Найбагатша людина у Вавилоні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Найбагатша людина у Вавилоні
The Richest Man in Babylon
Жанр Бізнес книги
Автор Джордж С. Клейсон
Мова Англійська
Видавництво Penguin Books
Опубліковано 1926
Окреме видання 1926

Найбагатша Людина у Вавилоні — книга Джорджа Семюеля Класона, в якій він дає фінансові консультації через сукупність притч. Персонажі в розповідях — це жителі Вавилону, їхні історії допомагають читачеві вивчити прості уроки фінансової мудрості.

Спочатку — ряд окремих інформаційних брошур, які розповсюджувалися банками і страховими компаніями. Вони були пов'язані один з одним і опубліковані у вигляді книги в 1926 році.

Про автора[ред. | ред. код]

Народився в місті Луїзіана (штат Міссурі) 7 листопада 1874 року. Він — випускник університету Небраски, служив в американській армії під час Іспано-американської війни. На початку своєї видавничої кар'єри він заснував картографічну компанію «Клейсон Меп» у Денвері (штат Колорадо) і опублікував перший атлас доріг Сполучених Штатів і Канади.

У 1926 році Джордж Семюел Клейсон[en] опублікував перший із серії своїх творів по фінансовому успіху, використовуючи форму притч Стародавнього Вавилона. Ці твори набули широкого поширення в банках і страхових компаніях. Їх прочитали мільйони людей. «Найбагатша людина в Вавилоні» стала сучасною класикою економічної літератури.

Джерелами, якими користувався Клейсон, є стародавні клинописні таблички, знайдені на території Межиріччя і датуються вавилонської епохою. В цих табличках один із стародавніх переписувачів відбив мудрість вавилонських торговців, лихварів і просто ділових людей того часу. Також ця інформація підтверджена Британською асоціацією археологів, які стверджують, що Клейсон не раз звертався до них за допомогою в своїх дослідженнях, передаючи незв'язні обривки стародавніх текстів, які сам не міг перевести.

Сім правил збагачення[ред. | ред. код]

Третій розділ книги описує так звані сім правил збагачення, які принесуть людині, яка дотримується їх, багатство.[1].

  1. Почніть поповняти свій гаманець;
  2. Контролюйте свої витрати;
  3. Примножуйте багатство;
  4. Бережіть своє багатство від втрат:
  5. Перетворіть своє житло в прибуткове підприємство;
  6. Забезпечте прибуток на майбутнє;
  7. Вдосконалюйте вміння заробляти.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. [1], сім правил збагачення .