Географія Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Німеччина на карті Європи
Карта Німеччини
Фізична карта Німеччини
Альпи у Баварії
Основні річки Німеччини

Географія Німеччини

Розташування[ред. | ред. код]

Німеччина — федеративна держава у центрі Європи. Держави, які мають спільний кордон з Німеччиною — на півночі Данія (68 км), на заході — Нідерланди (577 км), Бельгія (167 км), Люксембург (191 км) та Франція (451 км), на півдні — Швейцарія (334 км), Австрія (784 км) і Чехія (646 км), а на сході — Польща (456 км). На півночі омивається Балтійським та Північним морями.

Рельєф[ред. | ред. код]

На території Німеччини знаходиться Північнонімецька низовина, Середньовисотні гори, Швабсько-Баварська височина (альпійське передгір'я) та Альпи.

Середньовисотні німецькі гори (висота перевищує 1000 м над рівнем моря) — це частина широкої гірської дуги, яка тягнеться від центральної Франції аж до центральної Польщі, до якої належать Гарц, Туринський Ліс та Рудави.

На півдні Баварське плоскогір'я тягнеться до північних схилів Альп. Найвищою точкою країни є гора Цуґшпітце (2963 м над рівнем моря).

Рельєф країни підвищується з півночі на південь. На півночі країни — Північнонімецька низовина з мореними горбами і ділянками зандрового рельєфу, південніше — височини, низькі і середньовисотні гори (600–800 м, іноді до 1400 м), — Гарц, Рейнські Сланцеві гори, Шварцвальд, Чеський Ліс, Шумава та ін. На півдні — Баварське плоскогір'я, обрамоване передовими хребтами Альп (найвища точка країни — гора Цуґшпітце висота 2963 м).

Гідрографія[ред. | ред. код]

Біля кордону із Швейцарією знаходиться найбільше озеро Німеччини, Боденське озеро, з якого бере свої витоки річка Рейн. Великі озера — Боденське, Гім та ін. розташовані в передгір'ях Альп, багато дрібних озер льодовикового походження — на Північно-Німецькій низовині.

Найдовша європейська річка Дунай бере свої витоки в німецьких горах Шварцвальд. Головні річки Німеччини — це Рейн, Ельба, Дунай, Одер, Варнов, Везер.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат помірний, на півн. морський, в інших районах країни перехідний до континентального.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]