Міжнародний арбітр з шахової композиції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародний арбітр з шахової композиції — звання, що присвоюється конгресами ФІДЕ за поданням Постійної комісії ФІДЕ з шахової композиції.

Кваліфікаційні вимоги[ред. | ред. код]

Право на отримання звання має арбітр, який судив не менше 6 разів міжнародні змагання зі складання шахових задач і етюдів. Серед них принаймні половина мають бути зразковими, а інші задовільними з точки зору оцінки якості суддівства. Також майбутній міжнародний арбітр з шахової композиції повинен мати нагороди за власні композиції в турнірах. Тільки національні шахові федерації, національні асоціації шахових композицій, а також члени Всесвітньої федерації шахової композиції (англ. World Federation for Chess Composition, WFCC) мають право запропонувати чшлена своєї федерації кандидатом на звання «Міжнародний арбітр з шахової композиції». Постійна кваліфікаційна комісія вивчає пропозиції у WFCC.

Звання дійсне протягом усього життя з дня його присвоєння, але може бути скасовані в особливих виняткових випадках — грубому зловживанні або грубому порушенні етики суддівства — після остаточного підтвердження Генеральною Асамблеєю ФІДЕ.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше звання було присвоєно в 1956 році. У минулому кільком відомим шахістам, таким як Михайло Ботвинник, Василь Смислов, Давид Бронштейн, Пауль Керес, Юрій Авербах та Вольфганг Унцикер було присвоєне це звання.

Українські міжнародні арбітри з шахової композиції[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]