Нефедьєв Анатолій Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нефедьєв Анатолій Олексійович
Народився 23 листопада 1910(1910-11-23)
Камінь-на-Обіd, Barnaul Uyezdd, Томська губернія, Російська імперія
Помер 14 вересня 1976(1976-09-14) (65 років)
Казань, РРФСР, СРСР
Країна Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Діяльність астроном
Галузь астрономія
Alma mater Томський державний університет
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук
Заклад астрономічна обсерваторія імені В. П. Енгельгардтаd
Нагороди
орден «Знак Пошани»

Анатолій Олексійович Нефедьєв (рос. Нефедьев Анатолий Алексеевич; 23 листопада 1910- 14 вересня 1976) — радянський астроном.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у місті Камень-на-Обі (Алтайський край). У 1936 закінчив Томський університет. З 1937 працював в обсерваторії імені В.П.Енгельгардта Казанського університету (у 1944-1958 — заступник директора з науки, з 1958 — директор). З 1970 — професор Казанського університету, викладав також у Казанському педагогічному інституті.

Основні праці в галузі вивчення обертання Місяця і його фігури. Виконав на геліометрі велику серію вимірювань відстаней кратера Местінг A від краю Місяця. Вивів нові елементи обертання Місяця, підтвердив існування ефекту асиметрії фігури Місяця, встановленого раніше А.О.Яковкіним, а також нерівності в західних і східних радіусах Місяця, відкритого І.В.Бельковичем. Вперше теоретично обґрунтував і побудував за даними геліометрічних спостережень карти крайової зони Місяця, віднесені до загального нульового рівня. Приділяв велику увагу організації спостережень покрить зір Місяцем, написав низку праць з історії Енгельгардтівської обсерваторії. Проводив велику педагогічну роботу.

Джерела[ред. | ред. код]