Патч-корд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дві сторони кросованого кабеля

Комутаційний шнур, комутаційний кабель або патч-корд (від англ. Patching cord — сполучний шнур) — одна із складових частин структурованої кабельної системи. Являє собою електричний або мережевий кабель для підключення одного електричного пристрою до іншого або до пасивного обладнання передачі сигналу. Може бути будь-яких типів, але розмірів немає, за стандартом ANSI EIA TIA 568B.1 не повинен перевищувати 5 м довжини, за винятком розширення TSB-75 для відкритих офісів (згідно з TSB-75 допускається більшої довжини). На обох кінцях кабелю обов'язково присутні відповідні з'єднувальним пристроям конектори.

Кросовер (англ. cross-over, MDI-X) — різновид патч-корду витої пари, використовуваного в комп'ютерних мережах. Особливістю є перехресне (кросове) з'єднання кінців кабелю з конекторами - виконується умова зовнішнього кросування сигналів прийому і передачі. Застосовується для з'єднання однотипних мережних пристроїв: ПК-ПК, світч-світч і т.п. Слід зауважити, що багато сучасних пристроїв автоматично визначають тип патч-корду (прямий чи кросовий) і можуть спільно працювати на будь-якому з типів кабелю.

Приклади використання: підключення комп'ютера до мережного концентратора, двох комутаційних панелей один до одного, або музичного інструменту з приставками, расширюючими функціональність пристрою.
Головна відмінність комутаційного шнура від кабелю внутрішньої прокладки - використання багатожильного дроту замість одножильного. Це знижує передавальні характеристики кабелю, але підвищує гнучкість і зменшує мінімальний радіус безпечного вигину шнура.

Пігтейл (англ. Pig tail, буквально «поросячий хвостик») являє собою відрізок кабелю, з конектором певного типу на одній стороні. З'єднання оптичного пігтейла з оптоволоконним кабелем здійснюється за допомогою зварювання або механічних нероз'ємних з'єднань.

Див. також[ред.ред. код]