Народня воля (газета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Народня воля»
1917-09-08-нар-воля-105-p1-1.png
номер газети за 8 (21) вересня 1917 року

Країна Flag of Ukraine.svg УНР
Тип щодення народня газета
Мова українська
Місце публікації Київ, Житомир
Видавець Центральний український кооперативний комітет, Українська селянська спілка

Гасло: Нехай живе федеративна демократична республіка і автономія Украіни![1]


Засновано 4 (17) травня 1917
Припинення публікацій 14 листопада 1919
Ціна 5 коп. (травень 1917)
CMNS: Народня воля у Вікісховищі

«Наро́дня во́ля» — щоденна українська газета, що видавалася з 4 (17) травня 1917 по 14 листопада 1919 року Центральним Українським кооперативним комітетом та Українською селянською спілкою. Гаслом організаторів було: «Нехай живе федеральна демократична республіка та автономна Україна», цю ж політичну лінію підтримував і їх часопис. Головний лозунг партії — «Земельна реформа» — знаходив відгук в селянських масах, тому газета мала значну аудиторію і вплив на перебіг подій.

В цій газеті нерідко виступав з важливими політичними публікаціями Михайло Грушевський. Щодо найгострішого питання того часу — стосунків з Росією — це видання цілком розділяло лінію Української Центральної Ради та стояло на федеративних позиціях до самого жовтневого перевороту в Петрограді.

Робили газету молоді люди, це позначалося на загостреній, полемічній манері висловлювань, різких оцінках політичних супротивників тощо. Їхнім прагненням було дати українським силам пресу європейського рівня.

До початку наступу муравйовців із півночі на Україну газета дотримувалася девізу: «За народну республіку Україну у складі Російської федерації!». Перед захопленням Києва більшовиками та закриття ними газет редакція виїхала з міста в Житомир, з цими подіями втратив актуальність і згадуваний девіз.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]


  1. Народня воляКиїв, Житомир: 1917. — вип. 9.