Навоїйський гірничо-металургійний комбінат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Навоїйський гірничо-металургійний комбінат
Тип бізнес
Галузь гірнича справа
Засновано 1958
Штаб-квартира Навої
Продукція уран
ngmk.uz/en/

Навоїйський гірничометалургійний комбінат (НГМК) — велике гірничо-металургійне підприємство в Узбекистані; входить до першої десятки світових компаній по виробництву золота та урану (2000 р.).

В Центральній Азії Навоїйський ГМК — один з найбільших виробників золота і урану. Основною золоторудною базою підприємства є родовище Мурунтау (Центральні Кизилкуми), розробка якого ведеться з 1967 року. У складі комбінату діють два золотодобувні заводи: ГМЗ-2 в Зарафшані і ГМЗ-3 в Учкудуці (UzReport.com).

Згідно з розробленою Навоїйським ГМК програмою розвитку золотодобувного напряму підприємства до 2005 року компанія планує збільшити виробництво золота на 7 % в порівнянні з 2002 роком, а до 2010 — на 18 %. Основний приріст виробництва золота забезпечить новий комплекс в Центральних Кизилкумах, початок будівництва якого запланований на 2003 р. Вартість проєкту становить $250 млн.

Комплекс включатиме золотозбагачувальну фабрику в Учкудуці на базі технологій біоксидного вилуговування (Biox) і гірничі підприємства на родовища Кокпатас і Даугістау. Річна проєктна потужність заводу по руді 5 млн тонн. Проєкт буде реалізовуватися в два етапи протягом 4-х років. При виході на проєктну потужність завод випускатиме близько 20 тонн золота на рік.

Крім того, комбінатом розробляються родовища фосфоритів, кухонної солі, облицювального каменю (габро, граніт, мармур), піску для будівництва та ливарного виробництва, бариту, вапняку. Структуру комбінату (на 2000 р.) становлять 5 рудоуправлінь в 4-х областях країни, на базі яких побудовані міста — Навої, Учкудук (Північне РУ), Зарафшан (Центральне РУ), Нурабад (Південне РУ), Зафарабад (РУ-5), Красногорськ (РУ-2), а також «Навоїйський машинобудівний завод» та ін. об'єкти. Комбінат має 60 тис. працівників. Співпрацює з компаніями США, Канади, Австралії, Японії та ін.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]