Мезенцева Наталія Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мезенцева Наталія Іванівна
Народилася 25 травня 1966(1966-05-25) (57 років)
Димер,
Київська область
Країна СРСР СРСР
Україна Україна
Національність українка
Діяльність науковиця
Alma mater Київський університет
Галузь соціальна географія, економічна географія
Заклад Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Вчене звання доцент
Нагороди Почесна грамота та Подяка Міністерства освіти і науки України, Подяка Міністерства освіти і науки України, НАН України та Національного центру "МАН України"

Ме́зенцева (Провотар́) Ната́лія Іва́нівна (25 травня 1966 року) — український соціо-економіко-географ , кандидат географічних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 25 травня 1966 року в селищі Димер Київської області. У 1990 році закінчила географічний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка та продовжила навчання в аспірантурі. Кандидатська дисертація «Територіальна організація і комплексно-пропорційний розвиток агропромислових комбінатів» захищена у 1993 році. З 1993 року працює асистентом, з 1998 року доцентом кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Викладає курси: «Економічна та соціальна географія України», «Географія АПК», «Географія праці», «Науково-дослідницький практикум з суспільної географії» . Розробила методику географічного дослідження продовольчої безпеки, агропродовольчих ринків, локальних та регіональних ринків праці, гендерних співвідношень, соціальної безпеки регіонів; розвинула концепцію суспільно-географічного районування України; розробила власну методику викладання економічної та соціальної географії України у вищій школі.

Нагороди і відзнаки[ред. | ред. код]

  • Почесна грамота Міністерства освіти України за багаторічну і плідну роботу з підготовки та виховання юних науковців, значний внесок у пошук і підтримку обдарованої молоді та активну участь у діяльності територіального відділення Малої академії наук (1999);
  • Подяка Міністерства освіти і науки України за високий професіоналізм та значний внесок у розвиток творчих й інтелектуальних здібностей учнівської молоді (2008).
  • Подяка Міністерства освіти і науки України, НАН України та Національного центру «МАН України» за високий рівень професіоналізму і наукове забезпечення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук України (2013).

Наукові праці[ред. | ред. код]

Фахівець у галузі гендерної географії, географії праці, географії агробізнесу, суспільної географії України, регіональної економіки. Автор понад 120 наукових праць. Основні праці:

  1. Географія агропромислових комплексів. — К., 1997 (у співавторстві).
  2. Суспільно-географічне районування України. — К., 2000 (у співавторстві).
  3. Економічна і соціальна географія України.— К., 2010 (у співавторстві).
  4. Інвестиційна діяльність в агропродовольчому виробництві України: регіональні аспекти.— К., 2011 (у співавторстві).
  5. Гендер і географія в Україні. - К., 2013 (у співавторстві).

Література[ред. | ред. код]

  1. Професорсько-викладацький склад кафедри економічної та соціальної географії. // Економічна та соціальна географія, 1999. Випуск 48.
  2. Географи Київського університету: Довідник / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Гуцал В. О. та ін. — К., 2003.
  3. Суспільно-географічна підготовка фахівців у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка / За ред. Я. Б. Олійника. — К., 2007.
  4. Географічний факультет у персоналіях / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Дмитрук О. Ю. та інші. — К.: ВГЛ «Обрії», 2008.