Мережевий шлюз
Мереже́вий шлюз (англ. gateway) — апаратний маршрутизатор або програмне забезпечення для сполучення комп'ютерних мереж, що використовують різні протоколи (наприклад, локальної та глобальної).[1][2]
Опис[ред. | ред. код]
Мережевий шлюз конвертує протоколи одного типу фізичного середовища в протоколи іншого фізичного середовища (мережі). Наприклад, при з'єднанні локального комп'ютера з мережею Інтернет ви використовуєте мережевий шлюз.[3]
Роутери (маршрутизатори) є одним із прикладів апаратних мережевих шлюзів.
Мережеві шлюзи працюють на всіх відомих операційних системах. Основне завдання мережевого шлюзу — конвертувати протокол між мережами. Роутер сам по собі приймає, проводить і відправляє пакети тільки серед мереж, що використовують однакові протоколи. Мережевий шлюз може з одного боку прийняти пакет, сформатований під один протокол (наприклад Apple Talk) і конвертувати в пакет іншого протоколу (наприклад TCP / IP) перед відправленням в інший сегмент мережі. Мережеві шлюзи можуть бути апаратним рішенням, програмним забезпеченням або тим і іншим разом, але зазвичай це програмне забезпечення, встановлене на роутер або комп'ютер. Мережевий шлюз повинен розуміти всі протоколи, використовувані роутером. Зазвичай мережеві шлюзи працюють повільніше, ніж мережеві мости, комутатори і звичайні роутери. Мережевий шлюз — це точка мережі, яка служить виходом в іншу мережу. У мережі Інтернет вузлом або кінцевою точкою може бути або мережевий шлюз, або хост. Інтернет-користувачі і комп'ютери, які доставляють вебсторінки користувачам — це хости, а вузли між різними мережами — це мережеві шлюзи. Наприклад, сервер, контролюючий трафік між локальною мережею компанії і мережею Інтернет — це мережевий шлюз.
У великих мережах сервер, що працює як мережевий шлюз, зазвичай інтегрований з проксі-сервером і міжмережевим екраном. Мережевий шлюз часто об'єднаний з роутером, який управляє розподілом і конвертацією пакетів у мережі.[4]
Мережевий шлюз може бути спеціальним апаратним роутером або програмним забезпеченням, встановленим на звичайний сервер або персональний комп'ютер.
Функції шлюзу[ред. | ред. код]
Функція маршрутизації пакетів по різних неоднорідним мережевим інтерфейсам. Локалізація всього оброблюваного трафіку (дана функція шлюзу є точною завданням, яке поставлене кожному міжмережевому екрану).
Друга функція шлюзу зазвичай виконується спеціальним програмним забезпеченням (ОС), а іноді є програмним модулем інтернет браузера.
Шлюз за умовчанням[ред. | ред. код]
Шлюз за умовчанням (англ. Default gateway),шлюз останньої надії (англ. Last hope gateway) — в маршрутизованих протоколах — адреса маршрутизатора, на який відправляється трафік, для якого неможливо визначити маршрут виходячи з таблиць маршрутизації. Застосовується в мережах з добре вираженими центральними маршрутизаторами, в малих мережах, в клієнтських сегментах мереж. Шлюз за умовчанням задається відповідним записом у таблиці маршрутизації виду «мережа 0.0.0.0 з маскою мережі 0.0.0.0».
Використання[ред. | ред. код]
Шлюз за умовчанням дозволяє спростити координацію трафіку, спрямовуючи його на центральні маршрутизатори. У випадку робочої станції таблиця маршрутизації зазвичай складається (крім маршрутів зворотної петлі) з локального маршруту (локального мережевого сегмента, до якого відноситься робоча станція) і шлюзу за умовчанням, на який відправляється весь інший трафік. Для пристроїв, підключених до одного маршрутизатора, використання шлюзу за умовчанням є єдиною доступною формою маршрутизації; у разі наявності декількох з'єднань з маршрутизаторами шлюз за умовчанням може і не вказуватися (в цьому випадку при спробі відправити пакет у мережу, для якої немає маршруту, буде повертатися повідомлення no route to host).[5][6]
Назва[ред. | ред. код]
Термін «шлюз за умовчанням» застосовується в основному в робочих станціях, де його використання є штатним режимом робочої станції. Термін «шлюз останньої надії» використовується в маршрутизаторах, для яких застосування такого шлюзу є ненормальною ситуацією (маршрутизатор повинен знати маршрути для маршрутизації пакетів).
Посилання[ред. | ред. код]
- ↑ Inc, IDG Network World (20 жовтня 1997). Network World (англ.). IDG Network World Inc. Архів оригіналу за 28 січня 2022. Процитовано 28 січня 2022.
- ↑ CCNA Certification/Network Layer - Wikibooks, open books for an open world. en.wikibooks.org (англ.). Архів оригіналу за 6 квітня 2019. Процитовано 28 січня 2022.
- ↑ Hypertext Transfer Protocol (HTTP/1.1): Message Syntax and Routing. 2014-06. Процитовано 28 січня 2022.
- ↑ Zhang, Peng (2010). Advanced industrial control technology (вид. 1st ed). Amsterdam: William Andrew/Elsevier. ISBN 978-1-4377-7807-6. OCLC 668196254.
- ↑ THREE. The Brillo Box. Andy Warhol. Yale University Press. 31 грудня 2017. с. 47–71.
- ↑ Christensen, Bryce. Building an internet of things (IoT) air quality sensing platform on Amazon web services (AWS). Процитовано 28 січня 2022.
|
Ця стаття не містить посилань на джерела. (грудень 2011) |