Неккар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Неккар
Neckar near Heidelberg.jpg
Неккар у Гайдельберзі
NeckarVerlauf.jpg
Гирло в Рейн в районі Мангейма
Країни басейну Німеччина
Довжина 367 км
Висота витоку 706 м
Площа басейну 14 000 км²
Категорія у Вікісховищі Неккар

Не́ккар (нім. Neckar) — річка в Німеччині, в федеральній землі Баден-Вюртемберг. Протяжність 367 км, площа басейну 14 000 км². Впадає в Рейн в районі Мангейму (одна із головних приток). Узбережжя Неккару густо заселене, вздовж річки знаходяться десяток великих міст.

Вид на гору Гайліґенберґ з ріки Неккар

Бере початок на схилах Шварцвальду і Швабського Альбу, протікає переважно в вузькій, місцями каньоноподібній місцевості; сильно меандрує. Середній стік в гирлі 130 м3/сек, максимальний стік — в лютому — березні. В суворі зими замерзає. Судноплавний до м. Плохінген (203 км), на значній відстані Неккар каналізований і шлюзований.

Назва Неккар кельтського походження и означає «буйна вода». Розвиток ім’я почався в дохристиянські часи з назви Nikros, від праєвропейського nik — «кидатись», яке через Nicarus і Neccarus стало Necker, а потім сучаснимм Neckar.

Витік Неккару знаходиться в природоохоронній зоні «Schwenninger Moos» («Швеннингське болото») біля міста Філлінген-Швеннінген в Шварцвальді. Річка судноплавна від Мангейма до Плохінгена. Недалеко від витоку Неккару знаходиться також витоки Дунаю.

Вздовж річки розташовано 27 шлюзів.

Порти[ред.ред. код]

Інші міста[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Німеччина Це незавершена стаття з географії Німеччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.