є членом батальйону «Свята Марія»,[40] між мітингарями та керівництвом каналу була досягнута домовленість про те, що протягом 5-ти днів керівництво каналу змінить концепцію свого мовлення та звільнить політтехнолога Ігоря Шувалова.[41]

Того ж дня представники телеканалу заявили, що ні про що не домовлявся з протестувальниками і не вели з ними ніяких перемовин.[42][43][39]

Підпали біля офісу на вул. Дмитрівській[ред. | ред. код]

2 червня 2016 року невідомі в масках підпалили вхід в офіс телеканалу на вулиці Дмитрівській. Вхід в офіс підпалили за допомогою шин і запальної суміші[44].

У ніч на 22 листопада 2016 року невідомі вчинили спробу підпалити офіс телеканалу, кинувши до нього пляшки із запальною сумішшю[45].

Критика[ред. | ред. код]

Неправдива інформація[ред. | ред. код]

19 вересня 2016 року в ефірі каналу в програму «Подробиці» було показано сюжет про зустріч ієрархів УПЦ Московського патріархату з послами країн ЄС та США, хоча насправді такої зустрічі не проходило. В «новині» повідомлялось, що представники релігійної організації скаржились на захоплення храмів. Згодом, за запитом журналістам, представництво ЄС в Києві і посольство США в Києві підтвердили — такої зустрічі ніколи не було, її вигадали працівники каналу.[46][47]

Новорічні ефіри[ред. | ред. код]

31 грудня 2014 у рамках святкування Нового року на Інтері транслювали російську новорічну передачу «Парад зірок» (рос. «Парад звёзд») за участю артистів, які підтримали окупацію Криму Росією (Йосипа Кобзона, Олега Газманова, Валерії тощо). Подія одразу викликала хвилю обурення в українській блогосфері[48] та соціальних мережах.[49][50]

1 січня відреагували заявами і низка українських чиновників найвищого рівня, політиків і громадських діячів.[51][52][53]

Зокрема, секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення має негайно розглянути питання позбавлення ліцензії телеканалу.[54][55] Увечері новинна передача телеканалу «Подробности» публічно відмежувалася від новорічних передач за участю російських артистів[56], програму телепередач за фактом було змінено.[57][58][59]

Концертна програма новорічної ночі 2015-2016 телеканалу «Інтер» також викликала резонанс серед теле-аудиторії, невдоволення викликали виступи українських співачок Ані Лорак та Таїсія Повалій.[60][61]

Російськомовний контент[ред. | ред. код]

З 2014 року телеканал «Інтер» критикують через трансляцію на ньому російськомовних фільмів та серіалів. За результатами моніторингів активістів кампанії «Бойкот російського кіно», у вересні «Інтер» посів третє місце серед 10-ти «ТОПових» загальноукраїнських телеканалів, які демонстрували російські фільми та серіали. За період з 8 по 14 вересня кількість російського контенту складала в середньому 11 год 15 хв на добу.[62][63] За даними моніторингу 27 вересня частка російського продукту на каналі становила вже 67 %.[64]

Окрім того, активісти оприлюднили дані, відповідно до яких за даними моніторингу 27 вересня 2014 року на телеканалі «Інтер» частка російськомовного контенту становила близько 70 %.[65]

11 грудня 2014 року активісти кампанії «Бойкот російського кіно» пікетували головний офіс «Інтера» в Києві.[57] Під час акції під назвою «Не вбивайте наших захисників російською пропагандою!» молоді люди заклеїли головний вхід фотографіями загиблих українських вояків у російсько-українській війні 2014 року. За словами активістів, «Інтер» посідає 2-ге місце серед телеканалів за кількістю контенту російського походження. Протестувальники звернули увагу, що російські фільми та серіали на «Інтері» прославляють російських силовиків, що в умовах війни є неприпустимим.[66][67]

За результатами моніторингу, проведеного із 1 по 7 грудня, кількість контенту російського походження збільшилась до 13 год 15 хв на добу.[68]

У вересні 2015 року керівник каналу Ганна Безлюдна заявила, що російські серіали є потрібними для українців через «схожу ментальність».[69]

26 серпня 2015 року активісти кампанії «Бойкот російського кіно» провели театралізовану акцію протесту біля головного офісу телеканалу в Києві. Активісти в образах ватників дякували телеканалу за «рускій дух», російські серіали, намагалися обійняти працівників «Інтера» та потиснути їм руки. Особливу вдячність у них викликав концерт за участю Таїсії Повалій, який відбувся на телеканалі до Дня Незалежності України.[70][71][72][73]

Зі слів члена Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Сергія Оснача, «Інтер» порушує норму про обов'язковість демонстрування 50 % українського контенту[74] (ст. 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»). З 5 по 11 грудня 2015 року активісти кампанії «Бойкот російського кіно» провели моніторинг, результати якого підтвердили слова експерта. На каналі «Інтер» активісти нарахували 17 % українського контенту.[75][76]

Інтер продовжує транслювати пропагандистські стрічки російського виробництва, зокрема, 27 квітня 2017 року було показано фільм російського виробництва «Одного разу в Ростові»[77].

Телеканал відомий своєю проросійською та антиукраїнською пропагандою і небажанням транслювати українською мовою контент проти україномовних квот (включаючи анонси та плашки російською мовою)[78].

Інцидент у прямому ефірі програми «Подробиці тижня»[ред. | ред. код]

21 лютого 2016 року в програмі «Подробиці тижня» під час трансляції з Майдану Незалежності, де люди вшановували пам'ять Героїв Небесної Сотні, а журналіст телеканалу спілкувалася з родичами активістів, загиблих під час розстрілів на Євромайдані 18-21 лютого 2014 року, громадянка Росії, креативний продюсер телеканалу «Інтер» Марія Столярова перервала прямий ефір словами російською рос. «Ну-ка, давайте заканчивайте эту х##ню!».[79][80][81]

Не дивлячись на те, що сама продюсерка у пояснювальній записці стверджує, що її лайка стосувалась не включення з Майдану, а спрямовувалась команді у студії, така помилка в професійній діяльності коштувала Столяровій роботи — її звільнили за «нецензурні вислови під час прямого включення у неділю, 21 лютого».[82]

Столярова відома й тим, що фотографувалася з бойовиками російсько-терористичного батальйону «Восток», світлину чого вона виставила у Facebook, підписавши її: рос. «Очень вежливый батальон "Восток"! Мои любимые парни в Донецке».[83] 24 лютого Столярову депортували з України, посадивши на рейс до Стамбула.[84][85]

Скандал із випусками ток-шоу «Стосується кожного»[ред. | ред. код]

У 2016 році телеканал «Інтер» став єдиним телеканалом, який відмовився підписувати акт про спільну позицію мовників, який регулюватиме висвітлення сексуальної експлуатації та сексуального насильства у ЗМІ, щоб захистити дітей від додаткової травматизації[86].

9 і 13 жовтня на телеканалі «Інтер» вийшли дві серії ток-шоу «Стосується кожного» на тему «Мама-дитина» — про 12-річну шестикласницю з Борислава Львівської області, яка у вересні народила дівчинку.

19 жовтня 2017 року стало відомо, що Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська поскаржилась Нацраді з питань телебачення та радіомовлення на телеканал «Інтер». На думку Лутковської, канал порушив права 12-річної породіллі у програмі «Стосується кожного» (випуски від 9 та 13 жовтня 2017 року). У відповідь на звернення Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу.[87].

24 жовтня британський таблоїд «The Sun» назвав випуски реаліті-шоу «Стосується кожного» «телесоромом» і найгіршим реаліті-шоу[88].

Святкування Дня Перемоги 9 травня 2018 року[ред. | ред. код]

Під час святкового концерту на телеканалі «Інтер» до Дня Перемоги 9 травня 2018 року (транслювався в запису, ефір 20.30 — 22.50) ведучі Анастасія Дауґуле і Андрій Доманський припустилися кількох висловів, які викликали гостру критику в суспільстві. Зокрема, А. Доманський заявив: «…сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили під час факельних ходів у нашій столиці, де кожен метр просякнутий кров'ю наших співвітчизників»[89]. Крім того, весь концерт був побудований на пропагандистських кліше радянських часів («Велика Вітчизняна війна», «фашисти» та ін.), із вуст ведучих лунали вислови про Красну площу в Москві: «Це наша площа» тощо[90].

Уривок з того «концерту»:

 • Анастасія Даугулє: «Восемь миллионов украинцев погибли от рук фашистских захватчиков. Это наша история. Это наша генетическая память»
 • Андрій Доманський: «И сегодня мы не можем позволить, чтобы улицы наших городов называли именами фашистских преступников, а их портреты безнаказанно проносили во время факельных шествий в нашей столице, где каждый метр пропитан кровью наших соотечественников».
 • Анастасія Даугулє: «И пусть нам порой кажется, что все против нас, что мы чужие в своей стране, но это не так. Нас — много, нас — сотни в этом зале и миллионы у экранов телевизоров… Это мы 9 мая приносим цветы к вечному огню, это мы ежегодно восстанавливаем памятники воинам, погибшим в войне с фашизмом».

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення закликала припинити спроби розколювати країну після того, як телеканал «Інтер» оприлюднив 8 травня ролик, змонтований із концерту до Дня Перемоги[91].

Департамент захисту національної державності Служби безпеки України, кілька громадян України та Київська міська організація «Української Галицької партії» звернулися до Нацради зі скаргами на канал, після чого регулятор призначив позапланову перевірку каналу на 11 травня 2018[92].

Тоді ж, на святкуванні 9 травня журналісту телеканала Яну Іванишину оператор давав вказівки нецензурним способом: «Пакеты уберите на пол. Бросьте его на..й»[93].

Святкування «дня захисника вітчизни» 23 лютого 2020 року[ред. | ред. код]

23 лютого 2020 року, незважаючи на заборону Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, канал транслював фільми радянського виробництва військової тематики, тим самим відзначаючи російське свято — «день захисника вітчизни»[94].

Вплив на канал[ред. | ред. код]

На початку 2000-х «Інтер» перебував під політичним впливом адміністрації президента Леоніда Кучми та СДПУ(О)[джерело?]. Це стало однією з причин різкого скорочення рейтингів каналу у 2004 році, за підсумками якого частка «Інтера» досягла лише 23,4 % (порівняно з 27,7 % у 2003 р.) Однак ситуація значною мірою змінилася після Помаранчевої революції — за перші 7 місяців 2005 року середня частка знову перевищила 26 %.[джерело?]

У травні 2015 року нардеп партії «Народний фронт» Андрій Левус заявив, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони визнав діяльність телеканалу «Інтер» такою, що становить загрозу національній безпеці України, дестабілізує суспільну ситуацію та створює сприятливий фон для російської агресії. Комітет звернувся до правоохоронних органів та профільних відомств з вимогою припинити деструктивну діяльність каналу відповідно до чинного законодавства.[95]. Однак Національна ради з питань телебачення і радіомовлення в чергове визнала, що немає підстав не продовжувати ліцензію телеканалу «Інтер»[96].

За повідомленням МВС України, упродовж 2010—2011 років невстановлені особи з числа засновників телеканалу «Інтер» вчиняли вплив на інформаційну політику журналістів телеканалу. Це втілювалось у контролі за змістом інформації, яка транслювалася в ефірі телевізійного каналу.[97]

Зміна власності[ред. | ред. код]

У 2015 році міністр МВС України Аваков почав розслідування справи щодо часткового привласнення телеканалу.[98] Як йдеться в повідомленні МВС, встановлено, що в 1997 та 1999 роках невстановлені службові особи Фонду державного майна України, зловживаючи своїм службовим становищем, здійснили незаконну передачу у приватну власність 20 % акцій «Інтера». В результаті цього державі завдані збитки в сумі понад $ 800 млн.[97]

Напад на офіс на вул. Щусєва[ред. | ред. код]

4 вересня 2016-го невідомі у масках, під прикриттям мітингувальників здійснили напад на офіс компанії «Національні інформаційні системи», що виробляє програми для телеканалу.[99] Двадцять невідомих у камуфляжі увірвалися до офісу, діючи двома організованими групами. Екрани та техніку нападники облили запалювальною сумішшю та підпалили. За мить зайнялися сусідні кабінети.[100] Постраждало 5 осіб.[101] Прокуратура Києва внесла у справу додаткову кваліфікацію «терористичний акт» та передала її до СБУ.[102]

Міністр МВС України Аваков звинувачував у підпалі каналу військовиків резерву, переважно 30-ї бригади,[103] що згодом було заперечене офіційними представниками формування.[104] Пізніше Аваков припустив, що журналісти заради піару самі підпалили свою редакцію.[105] Збитки телеканалу від підпалу сам канал оцінив у $1 млн.[106]

Слідство у справі про пожежу розглядало також версію самопідпалу.[107]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ТК ІНТЕР ПрАТ. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Процитовано 2019-02-12. 
 2. Алексей Мустафин: Вытащить Медведчука во второй тур будет очень тяжело. www.theinsider.ua. Процитовано 2018-10-20. 
 3. «Интер». Главный ребрендинг страны. detector.media (uk). Процитовано 2018-11-24. 
 4. ФІРТАШ ПРИДБАВ 61% ІНТЕРА. Українська правда (uk). Процитовано 2019-02-12. 
 5. Хорошковський: Фірташ не володіє “Інтером”. Ми в процесі переговорів. Українська правда (uk). Процитовано 2019-02-12. 
 6. «Інтер» очолив Єгор Бенкендорф, інформаційне мовлення - Євгеній Кисельов (ОНОВЛЕНО). web.archive.org. 2013-02-16. Процитовано 2019-02-12. 
 7. Керівник інформаційної служби телеканалу "Інтер" подав у відставку. Телеканал "Інтер" (uk). Процитовано 2019-02-12. [недоступне посилання з червень 2019]
 8. Євген Кисельов призначений радником Керуючого директора Group DF Бориса Краснянського — Group DF. web.archive.org. 2013-10-05. Процитовано 2019-02-12. 
 9. Inter Media Group повідомляє про нові призначення. Телеканал "Інтер" (uk). Процитовано 2019-02-12. [недоступне посилання з червень 2019]
 10. Команда Льовочкіна залишає «Інтер». Керівником НІСу став [[Нікітін Антон Володимирович|Антон Нікітін]]. web.archive.org. 2013-12-29. Процитовано 2019-02-12.  Назва URL містить вбудоване вікіпосилання (довідка)
 11. Телеканал "Інтер" посилює позиції інформаційного мовлення. Телеканал "Інтер" (uk). Процитовано 2019-02-12. [недоступне посилання з червень 2019]
 12. Директором компанії "Національні інформаційні системи" призначений Назім Бедіров. Телеканал "Інтер" (uk). Процитовано 2019-02-12. [недоступне посилання з червень 2019]
 13. Назіма Бедірова знову призначено директором «НІСу» телеканалу «Інтер». web.archive.org. 2014-03-22. Процитовано 2019-02-12. 
 14. "Інтер" і "НІС" уклали угоду про розмежування відповідальності у сфері інформаційного мовлення. «Інтер». Процитовано 5 травня 2014. 
 15. Анна Безлюдная: Человеческие отношения, с моей точки зрения, намного важнее политических взглядов. kp.ua (ru-RU). Процитовано 2019-02-12. 
 16. Інтер німає рекламу з ефіру. Телеканал "Інтер" (uk). Процитовано 2019-05-10. 
 17. Ганна Безлюдна: "9 травня - це День Перемоги. І це безальтернативне трактування" - Новини ефіру - Телеканал "Інтер". web.archive.org. 2016-05-07. Процитовано 2019-08-06. 
 18. Украинский телеканал «Интер» возглавила Екатерина Шкуратова. www.kommersant.ru (ru). 2016-09-14. Процитовано 2019-02-12. 
 19. Игры с долей. Итоги года. Как канал «Украина» уделал всех мелодрамами. web.archive.org. 2018-08-19. Процитовано 2020-01-16. 
 20. Данькова, Наталія (2020-01-16). Детектор телерейтингів: підсумки 2019 року. detector.media (uk). Процитовано 2020-01-16. 
 21. Group DF консолідувала 100% акцій ПрАТ «Телеканал «ІНТЕР» — Group DF. web.archive.org. 2015-02-23. Процитовано 2019-02-12. 
 22. GROUP DF консолідувала 100% акцій телеканалу "ІНТЕР". ua.dmitryfirtash.com. Процитовано 2019-02-12. 
 23. Структура власності (uk). 
 24. «Україна» стала лідером телеперегляду у 2018 році, друге місце – в «1+1», ICTV та «Інтера». Детектор медіа. Процитовано 2019-01-08. 
 25. У Криму замість “Інтера” тепер показують російський НТВ. Українська правда (uk). Процитовано 2019-02-12. 
 26. Ланет з 11 січня припинив трансляцію каналу Інтер. Економічна правда. Процитовано 2017-04-27. 
 27. Чемпіонат світу з футболу в Росії покажуть «Інтер» і НТН. detector.media (uk). Процитовано 2018-09-17. 
 28. "Вещдок" получил два "золота" на всемирном конкурсе PromaxBDA Global Excellence. ukranews_com (ru). 2017-06-09. Процитовано 2019-02-12. 
 29. "Інтер" став призером Київського Міжнародного Фестивалю Реклами. Телеканал "Інтер" (uk). Процитовано 2019-02-12. [недоступне посилання з червень 2019]
 30. «Інтер» здобув дві перемоги у конкурсі PromaxBDA Europe Awards-2015. detector.media (uk). Процитовано 2019-02-12. 
 31. administrator. Інтер — Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні. ukrtvr.org. Архів оригіналу за 2017-04-19. Процитовано 2017-04-18. 
 32. "Интер" призвал Порошенко защитить канал от давления. BBC Україна (ru-UK). Процитовано 2019-02-12. 
 33. В Киеве подожгли здание Интера. 112.ua (ru-RU). Процитовано 2019-02-12. 
 34. В Киеве неизвестные подожгли шины под офисом "Интера". РБК-Украина (ru). Процитовано 2019-02-12. 
 35. У Києві під будівлю «Інтера» привезли шини (трансляція). Радіо Свобода (uk). Процитовано 2019-02-12. 
 36. У Києві під будівлею «Інтера» чоловіки встановлюють намети — фото, відео
 37. Під «Інтер» привезли шини
 38. Протестувальники вимагають припинити мовлення телеканалу та позбавити його ліцензії 5 канал — 5.09.2016
 39. а б Активісти знімають блокаду Інтера
 40. Протестувальники домовилися з «Інтером» про зміну редакційної політики та звільнення Шувалова
 41. Екс-добробатівці вирішили призупинити блокування офісу телеканалу «Інтер». 24 канал — 06.09.2016
 42. «Інтер» заперечив будь-які домовленості з учасниками блокади телеканалу
 43. «Інтер» не мінятиме редакційну політику після нападу і не звільнить Шувалова
 44. У Києві невідомі підпалили офіс Інтера: опубліковано відео. OBOZREVATEL (uk). Процитовано 2020-07-29. 
 45. Zaxid.net. У Києві вночі невідомі знову спробували підпалити офіс телеканалу «Інтер». ZAXID.NET (uk). Процитовано 2020-07-29. 
 46. Zaxid.net. Телеканал «Інтер» вигадав зустріч ієрархів УПЦ МП із послами країн ЄС та США. ZAXID.NET. Процитовано 2017-04-27. 
 47. Is Russia the only country to provide aid to Syria?. Процитовано 2017-04-27. 
 48. «Интер», как и все каналы, боится потерять аудиторию, — Береза (рос.). Пресса Украины. 01.01.2015
 49. У соцмережах повстали проти «Інтера» за концерт зірок, які підтримали агресію РФ. ТСН. 1+1. 01.01.2015
 50. #ИнтерБойкот. Соцсети взорвались из-за «российских песен и плясок» на «Интере» (рос.). Обозреватель. 01.01.2015
 51. «Подробности» на «Інтері» про новорічний концерт" каналу: це «російський шабаш». Радіо Свобода. 01.01.2015
 52. Нацсовет по телевидению займется «пророссийским» Новым годом на «Интере» (рос.). Обозреватель. 01.01.2015
 53. Юрий Стець не будет лишать «Интер» лицензии (рос.). Дело. 01.01.2015
 54. Турчинов вимагає негайно розглянути питання щодо позбавлення ліцензії «Інтера». ТСН. 1+1. 01.01.2015
 55. У «Інтера» вимагають забрати ліцензію за антиукраїнських російських виконавців в новорічному ефірі. Телекритика. 01.01.2015
 56. Новогодний концерт на «Интере» стал шоком для «Подробностей» (рос.). Подробности. Інтер. 01.01.2015
 57. а б Телеканал «Інтер»: За крок до позбавлення ліцензії || Тетяна Шустрова. Еспресо TV. 19.01.2015
 58. Як «Інтер» у душу плюнув, а потім забрав свій плювок назад Архівовано 2015-01-03 у Wayback Machine.. Телекритика. 01.01.2015
 59. «Інтер» знімає з ефіру всі святкові концерти та мюзикли, в тому числі і власного виробництва. Телекритика. 02.01.2015
 60. «Інтер» вважає українців худобою" — дипломат
 61. Інтер знову роздратував українців Лорак і Повалій на «Блакитному вогнику». Телеканал «24». 02.01.2016
 62. Російське кіно все ще домінує на українському телепросторі. Еспресо TV. 09.09.2014
 63. Українські канали показують у день по 7,5 годин російських передач. Твоє місто. 23.09.2014
 64. Кількість російського контенту на українських екранах збільшується, — дослідження. espreso.tv. 30.09.2014
 65. [1]. Бойкот російського кіно. 01.10.2014
 66. Активісти заблокували вхід до «Інтеру» протестуючи проти російських серіалів. Радіо Свобода. 11.12.2014
 67. «Російські фільми на „Інтері“ — наші герої на цвинтарі!» — біля офісу «Інтера» пройшла протестна акція. espreso.tv. 11.12.2014
 68. Обсяги російського контенту на українському ТБ зростають попри війну, — «Відсіч». galinfo. 19.11.2014
 69. Zaxid.net. Керівник «Інтера» вважає російські серіали потрібними для України. ZAXID.NET. Процитовано 2017-04-27. 
 70. Шанувальники дякували «Інтерові» за послідовне пропагування «руского міра». ФОТОРЕПОРТАЖ. Uainfo. 28.08.2015
 71. [2]. Бойкот російського кіно. 27.08.2015
 72. Повалій з'явиться на «Інтері» у концерті до Дня незалежності. ТаблоID. Українська правда. 17.08.2015
 73. Повалий, георгиевская лента и любимая песня Януковича: «Интер» готовит концерт ко Дню независимости Архівовано 11 вересень 2015 у Wayback Machine.. Дуся. Телекритика. 17.08.2015
 74. Інтер порушує норму про 50 % українського контенту, — експерт Оснач. Громадське радіо. 04.01.2015
 75. [3]. Бойкот російського кіно. 12.01.2015
 76. Телеканали «Україна» та «Інтер» порушують закон, — Громадянський рух Відсіч. galinfo. 12.01.2015
 77. Zaxid.net. Телеканал «Інтер» показав заборонений в Україні фільм. ZAXID.NET. Архів оригіналу за 2017-04-27. Процитовано 2017-04-27. 
 78. «Інтер» — єдиний канал який не виконує мовну квоту, — Сергій Костинський. nrada.gov.ua (uk). Процитовано 2018-04-24. 
 79. «Ну-ка, давайте заканчивайте эту х##ню», — шеф-редактор «Интера» Столярова в прямом эфире о сюжете, посвященном «Небесной сотне». ВИДЕО, сайт Цензор. НЕТ, 23.02.2016
 80. Шеф-редактор украинского канала оскорбила героев Небесной сотни, РБК, 22.02.2016
 81. «Вводите уже войска!», — шеф-редактор «Интера» в 2014 году поддерживала сепаратистов и российских оккупантов. ФОТОрепортаж, Цензор. НЕТ, 23.02.2016
 82. Столярову звільнили з «Інтера»
 83. Цензор.НЕТ. Скандальная шеф-редактор "Интера" фотографировалась с террористами, - Шкиряк требует депортировать Столярову. ФОТО. Цензор.НЕТ (ru-RU). Процитовано 2017-04-27. 
 84. СБУ показала відео депортації екс-редактора Інтера. Korrespondent.net. 25 лютого 2016. 
 85. Колишню журналістку "Інтера" Столярову депортували з України в Стамбул. Зеркало недели | Дзеркало тижня | Mirror Weekly. Процитовано 2017-04-27. 
 86. Нацрада: «Інтер» — єдиний з телеканалів, який відмовився захищати дітей від насильства
 87. «Інтер» порушив права 12-річної породіллі — Лутковська
 88. Британський таблоїд The Sun назвав «телесоромом» шоу «Інтера» про маму-дитину
 89. На «Інтері» під час концерту до 9 Травня розкажуть про названі на честь «фашистів» вулиці в Україні
 90. Інна Долженкова. «Інтер». Перемога для «своїх»
 91. Маніпуляція і танці на ранах суспільства: у Нацраді прокоментували ролик «Інтера» до 9 Травня
 92. Нацрада призначила позапланову перевірку «Інтера» через концерт до 9 Травня. Архів оригіналу за 11 травень 2018. Процитовано 11 травень 2018. 
 93. https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=q1fSkFSHajU%7CПакєти убєріте нах*й!" — телеканал Інтер працює
 94. "Інтер" знову оскандалився: канал показав 23 лютого радянські пропагандистські фільми. 24 Канал. Процитовано 2020-02-25. 
 95. Комітет Ради вимагає закрити «Інтер» та «Вести», бо вони допомагають Кремлю, — нардеп. Еспресо TV. 20.05.2015
 96. Нацрада не планує забирати ліцензію в Інтера: підстав немає. Архів оригіналу за 20 грудня 2016. Процитовано 12 грудня 2016. 
 97. а б МВС розслідує незаконну зміну власників «Інтера» та тиск керівництва каналу на журналістів. Телеканал «24» 25.05.2015
 98. НА «ІНТЕРІ» ІНТЕРЕС МІЛІЦІЇ розцінили як «ПОЛІТИЧНИЙ ТИСК»
 99. Суд зобов'язав СБУ розслідувати підпал «Інтера» як теракт — ЗМІ
 100. Работали две группы: очевидец пожара на «Интере» поделился подробностями
 101. Пожежа у будівлі телеканалу «Інтер»: є постраждалі — ЗМІ
 102. СБУ таки розслідуватиме підпал «Інтера» як теракт
 103. Співробітники Інтера: студію палили зсередини
 104. Військові 30-ої бригади відповіли на закиди Авакова про участь екс-бійців у пікеті під «Інтером»
 105. Аваков: одна з версій слідства пожежі на Інтері — самопідпал
 106. За поджогом «Интера» стоит «Народный фронт»
 107. Zaxid.net. Слідство у справі про пожежу на «Інтері» не виключає самопідпал, – Аваков. ZAXID.NET. Процитовано 2017-04-27.