Моратува

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Морату́ва[1] — місто на південно-західному узбережжі Шрі-Ланки, утворює південну частина агломерації Великого Коломбо й розташований у 18 км на південь від центру міста Коломбо. 168 280 мешканців (2012). Торгівельно-транспортний центр. Різні ремесла. Моратува - третій за розміром населений пункт острова. Розкинувшись на узбережжі Лаккадівського моря, Моратува на півночі межує з містом Дахівана-Маунт-Лавінія. На південному сході місто обмежує озеро Болгода, а на півдні - ріка Морату.

Найбільшу популярність Моратува отримала завдяки місцевому університету - одному з найбільших технологічних вузів Південної Азії. Також в місті розташований стадіон по крикету (найпопулярнішого виду спорту в Шрі-Ланці) «Де Соусу», де проводить поєдинки національна сборная.Із пам'яток Моратува можна відзначити мирне сусідство священних місць різних релігій світу - буддійські храми і християнські церкви, в достатку розташовані на території міста і в його околицях. Місцева влада приділяє велику увагу освіті: на території цього невеликого містечка є коледжі і університет. Промисловість представлена ​​ловом і переробкою риби, виробництвом трансформаторів, акумуляторів, виробів з гуми, але найбільш відома виготовленням меблів та інших виробів з дерева.

Клімат[ред.ред. код]

Місто розташоване на південному заході країни, на березі Індійського океану. Клімат екваторіальний.

Транспорт[ред.ред. код]

Для пересування по місту, крім автобусів, використовуються «тук-туки». Через Моратуву уздовж узбережжя проходить залізнична гілка Коломбо - Матара.

Розваги[ред.ред. код]

Озеро Болгода є найбільшим природним озером Шрі-Ланки та є популярним місцем відпочинку з купанням, риболовлею та катанням на човнах. Місто пропонує оцінити місцеву кухню в ресторанах і готелях Моратуви, зайнятися серфінгом, дайвінгом, катанням на яхтах і придбанням сувенірів, спецій й цейлонського чаю.

Освіта[ред.ред. код]

Університет Моратуви - провідний технологічний університет в Південній Азії, який знаходиться на березі озера Болгода.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Географический энциклопедический словарь: географические названия / Под ред. А. Ф. Трёшникова. — 2-е изд., доп.. — М.: Советская энциклопедия, 1989. — С. 321. — 210 000 экз.