Місто сонця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київський благодійний театр «Місто сонця»
Logo 11.png

Країна Україна Україна
Місто
Тип благодійний театр
Відкрито 2007
Керівництво Наталія Грабовська (художній керівник), Оксана Пурик (PR-менеджер)
misto-sontsia.org.ua
Ідентифікатори і посилання

Київський благодійний театр «Місто сонця» — театр для дітей та молоді, який подорожує дитячими будинками України з метою культурно-просвітницької діяльності.

Мета діяльності[ред. | ред. код]

Основною метою Київського благодійного театру «Місто сонця» є пропаганда освіти та добра, дружби і взаємодопомоги, популяризація допомоги дітям, які залишилися без батьківського піклування, та дітям-інвалідам.

Основні цілі[ред. | ред. код]

 • Показ театральних вистав
 • Проведення культурно-освітніх програм
 • Організація конкурсів та гуртків самодіяльності

Історія створення та діяльність[ред. | ред. код]

Театр був створений в 2007 р. Організаторами були кілька ентузіастів, які познайомилися на інформаційному порталі detdom.info і почали відвідувати дитячі будинки, інтернати як волонтери. Вони привозили дітям іграшки, речі, взуття. Та це були елементи традиційної спонсорської допомоги - і тоді було вирішено створити театр і перейти на інший рівень спілкування з дітьми[1]. Народженням театру вважають показ першого подання «Мадагаскар. У пошуках Нового року!». Було проведено декілька репетицій, власноруч пошито костюми, зроблено прості декорації, танці, пісні, конкурси та загадки. З цим новорічним поданням театр подорожував майже до кінця весни.

У жовтні 2008 року презентовано нову виставу «Морська братія», яку можна вважати візиткою театру. Ця історія розповідає про те, якими важливими є знання і віра в свої сили і що справжня дружба не знає перешкод. З цією виставою їздили на гастролі в Одесу і виступали на міжнародному театральному фестивалі Гогольфест в Києві. Ще одним досягненням театрали вважають лялькову виставу «Нові пригоди трьох поросят»[1].

« Одного разу ми забули іграшки у будинку … Актори були у відчаї, але довго розсиджуватися було ніколи, адже майже 100 вихованців Ніжинського інтернату для інвалідів так чекали нашого виступу! Ми швиденько позбирали іграшки, які були у закладі, на ходу переробили сценарій і почали виставу! Діти були в захваті![1] «

Крім цього, ентузіасти допомагають проводити різні свята у дитбудинках, пишуть сценарії для проведення благодійних акцій, разом з лігою з міні-футболу в 2010 році провели турнір для юних футболістів з інтернатів[2]. Київський благодійний театр «Місто сонця» підтримує різні соціальні, благодійні та екологічні ініціативи. Спеціальною акцією «Міста сонця» 30 грудня 2008 р. стала організація новорічного свята для ВІЛ-інфікованих дітей, що знаходяться на лікуванні в клініці Охматдит. У проведенні цієї акції театр співпрацював з організацією «Міжнародний Альянс по ВІЛ/СНІД в Україні». У організації поїздок і в зборі коштів на подарунки дітям «Місту сонця» допомагають учасники інтернет-порталу www.detdom.info[1].

За 4 роки існування театр побував у більш ніж сотні закладів: дитячих будинках, інтернатах, лікарнях, соціальних центрах, - та в незаможних родинах.

« Своєю основною метою ми вважаємо пропаганду освіти та добра, дружби і взаємодопомоги, і звичайно ж допомоги дітям, які залишилися без батьківського піклування, а також хворим дітям![1] «

У 2009 році під час проведення Національного конкурсу «Благодійник року 2009» театр «Місто сонця» було відзначено у номінації «Ініціативна неформальна група або колектив, громада»[3]

Програми[ред. | ред. код]

 • Вистави та пізнавально-розважальні програми для дітей, соціальна вистава для дорослих «День малюка». Ми виступаємо в дитячих будинках та інтернатах, лікарнях, центрах для малозабезпечених сімей та дітей вулиці[4]
 • «Газета для добрих людей» про благодійність та волонтерство.

Театр має власну газету про благодійництво та волонтерство, яку назвали «Газета для добрих людей». У цій газеті розповідається про виступи театру, про волонтерські ініціативи, благодійні акції. Газета поширюється на конференціях, симпозіумах, виставках, концертах. Театрали є авторами матеріалів, фотографій. Складнощі полягають у відсутності коштів на кольоровий друк на принтері. На допомогу приходять друзі і знайомі.

 • Акції — проведення свят, футбольних турнірів
 • «Один день у Місті сонця» — екскурсії Києвом та відвідування вихованцями дитячих будинків та інтернатів театрів, планетарію, дельфінарію.

Діти, які виховуються в дитячих будинках, не мають можливості подорожувати. На початку 2011 року волонтери почали проводити програму «Один день у Місті сонця», коли вихованці дитбудинків та інтернатів приїжджають до Києва на екскурсію, відвідують театри, планетарій, дельфінарій, різні майстер-класи[5].

 • Сонячна енциклопедія

У репертуарі театру є пізнавальні програми «Сонячні енциклопедії». Тематика різна: підводний світ, Африка, історичні події, побутові навички. Ці програми включають в себе ігри, вікторини, загадки, пізнавальні слайди і мультфільми[6].

Допомога дітям[ред. | ред. код]

Театр «Місто сонця» запрошує приєднуватись до благодійної діяльності. Охочі можуть:

 • Передати подарунки вихованцям дитячих будинків та інтернатів. Це можуть бути речі, взуття, канцтовари, солодощі тощо.
 • Узяти участь в поїздках волонтерів в інтернатні заклади та при допомозі членів театру поспілкуватись, погратись з дітьми, провести майстер-клас, виступити як актори.
 • Стати куратором конкретної дитячої установи, приєднавшись до існуючих груп. В компетенції кураторів — спілкування з дітьми під час своїх приїздів, допомога в організації екскурсій або влаштування випускників у навчальні заклади.
 • Виконати обов'язки волонтерів: актор, екскурсовод, юрист, нотаріус, організатор екскурсій, перекладач (англійська мова), водій з особистим транспортом, розповсюджувач газет та рекламних листівок.
 • Допомогти в роздрукуванні щомісячної «Газети для добрих людей» про волонтерство та благодійність.
 • Підтримати інформаційно — розповісти про поїздки та виступи акторів театру.
 • Передати кошти на розвиток театру «Місто сонця», пошиття костюмів, організацію поїздок та екскурсій для вихованців дитячих будинків та інтернатів до Києва:[7]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]