Михайло Всеволодович (князь пронський)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Михайло Всеволодович


 
Смерть: 1217
Isadyd, Q16656206?, Spassky Districtd, Рязанський округd, Московська область
Рід: Рюриковичі
Батько: Vsevolod Glebovichd

Михайло Всеволодович (? — 20 липня 1217, Ісади) — пронський князь (1207—1217), син Всеволода Глібовича, князя Пронського і Коломенського. При хрещенні отримав ім'я Кир.

Біографія[ред. | ред. код]

1207 року після вторгнення у Велике князівство Рязанське брата Андрія Боголюбського, Всеволода Велике Гніздо, виїхав з Пронська до Чернігова шукати допомогу.

Обороною Пронська керував його двоюрідний брат Ізяслав Володимирович, але зазнав поразки, і Пронське князівство захопив Олег Володимирович.

Взимку 1208/1209 р. Михайло Всеволодович і Ізяслав Володимирович спробували повернути свої землі й пішли в похід на Володимиро-Суздальське князівство, але були розбиті в околицях Москви Юрієм Всеволодовичем.

Бл. 1208 року Михайло був одружений з Вірою-Оленою, донькою Великого князя Київського і Чернігівського Всеволода Святославича.

Іпатіївський літопис згадує його сина Кюра Михайловича, який приніс звістку про монгольську навалу у Владимир 1237 року (і загинув під час навали). Згідно інших джерел сина Михайла звали Всеволодом.

20 липня 1217 Михайло був підступно вбитий (разом з 5 іншими князями) Глібом і Костянтином Володимировичами на «княжому з'їзді» в Ісадах.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Лаврентівській літопис.
  • Л.Войтович. КНЯЗІВСЬКІ ДИНАСТІЇ СХІДНОЇ ЄВРОПИ.