Каталог (файлова система)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

В комп'ютерній термінології катало́г (англ. directory), чи те́ка (англ. folder) — це елемент файлової системи, що може містити групу файлів, а також інші каталоги. Зазвичай, у файловій системі можуть міститись тисячі файлів, і каталоги допомагають впорядковувати файли шляхом їх групування за певними ознаками. Каталог, що знаходиться всередині іншого каталогу називається підкаталогом. Разом каталоги створюють ієрархію, чи структуру у вигляді дерева.

Історично склалося, що навіть у найновіших вбудованих пристроях файлові системи або не підтримують реалізацію каталогів загалом, або дозволяють лише однорівневу структуру каталогів, тобто без підкаталогів, реалізовуючи лише групу каталогів високого рівня, що містять файли. Першою повністю ієрархічною файловою системою була файлова система UNIX. Такий тип файлових систем досліджував свого часу Денніс Річі.

Тека[ред.ред. код]

Назва тека є аналогією до тек з документами, що використовуються у офісах. Ця назва широко використовується у деяких операційних системах таких як Mac OS та Microsoft Windows.

Власне кажучи, існує різниця у поняттях каталог та тека, каталог — це елемент файлової системи і визначає список файлових імен, позаяк тека є метаформою контейнера в графічному інтерфейсі. Наприклад, Microsoft Windows використовує концепцію спеціальних тек для представлення користувачу елементів файлової системи без занурення у абсолютні шляхи каталогів тощо.

Якщо ви посилаєтесь на контейнер для документів, термін «тека» є більш прийнятним. Але якщо йдеться про механізм, що відслідковує файли документів, «каталог» буде кращим вибором.

Див. також[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.