Назва файлу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ім'я файлу — рядок символів, однозначно визначає файл в деякому просторі назв файлової системи (ФС), зазвичай званому каталогом, директорією або папкою. Імена файлів будуються за правилами, прийнятим в тій чи іншій файлової та операційної системах (ОС). Багато системи дозволяють призначати імена як звичайним файлам, так і каталогам і спеціальних об'єктів (символічним посиланнях, блоковим пристроям і т. ін.).

ім'я файлу є частиною повного імені файлу, також званого повним або абсолютним шляхом до файлу. Повне ім'я може включати такі компоненти:

  • протокол або спосіб доступу (http, ftp, file і т. ін.);
  • ім'я або адреса комп'ютера, вузла мережі (wikipedia.org, 207.142.131.206, \\ MYCOMPUTER, SYS: і т. ін.);
  • пристрій зберігання, диск (C :, /, SYSLIB і т. ін.);
  • шлях до каталогу (/ usr / bin, \ TEMP, [USR.LIB.SRC] і т. ін.);
  • власне ім'я файлу, яке може містити його розширення (.txt, .exe, .COM і т. ін.);
  • версія або номер ревізії [уточнити].

Файл необхідно для того, щоб до файлу міг звернутися користувач. В одному каталозі не може бути двох файлів з однаковими іменами (деякі файлові системи регістру, що залишає можливість для створення файлів, імена яких відрізняються регістром символів). Має два значення:

На назву файлу накладаються обмеження, що залежать від ОС та файлової системи. Ці обмеження стосуються набору символів, дозволених для використання у назві файлу, максимальної довжини назви.