Мускулоліт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мускулоліт «Дедал» в польоті. 1987 рік

М'язоліт (мускулоліт) — літальний апарат, що приводиться в дію мускульною енергією пілота. Апарати можуть бути виконані у вигляді літака, вертольота і махольота. Отримали велике поширення мускулоліти, виконані за схемою літака.

Створення мускулольота стимулювалося оголошенням численних грошових премій, наприклад, в 1977 році Генрі Кремером (Henry Kremer) був заснований приз в £ 100 000 за переліт через Ла-Манш на мускулольоті. 12 червня 1979 26-річний американський велосипедист і дельтапланерист Брайен Аллен перелетів через Ла-Манш на мускулольоті «Gossamer Albatross[en]».

У липні 2013 року мускулольот Atlas отримав Приз Сікорського у 250 000 доларів, провисівши в повітрі 64 секунди і досягнувши висоти 3,33 м, при цьому залишаючись у рамках квадрата зі стороною 9,8 м.

У культурі[ред.ред. код]

Згадується у романі Володимира Кисельова «Дівчинка і птахоліт», що розповідає про дорослішання юної київської школярки Олексіївої та її друзів[1]. За мотивами роману у 1968 році на кіностудії імені М. Горького було знято кінофільм «Перехідний вік»[2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. (рос.) Киселев В. Девочка и птицелет — інформація та відгуки на сайті livelib.ru.
  2. (рос.) Переходный возраст — інформація про фільм на сайті kino-teatr.ru.

Посилання[ред.ред. код]